Refleksje

„OGRÓD PO SĄSIEDZKU” W NOVOTEL GDAŃSK CENTRUM

„OGRÓD PO SĄSIEDZKU” W NOVOTEL GDAŃSK CENTRUM
„OGRÓD PO SĄSIEDZKU” W NOVOTEL GDAŃSK CENTRUM Novotel Gdańsk Centrum udowadnia po raz kolejny, że obiekt hotelowy może być ważnym i aktywnym członkiem lokalnej społeczności.

„OGRÓD PO SĄSIEDZKU” W NOVOTEL GDAŃSK CENTRUM

Novotel Gdańsk Centrum udowadnia po raz kolejny, że obiekt hotelowy może być ważnym i aktywnym członkiem lokalnej społeczności. Hotel zaprosił swoich gości i sąsiadów do wspólnej zabawy w ramach tegorocznej edycji Gdańskich Dni Sąsiadów. Spotkanie w „Ogrodzie po sąsiedzku” Novotelu było dedykowane seniorom i wolontariuszom, aby podziękować im za wsparcie i bezinteresowne działania na rzecz lokalnej społeczności.

Pomysł Dni Sąsiadów narodził się we Francji w 1999 roku, a jego ideą jest angażowanie i integrowanie lokalnej społeczności poprzez wspólne aktywności na świeżym powietrzu. Wspierając tę pozytywną akcję, a w szczególności honorując tych, którzy na co dzień angażują się w społeczne życie miasta, Novotel Gdańsk Centrum urządził w swoim ogrodzie spotkanie po sąsiedzku, którego gośćmi specjalnymi byli wolontariusze z Klubu Seniora Motława oraz Gdańskiego Centrum Wolontariatu.

Przez całe popołudnie 27 czerwca czekał na nich kolorowy piknik – grill i przygotowane specjalnie na tę okazję atrakcje, m.in. FajFy czyli taneczne popołudnie, warsztaty malarskie z marynistycznych pejzaży przeprowadzone przez Barbarę Wypustek, warsztaty rękodzielnicze z Klubem Seniora Motława, a także rozmowy na temat wykorzystania ziół w domowej apteczce w ramach Novotel Urban Garden. Swoje stoisko z produktami organicznymi przygotowała również Kooperatywa Spożywcza Żuławy.

Novotel Gdańsk Centrum zawsze stara się być blisko ludzi, a pomysł na wspólne piknikowanie z seniorami i wolontariuszami narodził się na bazie doświadczeń Gdańsk Maratonu, w który trójmiejskie hotele grupy Accor i Orbis zaangażowały się przez ostatnie dwa lata. Jak podkreśla Krystian Kubas, Kierownik ds. Hotelowych Novotel Gdańsk Centrum -nasze hotele i nasze zespoły były obecne nie tylko w strefie zawodów, ale również na trasie biegu, co pozwoliło spojrzeć na to przedsięwzięcie z szerszej perspektywy. Jedną z naszych najważniejszych obserwacji było to, że zorganizowanie tak ogromnej imprezy nie byłoby możliwe bez wsparcia gdańskich wolontariuszy, również seniorów. Ich zaangażowanie pokazuje, że niesienie pomocy może być aktywnością wielopokoleniową i jest to niezwykle pozytywne zjawisko, które z dumą wspieramy.
Spotkanie w „Ogrodzie po sąsiedzku” zostało przygotowane wspólnie z partnerami, wśród których znaleźli się: Rada Dzielnicy Śródmieście, Fundacja Nielada Historia, MEWKA – Galeria Społecznie Zaangażowana, Towarzystwo Profilaktyki Środowiskowej MROWISKO, Gdański Teatr Szekspirowski, Gdańskie Centrum Wolontariatu i Klub Seniora Motława.
Wydarzenie było okazją do integracji środowisk biznesowych i publicznych z przedstawicielami trzeciego sektora oraz podkreśleniem jak ważne jest korzystanie z potencjału i możliwości lokalnych działaczy społecznych.

A to już wiesz?  Ubrania i przybory szkolne? Już nie – Polacy stawiają na tech-wyprawki szkolne

Novotel blisko lokalnych społeczności

Idea integracji lokalnej społeczności wpisuje się w DNA marki Novotel, która jest jedną z najbardziej rodzinnych w portfolio grupy Accor i Orbis w Polsce. Hotele poświęcają ludziom szczególną uwagę – gościom, lokalnej społeczności z najbliższej okolicy, zespołom hotelowym. Zaprojektowane są tak, aby sprzyjać wspólnemu spędzaniu czasu, relaksowi – niezależnie od rodzaju pobytu: delegacji, spotkania ze znajomymi, czy wakacji.

O Novotel
Hotele Novotel oferują każdemu gościowi poczucie pełnej swobody pobytu.
Novotel Hotels, Suites & Resorts oferują różnorodne usługi i rozwiązania dla gości zarówno podróżujących w interesach, jak i turystycznie: przestronne pokoje o modulowanym układzie, zbilansowane posiłki 24/7, sale spotkań, uważną i profesjonalną obsługę, miejsca zabaw dla dzieci, wielofunkcyjne lobby i sale fitness. Poprzez PLANET 21, czyli program zrównoważonego rozwoju Accor, Novotel angażuje się na rzecz Ludzkości i Ziemi. Novotel posiada ponad 520 hoteli w 60 krajach, idealnie usytuowanych w centrach głównych miast, dzielnicach biznesu i ośrodkach turystycznych.
Grupa Accor to światowy lider w dziedzinie obsługi podróżnych i związanego z tym stylu życia oraz cyfrowych, innowacyjnych rozwiązań, oferujący wyjątkowe przeżycia w ponad 4800 hotelach, resortach i rezydencjach, jak również w ponad 10 000 ekskluzywnych prywatnych rezydencji na całym świecie.

novotel.com | group.accor.com

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy