Refleksje

5 rzeczy, których nie wiedziałeś o Wielkiej Brytanii, a powinieneś!

5 rzeczy, których nie wiedziałeś o Wielkiej Brytanii, a powinieneś!
Informacja prasowa Poznań, 16 listopada 2017 roku 5 rzeczy, których nie wiedziałeś o Wielkiej Brytanii, a powinieneś! Choć powszechnie wiadomo, że w Wielkiej Brytanii samochody

Informacja prasowa
Poznań, 16 listopada 2017 roku

5 rzeczy, których nie wiedziałeś o Wielkiej Brytanii, a powinieneś!

Choć powszechnie wiadomo, że w Wielkiej Brytanii samochody nadjeżdżają z lewej strony, w umywalce są dwa krany, a okna otwierają się na zewnątrz, to na podróżujących na Wyspy Polaków czeka znacznie więcej niespodzianek. Jak sobie z nimi poradzić? Eksperci Ahmad Tea prezentują pięć ciekawostek, dzięki którym łatwiej będzie nam zrozumieć brytyjską rzeczywistość.

Językowe pułapki
Język angielski potrafi wprowadzić w błąd – na przykład nazwa tea oznacza nie tylko herbatę, ale również posiłek jedzony pod wieczór. Dostaliście od Brytyjczyka zaproszenie na popołudniową herbatkę? Istnieje duża szansa, że gospodarz zaserwuje Wam coś więcej niż tylko filiżankę naparu np. Ahmad Tea London. A jeśli już ją otrzymacie i chcecie wypić herbatę w prawdziwie angielskim stylu pamiętajcie, że mleko dolewamy do naparu, nigdy odwrotnie.

Prawne kruczki
Wysyłasz kartkę z pozdrowieniami spod Big Bena? Uważaj, żeby nie przykleić znaczka z królową do góry nogami! Według angielskiego prawa, za taką zniewagę grozi oskarżenie o zdradę stanu!

Przezorny jak Brytyjczyk
Wiata przystankowa ustawiona tyłem do ulicy to nie błąd konstruktorski, a przemyślane działanie zapobiegliwych Brytyjczyków, którzy zmagając się z codziennymi deszczami i kałużami, chronią się w ten sposób przed ochlapaniem przez przejeżdżające samochody. Nie wahaj się z niej skorzystać!

Pinta piwa
Wielka Brytania znana jest nie tylko ze wspaniałej herbaty, ale i z produkcji dobrego piwa. Jeśli wybierasz się do pubu i chcesz zamówić kufel ze złocistą zawartością, przygotuj się jednak, że miarą dużego piwa jest pinta (pint), czyli ok. 568 ml, a małe to jego połowa (half pint).

Poranny dress code
Brytyjczycy mają swobodne podejście do porannych wypraw po zakupy. Nie zdziw się, jeśli w osiedlowym sklepie zobaczysz sąsiada ubranego w szlafrok lub piżamę.

A to już wiesz?  Walentynki – co najczęściej kupujemy dla naszej drugiej połówki?

Więcej informacji znaleźć można na stronie www.ahmadtea.pl
Więcej informacji o Ahmad Tea London:
Firma Ahmad Tea powstała dzięki wiedzy i doświadczeniu rodziny, która od czterech pokoleń pieczołowicie czuwa nad procesem uprawy herbaty, przygotowania mieszanek, pakowania oraz dystrybucji. Marka Ahmad Tea London jest symbolem najlepszych herbat. Wnikliwa selekcja i tradycyjne metody ręcznego zrywania liści sprawiają, że herbata zawsze zachowuje świeży i intensywny zapach. Starannie dobrane liście różnych gatunków herbat tworzą wyrafinowane mieszanki o niezapomnianym smaku. Dział jakości kontroluje każdą partię zebranych liści przed rozpoczęciem procesu mieszania, następnie akceptuje gotowe mieszanki przed ich zapakowaniem. Szczegółowa kontrola gwarantuje utrzymanie najwyższej jakości, niepowtarzalnego koloru, zapachu i smaku w każdej filiżance herbaty. Ahmad Tea London oferuje szeroką gamę herbat czarnych, zielonych, czarnych smakowych, zielonych smakowych, naparów owocowych w opakowaniach dla detalu, gastronomi oraz jako ekskluzywne prezenty.
Zapraszamy na nasz fanpage: https://www.facebook.com/AhmadTeaPolska oraz stronę www.ahmadtea.pl

Więcej informacji o LEVANT Foods:
LEVANT FOODS- importer, eksporter i producent najwyższej jakości produktów spożywczych – to firma z ponad 25-letnią tradycją. Odkąd powstała w 1991 r., stała się ważnym partnerem handlowym dla polskich i zagranicznych firm. Dynamiczny rozwój i przemyślana polityka firmy sprawiły, że zaufali nam znani i cenieni światowi producenci artykułów spożywczych, z którymi współpracujemy na zasadach wyłączności.
Wysoką pozycję rynkową firmy potwierdzają liczne wyróżnienia, m.in.: uzyskany wielokrotnie tytuł „Gazele Biznesu”, certyfikat D&B – „Przejrzysta firma” oraz członkostwo w Polskiej Konfederacji Pracodawców Prywatnych Lewiatan.
Więcej informacji znaleźć można na stronie www.levant.pl

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy