Akcje społeczne

5 porcji warzyw, owoców lub soku – Start XI edycji programu

5 porcji warzyw, owoców lub soku – Start XI edycji programu
XI edycja programu „5 porcji warzyw, owoców lub soku” skierowana jest zarówno do konsumentów, jak też profesjonalistów ze środowiska naukowego (głównie specjalistów ds. żywienia) oraz branży rolno-spożywczej. Wśród aktywności, które zaplanowano z myślą o wszystkich tych grupach, pojawią się współprace z mediami, udział w wydarzeniach branżowych i naukowych, a także szerokie działania w

15.03.2021 r., Warszawa

Informacja prasowa

Start XI edycji programu „5 porcji warzyw, owoców lub soku”

Z początkiem marca 2021 r. ruszyła kolejna edycja programu „5 porcji warzyw, owoców lub soku”, realizowanego przez Stowarzyszenie Krajowa Unia Producentów Soków. Już po raz 11. program zachęcać będzie do większego spożycia warzyw, owoców oraz ich przetworów, popularyzując dodatkowo wiedzę o zaletach zbilansowanej diety. W tegorocznej edycji „5 porcji” zaplanowano szereg działań komunikacyjnych, realizowanych online, w prasie, radio i TV. Poprowadzi je agencja PR Hub, wybrana w przetargu do całościowej obsługi projektu.

XI edycja programu „5 porcji warzyw, owoców lub soku” skierowana jest zarówno do konsumentów, jak też profesjonalistów ze środowiska naukowego (głównie specjalistów ds. żywienia) oraz branży rolno-spożywczej. Wśród aktywności, które zaplanowano z myślą o wszystkich tych grupach, pojawią się współprace z mediami, udział w wydarzeniach branżowych i naukowych, a także szerokie działania w internecie. Większość inicjatyw realizowanych online będzie skupiona wokół serwisu internetowego www.apetytnapolskie.com – od 2019 roku głównej platformy kampanii. Serwis ten agreguje wiedzę nt. zbilansowanej diety, artykuły eksperckie, porady dietetyczne, a także ciekawe pomysły na wykorzystanie warzyw, owoców i ich przetworów na co dzień. Jest też miejscem promocji inicjatyw branżowych, finansowanych z Funduszu Promocji Owoców i Warzyw.

Głównym celem programu „5 porcji” jest promocja polskich warzyw, owoców oraz ich przetworów, takich jak soki. W XI edycji kampanii o ich właściwościach odżywczych opowiedzą wiarygodni influencerzy, a treści merytoryczne do komunikacji dostarczą specjaliści ds. żywienia z kluczowych polskich ośrodków badawczych oraz instytucji zdrowia publicznego.

Wspólnie z organizatorami programu eksperci będą przekonywać Polaków, że dieta bogata w warzywa i owoce oraz otrzymane z nich produkty jest korzystna dla organizmu, a warzywa, owoce i soki powinny być obecne w każdym z 5 codziennych posiłków. Choć w ostatniej dekadzie świadomość żywieniowa Polaków wzrosła, wciąż do ideału trochę nam brakuje. Dlatego o roli warzyw i owoców w diecie kampania będzie przypominać zarówno przy okazji warzywno-owocowych świąt (m.in. na Dzień Soku czy Światowy Dzień Owoców i Warzyw), jak też przez cały rok. Najbliższe miesiące dostarczą ku temu dodatkowych pretekstów, rok 2021 został bowiem ogłoszony przez Organizację Narodów Zjednoczonych do spraw Wyżywienia i Rolnictwa (FAO) Międzynarodowym Rokiem Owoców i Warzyw.

A to już wiesz?  10 000 posiłków trafi do potrzebujących dzieci w ramach akcji „Czyste pomaganie”

XI edycja ogólnopolskiego programu „5 porcji warzyw, owoców lub soku” potrwa do końca lutego 2022 r. Za jej realizację w zakresie promocyjno-informacyjnym, a także za działania media relations oraz budowę relacji ze środowiskiem ekspertów i influencerów odpowiada agencja PR Hub, wyłoniona w wyniku przetargu.

Program stanowi kontynuację działań realizowanych przez Stowarzyszenie Krajowa Unia Producentów Soków w zakresie popularyzacji spożywania warzyw, owoców oraz soków.

Projekt jest finansowany ze środków Funduszu Promocji Owoców i Warzyw.

O KUPS
Stowarzyszenie Krajowa Unia Producentów Soków (KUPS) to organizacja non profit zrzeszająca oraz integrująca producentów soków, nektarów i napojów z owoców i warzyw. Reprezentuje firmy dostarczające na rynek krajowy około 70% soków owocowych i warzywnych oraz zagęszczonych soków owocowych i warzywnych w Polsce. Stowarzyszenie współpracuje z instytucjami naukowymi, laboratoriami badawczymi, dostawcami półproduktów, maszyn i opakowań. Jest również aktywnym członkiem Stowarzyszenia AIJN (Europejskie Stowarzyszenie Soków Owocowych). W trosce o konsumentów, dokłada starań, aby stale zapewniać wysoką jakość produktów na rynku. W tym celu Stowarzyszenie KUPS przy współpracy z EQCS powołało system samokontroli przemysłowej DSK (Dobrowolny System Kontroli soków i nektarów), którego celem jest dbanie o wysoką jakość produktów dostarczanych konsumentom przez branżę. Wdrożenie systemu praktycznie wyeliminowało nieprawidłowości w procesie produkcji soków. Obecnie Polska branża sokownicza jest w grupie nielicznych liderów UE, u których sporadycznie występujące nieprawidłowości są na bieżąco weryfikowane i usuwane.

hastagi na stronie:

#jakie owoce som dober na anemie

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy