Edukacja Wiadomości branżowe

Studenci dla seniorów i osób z niepełnosprawnością. Zapraszamy na warsztaty z projektowania uniwersalnego

Studenci Wydziału Architektury Politechniki Gdańskiej chcą poprawić jakość życia seniorów oraz osób z niepełnosprawnością. Z tej okazji urządzają konsultacje pt. „Projektowanie uniwersalne – jak żyć razem, nie obok siebie”, podczas których będą podpowiadać jak adekwatnie do potrzeb zaaranżować wnętrza mieszkań i

Studenci Wydziału Architektury Politechniki Gdańskiej chcą poprawić jakość życia seniorów oraz osób z niepełnosprawnością. Z tej okazji urządzają konsultacje pt. ?Projektowanie uniwersalne ? jak żyć razem, nie obok siebie?, podczas których będą podpowiadać jak adekwatnie do potrzeb zaaranżować wnętrza mieszkań i domów.

 Warsztaty odbędą się na terenie Gdańska w dniach 18?26 marca 2015 r. Rozpoczną się seminarium wprowadzającym w tematykę projektowania uniwersalnego, które odbędzie się w najbliższą środę, w godz. 10.00-14.00 w Europejskim Centrum Solidarności.

? Po sukcesie ubiegłorocznej, pierwszej edycji warsztatów, również w tym roku studenci Wydziału Architektury będą przeprojektowywać mieszkania osób starszych i z niepełnosprawnością ? opowiada dr hab. inż. arch. Marek Wysocki, kierownik uczelnianego Centrum Projektowania Uniwersalnego. ? Celem warsztatów jest podniesienie świadomości związanej z projektowaniem uniwersalnym, czyli takim, które uwzględnia potrzeby różnych użytkowników, także osób, które mają ograniczenia funkcjonalne w mobilności i percepcji.

W trakcie warsztatów studenci będą wskazywać możliwości aranżacji wnętrz: łazienek, kuchni czy wejść do budynków, tak aby spełniały one wymogi dostępności. Seniorzy oraz osoby niepełnosprawne, które chcą przystosować wybraną przestrzeń według swoich potrzeb mają szansę skorzystać z pomocy przyszłych architektów. Konsultacje będą dotyczyć konkretnych mieszkań, toteż na warsztaty należy przybyć z planem mieszkania/domu.

*ZGŁOSZENIA

Zgłoszenia na warsztaty przyjmuje Centrum Projektowania Uniwersalnego. Zainteresowani mogą zgłaszać się e-mailowo: [email protected], [email protected] lub telefonicznie:  58/348 64 20, 58/348 64 21. Termin zgłoszeń mija  17 marca do godz. 15.00. Liczba miejsc jest ograniczona, obowiązuje kolejność zgłoszeń.

 

HARMONOGRAM WARSZTATÓW

18 marca 2015, godz. 10.00-14.00, Europejskie Centrum Solidarności ? seminarium wprowadzające dla studentów i wszystkich zainteresowanych projektowaniem uniwersalnym. Szczegóły znajdują się tutaj.

22 marca 2015 r. godz. 12.00-16.00, Instytut Kultury Miejskiej ?konsultacje dla mieszkańców Trójmiasta, dla których studenci zmieniać będą mieszkania, domy lub najbliższe otoczenie.

A to już wiesz?  Jak wygląda przemoc w polskich szkołach?

23-26 marca 2015 r. godz. 10.00-15.00, Pałac Młodzieży w Gdańsku im. Obrońców Poczty Polskiej, ul. Ogarna 56 ? prace projektowe i konsultacje z ekspertami wspomagającymi studentów w rozwiązaniu tematów projektowych.


dostarczył infoWire.pl

Źródło Politechnika Gdańska. Dostarczył

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy