Refleksje

„Czas na transport” – nowy magazyn dla branży transportowej

„Czas na transport” – nowy magazyn dla branży transportowej
Informacja prasowa, Warszawa, 28.09.2017 r. Do wielu przedsiębiorstw transportowych w Polsce trafił pierwszy numer kwartalnika „Czas na transport”. Czasopismo wydawane, przez markę VIAON, skierowane jest

Informacja prasowa, Warszawa, 28.09.2017 r.

Do wielu przedsiębiorstw transportowych w Polsce trafił pierwszy numer kwartalnika „Czas na transport”. Czasopismo wydawane, przez markę VIAON, skierowane jest do branży TSL, w szczególności do właścicieli i osób zarządzających w firmach transportowych.
„Czas na transport” to bezpłatny kwartalnik, który przedstawia najważniejsze informacje ze świata branży i nowości produktowe oraz prezentuje specjalistów z sektora TSL w Polsce. Redakcja zapowiada, że stałą i najważniejszą część pisma będą stanowiły materiały oraz komentarze ekspertów, wyjaśniające skomplikowane regulacje prawne, takie jak: rozliczanie czasu pracy kierowcy, płaca minimalna czy odbiór odpoczynku w kabinie pojazdu.
Głównym tematem pierwszego numeru jest bezpieczeństwo w transporcie. Z lektury kwartalnika czytelnicy mogą dowiedzieć się m.in. czy polscy kierowcy czują się bezpiecznie w swojej pracy oraz
w jaki sposób właściciele firm dbają o zminimalizowanie potencjalnych zagrożeń na drodze.
O bezpieczeństwie w nieco innym ujęciu wypowiada się także psycholog transportu,
Andrzej Markowski, który w artykule „Psychologiczne podłoże wypadków drogowych” wskazuje,
jaki wpływ na liczbę wypadków i kolizji mają cechy osobowości uczestników ruchu drogowego. Dodatkowo, redakcja sprawdziła, dlaczego coraz więcej przedsiębiorstw decyduje się na inwestowanie w nowoczesne systemy GPS i czy jest to bezpośrednio związane z bezpieczeństwem kierowców na europejskich drogach. Fani nowinek technologicznych nie powinni poczuć się zawiedzeni, gdyż w kwartalniku zaprezentowano także dane statystyczne dotyczące realnych korzyści, płynących z zastosowania telematyki w transporcie.
W pierwszym wydaniu nie mogło zabraknąć głosu przedstawicieli firm transportowych – swoimi historiami oraz przemyśleniami i wskazówkami podzielili się Adam Opoka z Vive Transport i Mirosław Maszoński z Maszoński Logistic. Redakcja kwartalnika nie zapomniała również o ważnym dla branży transportowej temacie tzw. Pakietu drogowego. Eksperci: Kamil Wolański z Ogólnopolskiego Centrum Rozliczania Kierowców oraz Piotr Żółty z firmy INELO przedstawili i wyjaśnili czytelnikom propozycje zmian zaproponowanych przez Komisję Europejską. Na łamach magazynu pojawiły się także praktyczne porady, jak prawidłowo i skutecznie komunikować się w biznesie oraz w jaki sposób zminimalizować ryzyko nałożenia kar przez inspekcje kontrolne.
Pierwsze wydanie „Czasu na transport” liczy 68 stron i ukazało się w nakładzie 4 000 egzemplarzy.
Od końca września, bezpłatny kwartalnik dostępny jest w siedzibie VIAON oraz na stoiskach marki podczas wydarzeń specjalnych, takich jak: targi czy konferencje branżowe. Redakcja przygotowuje również wydanie elektroniczne, bezpłatna wersja dostępna jest tutaj: Czas na transport
Kolejny numer czasopisma pojawi się na początku 2018 roku.

A to już wiesz?  Mikołajkowe prezenty – jak zrealizować marzenia najbliższych?

***
VIAON jest wyłącznym dystrybutorem wiodących na rynku marek INELO, OCRK, GBOX, które oferują rozwiązania dla firm transportowych. Doświadczenie liderów branży połączone pod marką VIAON gwarantuje otrzymanie najwyższej jakości rozwiązań wspomagających procesy w przedsiębiorstwach. Szeroki wachlarz oferowanych produktów zapewnia bezpieczeństwo i spełnia nawet najbardziej indywidualne oczekiwania.

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy