Refleksje

Co spakować w jednodniową podróż?

Co spakować w jednodniową podróż?
Informacja prasowa Warszawa, 23 lipca 2019 r. Co spakować w jednodniową podróż? Wyjazd na wycieczkę to mnóstwo zabawy, nawet jeśli planujemy tylko jednodniowy wyjazd. W

Informacja prasowa

Warszawa, 23 lipca 2019 r.

Co spakować w jednodniową podróż?

Wyjazd na wycieczkę to mnóstwo zabawy, nawet jeśli planujemy tylko jednodniowy wyjazd.
W jeden dzień możemy wybrać się na długi spacer po okolicznym lesie, zwiedzić podmiejskie punkty turystyczne, a nawet wyjechać dalej za miasto na kilka godzin. Niezależnie ile ma trwać Twoja podróż, ważne, by spakować się na nią w odpowiedni sposób, tak by mieć pod ręką wszystko co potrzebne. Podpowiadamy, co zabrać z sobą w jednodniową podróż.
Wystarczy kilkugodzinny wypad za miasto, by zregenerować umysł i ciało po całym tygodniu pracy. Wystarczy dobrze zaplanować wyjazd i wziąć ze sobą kilka najważniejszych rzeczy i ruszyć w drogę. Ale jak spakować się na taki wyjazd?

1. Wybieramy wygodny i pojemny plecak lub torbę

Od tego należy zacząć pakowanie, bo nie ma nic ważniejszego niż dobrze dobrany plecak lub torba. Ważne, by posiadały pojemne komory i mniejsze kieszonki w postaci organizerów na drobne przedmioty, jak portfel, dokumenty i klucze. W trakcie długich pieszych wędrówek świetnie sprawdzają się regulowane szelki i paski, które dopasują się do typu sylwetki. Dzięki temu nawet pod dużym ciężarem plecaka nasz kręgosłup nie będzie się tak męczył. Takie plecaki oferuje Pacsafe. Poza swoją wygodą i pojemnością posiadają również właściwości antykradzieżowe. Przydadzą się szczególnie w obleganych turystycznie miejscach, w których kieszonkowcy intensywnie polują na swoje zdobycze. Technologie wykorzystywane w torbach i plecakach Pacsafe m.in. uniemożliwiają przypadkowe rozsunięcie plecaka, jego przecięcie czy zeskanowanie kart i dokumentów.

2. Krem przeciwsłoneczny i nakrycie głowy
Latem nawet w chłodną, ale słoneczną pogodę najlepiej mieć ochronę przed słońcem. Jeśli jesteś na zewnątrz przez cały dzień, byłbyś zaskoczony, jak bardzo może to mieć negatywny wpływ na Twoją skórę. Nadmierne wystawienie na słońce może osłabić jej elastyczność. Wywołane słońcem uszkodzenia powodują przebarwienia, przedwczesne zmarszczki, utratę jędrności.

A to już wiesz?  Alimenciarze zza kółka przechodzą na uboższą dietę

3. Apteczka
Skręcone kostki, małe rany, obtarcia to wszystko może Ci się przydarzyć podczas wędrówek po lesie, a nawet długich spacerów po mieście. Dlatego pakując się na wycieczkę zabierz z sobą dobrze zaopatrzony zestaw „ratunkowy”. Powinny się w nim znaleźć: plastry różnej wielkości, bandaż, gaza, woda utleniona i środki przeciwbólowe.

4. Płyn antybakteryjny
Zawsze dobrze jest umyć ręce przed jedzeniem. Jeśli dotknąłeś czegoś brudnego, nie możesz znaleźć szybkiego dostępu do łazienki, mała buteleczka środka do dezynfekcji rąk jest świetnym rozwiązaniem.

5. Środek odstraszający owady
Komary atakujące twoją twarz, ręce i nogi to nic przyjemnego. Latem jest ich bardzo dużo, szczególnie po deszczu i w okolicy jezior. Warto się zabezpieczyć specjalnym preparatem na komary. Ochroni on Twoje ciało przed ugryzieniami komarów i dzięki temu nie spędzisz kolejnych godzin wycieczki na drapaniu się.

6. Podstawowy zestaw naprawczy
Ci którzy planują bardziej ekstremalne wycieczki powinni dodatkowo zaopatrzyć się w podstawowy zestaw naprawczy, jak taśma klejąca, klej, nożyczki lub niewielki scyzoryk. Te przedmioty zajmują niedużo miejsca, a mogą się naprawdę przydać, np. kiedy odklei się podeszwa buta, a będziesz w trakcie wchodzenia na szczyt.

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy