Refleksje

Wielka Noc, złodziei moc. Nie daj się okraść w święta.

Wielka Noc, złodziei moc. Nie daj się okraść w święta.
Informacja prasowa 18 kwietnia 2019, Warszawa Wielka Noc, złodziei moc. Nie daj się okraść w święta. Powoli zaczynamy odliczać dni do Świąt Wielkanocnych, a to

Informacja prasowa
18 kwietnia 2019, Warszawa

Wielka Noc, złodziei moc. Nie daj się okraść w święta.
Powoli zaczynamy odliczać dni do Świąt Wielkanocnych, a to oznacza czas przygotowań i natłoku obowiązków, które lubi bardziej lub mniej. W pędzie załatwiania licznych spraw, przedświątecznych zakupów i ogólnego pośpiechu łatwo stracić czujność i paść ofiarą złodziei. Poznaj kilka trików i bądź sprytniejszy od rabusia.

Wielkanocne szaleństwo zakupowe
Każde święta poprzedza maraton zakupowy. Nie ma się co dziwić – te kilka dni to czas spędzany z najbliższymi podczas celebracji posiłków. Jednak, aby przyjąć gości trzeba się do tego odpowiednio przygotować. Niestety zakupy w zatłoczonych sklepach są nie tylko nieprzyjemne, ale również niebezpieczne. Chwila nieuwagi i możemy paść ofiarą kieszonkowca. Często nawet nie zdajemy sobie sprawy ze swoich nawyków, które mogą zwrócić na nas uwagę. Warto przeanalizować swoje zachowanie i wyeliminować potencjalnie niebezpieczne przyzwyczajenia.

Nie daj się złodziejowi
Podczas zakupów warto pamiętać o kilku zasadach, które pomogą nam ustrzec się przed utratą wartościowych rzeczy.
• Nie noś portfela w tylnej kieszeni. Łatwo można go wyjąć bez naszej wiedzy. Lepiej przełożyć go do kieszeni z przodu kurtki lub marynarki.
• Torebkę trzymaj z przodu i zawsze zamkniętą.
• Nie zostawiaj torebki ani plecaka w wózku sklepowym ani na siedzeniu samochodu.
• Nie przeliczaj gotówki w miejscu publicznym.
• Unikaj tłoku – trudno jest pilnować rzeczy, gdy jesteśmy ściśnięci w autobusie albo w sklepie.
• Zachowaj czujność – w okresie świątecznym na mieście i w sklepach dzieje się zawsze dużo atrakcji. Konkursy, koncerty czy animacje dla dzieci. Obserwując te zabawy, łatwo się na chwilę zapomnieć, a to wystarczy złodziejowi.

Torba borba, czyli jak się bezpiecznie spakować
Świąteczne wyjazdy, zarówno te małe jak i te duże to doskonała okazja dla kieszonkowców. Bez względu na to, czy jedziemy gdzieś dalej z większym bagażem, czy korzystamy z miejskiej komunikacji, jesteśmy narażeni na to, że spotkamy nieuczciwego współpasażera. Jeżeli dodamy nasze świąteczne roztargnienie, stajemy się łatwymi ofiarami. Jak przewozić swoje rzeczy, żeby zminimalizować niebezpieczeństwo utraty rzeczy?

A to już wiesz?  Biały miesiąc, to czas postanowień noworocznych i moc wyprzedaży!

Wybierz torbę albo plecak antykradzieżowy.
Bagaż wykonany z wykorzystaniem odpowiedniej technologii, znacznie zwiększa bezpieczeństwo naszych rzeczy. Firma Pacsafe ma w swojej ofercie produkty wykonane ze specjalnego materiału dodatkowo wzmocnionego stalową siatką. Dzięki temu nie ma możliwości przecięcia naszego bagażu. Jeżeli złodziej spróbowałby niepostrzeżenie otworzyć torbę czy plecak, też mu się nie uda, ponieważ Pacsafe stosuje zabezpieczone na kilka sposobów suwaki, które uniemożliwiają ich rozsunięcie bez naszej wiedzy. Świetnym rozwiązaniem jest też stosowana przez Pacsafe blokada RFID – jest to dodatkowa ochrona dokumentów przed zeskanowanie ich za pomocą przenośnych urządzeń.
Drobne podręczne przedmioty warto przewozić w wygodnej i bezpiecznej biodrówce. Dzięki temu wartościowe rzeczy, jak telefon czy klucze mamy cały czas blisko siebie. Popularne biodrówki Pacsafe zostały sprytnie zaprojektowane tak, że przy niewielkim gabarycie, mają dużą pojemność i bardzo wygodny rozkład kieszeni. A bezpieczeństwo gwarantuje użycie najnowszej technologii eXomesh, która chroni przed rozcięciem.

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy