LIFESTYLE sztuka

Henry Moore a Adam Wątor | Wystawa Młoda Sztuka

Henry Moore a Adam Wątor | Wystawa Młoda Sztuka
Wyjątkowa wystawa prezentująca prace młodych

Data publikacji: 2019-08-12
Oryginalny tytuł wiadomości prasowej: Henry Moore a Adam Wątor | Wystawa Młoda Sztuka
Kategoria: Sztuka, LIFESTYLE

Wyjątkowa wystawa prezentująca prace młodych twórców.

Henry Moore a Adam Wątor | Wystawa Młoda Sztuka Sztuka, LIFESTYLE - Wyjątkowa wystawa prezentująca prace młodych twórców.

Jeden z najważniejszych współczesnych rzeźbiarzy, Henry Moore, w centrum swojej twórczości stawiał człowieka. Tak jak robi to Adam Wątor. To właśnie praca tego awangardowego artysty jest jednym z bohaterów obrazu Wątora, uznanego już twórcy młodego pokolenia. Obraz „Dziewczyna z rzeźbą Moora”, a także ponad 60 prac innych twórców m.in. Mirelli Stern, Beaty Filipowicz czy Mariusza Dydo zobaczyć można na wystawie Młoda Sztuka w DESA Unicum.

Ludzie, a w szczególności kobiece sylwetki, oraz emocje wyrażane przez ich ciała są głównym motywem twórczości Adama Wątora. Podobnie jak w przypadku Henry’ego Moore’a. Jego dzieła, których tematem była pojedyncza postać ludzka lub grupa, traktowana w sposób monumentalny i w syntetycznej formie, uchodzą dziś za klasykę rzeźby XX wieku. Obraz „Dziewczyna z rzeźbą Moora” autorstwa Wątora przedstawia relację modernistycznej rzeźby angielskiego artysty do modelki na obrazie. Praca oddaje fascynację formą rzeźbiarską, przede wszystkim w odniesieniu do kobiecej sylwetki kreowanej przez Moore’a, która z kolei pozostaje wciąż tak ważna w twórczości malarza. Adam Wątor, pomimo stosunkowo krótkiej artystycznej aktywności, jest twórcą cenionym przez kolekcjonerów. Brał udział w wielu wystawach zbiorowych i indywidualnych, a jego obrazy trafiły również do kolekcji w Stanach Zjednoczonych, Norwegii czy Szwecji.

Ciekawą twórczość prezentuje również Beata Filipowicz. Artystka to m.in. finalistka konkursu Artystyczna Podróż Hestii i laureatka Nagrody Kolekcjonera w konkursie „Świeża Krew”. Artystka zajmuje się głównie grafiką warsztatową, jednak malarstwo jest dla niej ważną formą artystycznego wyrazu. Jej obrazy, często połączone w otwarte cykle, to przede wszystkim horyzontalne pejzaże abstrakcyjnych, nierozpoznanych przestrzeni. W spontanicznie tworzonych pracach zawarta jest surrealistyczna przestrzeń dająca szerokie pole możliwości dla wyobraźni i interpretacji odbiorcy. Na wystawie zobaczyć będzie można obraz Filipowicz zatytułowany „Pole” z 2016 roku.

A to już wiesz?  TaniaKsiazka.pl na Festiwalu literackim Patrząc na Wschód

Warto zwrócić także uwagę na Agnieszkę Rowińską. Artystka kształciła się w pracowni jednego z najważniejszych polskich malarzy współczesnych – Jarosława Modzelewskiego. W malarstwie Rowińskiej dominującym źródłem inspiracji są przywidzenia oraz mechanizm uczuć, który w jej twórczości przeradza się w czysto estetyczny pojedynek. Prezentowany na wystawie obraz to roztropnie poprowadzone plamy barw charakteryzujące się niebywałą delikatnością. Przedstawione na obrazie organiczne substancje wydają się toczyć walkę o uwagę odbiorcy. Obserwując poszczególne elementy tej dynamicznej, ale zarazem lekkiej i ujmującej kompozycji, nie mamy pewności, które jej fragmenty zyskują coraz bardziej na sile, obejmując prowadzenie w tej dwubarwnej rozgrywce. 

Wystawa Młoda Sztuka  potrwa od 10 do 20 sierpnia. Wtedy też wszystkie obiekty zostaną zlicytowane.

Wystawa Młoda Sztuka: 10-20 sierpnia 2019, godz. 11-19 (poniedziałek-piątek) i godz. 11-16 (sobota), Dom Aukcyjny DESA Unicum, ul. Piękna 1A, Warszawa, wstęp wolny

 

Aukcja Młoda Sztuka: 20 sierpnia 2019, godz. 19.00, Dom Aukcyjny DESA Unicum, ul. Piękna 1A, Warszawa

 

https://desa.pl/pl/auctions/566/mloda-sztuka-20-sierpnia-2019-godz-19

 

źródło: Biuro Prasowe
Załączniki:
Henry Moore a Adam Wątor | Wystawa Młoda Sztuka Sztuka, LIFESTYLE - Wyjątkowa wystawa prezentująca prace młodych twórców.
Hashtagi: #Sztuka #LIFESTYLE

hastagi na stronie:

#wątor adam malarstwo

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy