Refleksje

Okulary na majówkę

Okulary na majówkę
04/20/18 Okulary na majówkę Wielkimi krokami zbliża się wyczekiwana przez wszystkich majówka. Każdy inaczej planuje swój wypoczynek, ale wszyscy liczą na słońce. Gadżet, którego na

04/20/18

Okulary na majówkę

Wielkimi krokami zbliża się wyczekiwana przez wszystkich majówka. Każdy inaczej planuje swój wypoczynek, ale wszyscy liczą na słońce. Gadżet, którego na pewno nie może zabraknąć w Twoim bagażu to okulary przeciwsłoneczne. Ten dodatek będzie prawdopodobnie towarzyszył Ci także latem. Jak zatem wybrać odpowiedni model?
Daj się zauważyć

W tym sezonie trendów w eyefashion jest kilka, każdy z nich jest równie barwny. Do łask powracają kolorowe soczewki. Delikatnie barwione szkła, zwłaszcza w kolorze żółtym i różowym, były hitem na paryskich wybiegach.

Must have tego sezonu to wąskie oprawki z niskimi soczewkami – mocno przypominające te noszone przez bohaterów „Matrixa”. Nie sposób przeoczyć je w tłumie.

Jeśli jednak chcesz postawić na coś mniej ekstrawaganckiego to rozwiązaniem mogą być modne w tym sezonie transparentne ramki albo klasyczne lenonki w nowej odsłonie. Miłośniczki stylu retro mogą sięgnąć po cienkie – metalowe awiatory lub grube – plastikowe oprawki.

Ochrona przede wszystkim

Okulary przeciwsłoneczne oprócz tego, że dopełniają stylizację, są też podstawową ochroną przed szkodliwym promieniowaniem UV. Wybierając okulary warto sprawdzić czy posiadają oznaczenie UV400, wówczas ochrona oczu jest najlepsza.

Dlaczego warto zainwestować trochę więcej w zakup okularów przeciwsłonecznych? Bo bardziej szkodliwe może okazać się noszenie okularów z sieciówki, niż nienoszenie ich w ogóle. Gdy przyciemniamy obraz okularami, które nie posiadają atestu, źrenica oka naturalnie się rozszerza. Kiedy okulary nie zapewniają nam właściwej ochrony, to jeszcze większa ilość szkodliwego promieniowania dostaje się do naszych oczu.

Kiedyś najwięcej problemów z okularami przeciwsłonecznymi miały osoby noszące na co dzień oprawki korekcyjne. Dziś rozwiązaniem dla okularnic są fotochromowe szkła, które są jednocześnie okularami korekcyjnymi oraz przeciwsłonecznymi.

Pobaw się kształtem i kolorem

A to już wiesz?  Dare To Do More

Pamiętaj, że okulary oprócz wpisywania się w trendy, powinny też pasować do kształtu twojej twarzy. Najlepiej jeśli podczas zakupów możesz liczyć na radę kogoś bliskiego. Problem pojawia się jednak wtedy, kiedy twój mężczyzna nie lubi chodzić po sklepach… A gdyby tak można było przymierzyć okulary w domu i przetestować je przed własnym lustrem? Sklepy internetowe z okularami np. Kodano.pl umożliwiają już skorzystanie z Domowej Przymierzalni. Zupełnie za darmo możesz zamówić nawet cztery pary okularów do domu i testować je przez 10 dni.

Wybór okularów przeciwsłonecznych może być świetną zabawą i wstępem do majówkowego szaleństwa. Odważ się! Wybierz nowy kształt lub kolor i dodaj swoim letnim stylizacjom charakteru.

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy