Refleksje

Z Sukcesji do Nowego Jorku

02 października 2017, Lightscape To już pewne! Prestiżowy konkurs Fresh Faces World zawita do Łodzi 29 października w trakcie trwania pierwszej edycji Fashion Industry Days

02 października 2017, Lightscape

To już pewne! Prestiżowy konkurs Fresh Faces World zawita do Łodzi 29 października w trakcie trwania pierwszej edycji Fashion Industry Days w Sukcesji, gdzie odbędzie się jego casting regionalny. Mężczyźni i kobiety w wieku od 14 do 23 lat powalczą o przepustkę do finału konkursu w Warszawie, w którym nagrodę główną stanowić będzie wyjazd do Nowego Jorku o wartości 50 000 zł na jeden z największych światowych konkursów modeli IMTA (The International Modeling and Talent Association). Dodatkowo, zwycięzca weźmie udział w sesjach zdjęciowych w prestiżowym magazynie modowym Cosmopolitan oraz słynnym Pier 59 Studios w Nowym Jorku.

Fresh Faces World to konkurs modelingowy umożliwiający uczestnikom zdobycie doświadczenia oraz zrobienia pierwszych kroków w kierunku podpisania międzynarodowych kontraktów z najlepszymi agencjami na świecie. Poza licznymi nagrodami rzeczowymi, zwycięzca finałowego etapu konkursu zdobędzie możliwość wyjazdu do Nowego Jorku o wartości 50 000 zł na prestiżową rywalizację w konkursie IMTA. W swojej historii konkurs wypromował wiele młodych talentów, wśród nich Alexę Łuczak, aktualną ambasadorkę Fresh Faces World pochodzącą z Łodzi. Modelka ma za sobą współpracę z największymi markami, takimi jak np. Chanel, Dior, Giorgio Armani, Marc Jacobs i Gucci.

W konkursie mogą wziąć udział osoby pomiędzy 14. a 23. rokiem życia. Modelki powinny mieć powyżej 172 cm wzrostu, natomiast modele powyżej 186 cm. Uczestnicy proszeni są o zabranie ze sobą czarnego ubioru, w tym: koszulki na ramiączka, leginsów, czarnych szpilek oraz stroju kąpielowego lub bokserek.
W jury castingu zasiądą:

Maggie Haese – prezes Magteam Model Management i właścicielka Fresh Faces World
Michał Starost – jeden z najbardziej wszechstronnych i uznanych polskich projektantów. Laureat Europejskiej nagrody Haute Couture.
Karina Wojciechowska – była modelka, Miss Polonia 1991, ekspertka zasad savoir vivre, dyplomacji, stylizacji, dobrego wizerunku.
Patryk Wojciechowski – młody projektant pochodzący z Gdyni, absolwent projektowania ubioru na Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi, finalista drugiej edycji Project Runway.
Aneta Larysa Knap – projektantka, prekursorka połączenia tradycji z nowoczesnością
w branży odzieżowej twórczyni min. kierpcy na obcasie, bielizny góralskiej oraz jeansów ręcznie haftowanych w góralską parzenice.

Organizatorem konkursu jest MAGTEAM MODEL MANAGEMENT – amerykańska agencja modelingowa z biurem zlokalizowanym w Polsce. Po 2 latach działalności Fresh Faces World osiągnął wymiar globalny pozyskując prestiżowych patronów medialnych z branży modowej, m.in.: Harper’s Bazaar.pl, Cosmopolitan, Joy, Wp.pl, telewizję Fashion One oraz portal modelingowy Promodels.

Casting do Fresh Faces World odbędzie się 29 października od godz.: 9:00 (Rejestracja).
Nabór będzie się odbywał w trakcie pierwszej edycji Fashion Industry Days w Sukcesji. Wydarzeniu, które swoją formułą promuje modę, najnowsze trendy oraz projektantów z całego kraju. Program imprezy składać się będzie z trzech kluczowych elementów: „Runway”, czyli pokazów kolekcji znanych, ale również początkujących projektantów, „Atelier” – strefy wystawienniczo-handlowej, w której można będzie nabyć autorskie projekty ubrań i dodatków oraz wydarzeń towarzyszących, na które złoży się cykl spotkań z projektantami, warsztaty oraz szkolenia.

A to już wiesz?  Koniec sezonu rowerowego. Zadbaj o ubezpieczenie

Wdech, wydech…
Sukcesja i Łódź Design Festival zapraszają na jogę

W październiku Łódź już po raz 11 stanie się stolicą sztuki i dobrego designu, a to za sprawą jednego z najważniejszych wydarzeń w Europie związanego z projektowaniem – Łódź Design Festival. W ramach tej edycji przeprowadzonych zostanie szereg wydarzeń towarzyszących, w tym zajęcia z jogi, które odbędą się 6 października w Centrum Handlowo-Rozrywkowym Sukcesja o godzinie 12:00. Oprócz ćwiczeń, uczestnicy spotkania będą mogli podyskutować o kwestii projektowania pod kątem potrzeb różnych grup wiekowych.

Według badań dr Szukalskiego z Instytutu Socjologii Uniwersytetu Łódzkiego, Łódź oraz Warszawa to dwa najbardziej starzejące się miasta spośród dużych ośrodków miejskich. Demografia to istotny temat tegorocznej edycji Łódź Design Festival, którego hasłem jest OD.NOWA. Prezentowane wystawy, wykłady oraz warsztaty poruszają m.in. temat projektowania w dynamicznie zmieniającym się świecie. Te zmiany dotyczą postępu technologicznego, zmian demograficznych, funkcjonowania miast i potrzeb ich mieszkańców. To właśnie temat osób starszych i myślenia o projektowaniu rozwiązań z ich potrzebami, będzie jednym z głównych zagadnień podejmowanych podczas tegorocznej edycji festiwalu.

W ramach wydarzeń towarzyszących Łódź Design Festival odbędą się między innymi warsztaty dla osób starszych, będące połączeniem jogi oraz pracy zespołowej z elementami design thinking. Zajęcia odbędą się w piątek, 6 października o godzinie 12:00 w Centrum Handlowo- Rozrywkowym Sukcesja, w Sali Balowej Kręgielni Król Kul. Poprowadzą je założycielki łódzkiej marki Sunday is Monday, wyróżnionej w konkursie must have 2017, Kasia Szota-Eksner i Iza Kaczmarek-Szurek. W trakcie warsztatów uczestnicy nie tylko zrelaksują swoje ciało podczas praktyki jogi, ale również wypracują pomysły na to, jak dbać o siebie, zdrowie i kondycję, a także jak znaleźć w ciągu dnia więcej czasu dla siebie i realizacji swoich potrzeb. Dodatkowym elementem spotkania będą podstawy myślenia projektowego (design thinking), które pozwalają tworzyć nowe rozwiązania w oparciu o pracę zespołową.

Udział w wydarzeniu jest bezpłatny. Na zajęcia można zapisać się telefonicznie, wysyłając sms z imieniem i nazwiskiem z dopiskiem „joga” pod numerem +48 575 864 444. Ilość miejsc jest ograniczona. Wszystkie osoby zainteresowane udziałem w zajęciach powinny zaopatrzyć się w wygodne ubranie. Własne maty mile widziane.

W Sukcesji życie zaczyna się po pięćdziesiątce

Według danych Głównego Urzędu Statystycznego w 2016 roku, aż 45% osób w wieku od 55 do 64 lat oraz 23% seniorów w wieku od 65 do 74 lat regularnie korzystało z Internetu. W stosunku do wcześniejszych lat stanowi to wzrost analogicznie o 16% i 9%. Widząc coraz większe zainteresowanie tematyką nowych technologii u osób starszych, Fundacja Subvenio przygotowała dla seniorów zajęcia praktyczne w tym zakresie. Cykliczne spotkania nie tylko z obsługi komputerów, ale również z jogi i warsztatów kompetencji odbywają się w Sukcesji w Pracowni Aktywnych „W Łodzi Zawsze Młodzi”.

A to już wiesz?  Czysta przyjemność sprzątania – żegnamy łazienkowe koszmary

Warsztaty komputerowe

W ramach projektu „Aktywni 60+”, dofinansowanego z budżetu Miasta Łodzi, aż 1 000 seniorów z będzie mogło zdobyć wiedzę praktyczną i poznać tajniki Internetu. A wszystko to w przyjaznej atmosferze, która sprzyja zdobywaniu nowych umiejętności. Zajęcia w październiku będą odbywać się od poniedziałku do czwartku w godzinach od 9:00 do 17:40 i w piątki do 19:40 w Pracowni Aktywnych „W Łodzi Zawsze Młodzi” w ramach dwóch grup podzielonych zgodnie z poziomem zaawansowania uczestników. W grupie początkującej seniorzy mogą poszerzyć swoją wiedzę z zakresu podstawowych umiejętności korzystania z komputera, takich jak: korzystanie z wyszukiwarki i przeglądarki internetowej, obsługa poczty elektronicznej czy komunikatorów wideo. W grupie zaawansowanej uczestnicy dowiedzą się, jak robić zakupy przez Internet, a także, w jaki sposób dokonywać płatności elektronicznych czy obrabiać fotografię cyfrową. Podczas zajęć seniorzy będą mieli okazję poznać sposób funkcjonowania mediów społecznościowych oraz nauczą się korzystać z usług publicznych przez Internet.

Na zajęcia można zapisać się telefonicznie, pod numerami: +48 501 988 014 oraz +48 511 614 574, codziennie w godzinach 9:00 – 14:00. Ilość miejsc jest ograniczona. Każda zakwalifikowana osoba będzie mogła uczestniczyć tylko w jednym cyklu warsztatów, który obejmuje 16 godzin lekcyjnych.

PoMOCNY Wolontariat +55

Poniedziałek, wtorek i środa to w Sukcesji dni dedykowane aktywnościom w ramach projektu FIO „PoMOCNY Wolontariat +55”. Wszystkie zajęcia będą odbywać się co dwa tygodnie. Pierwszy dzień tygodnia będzie zarezerwowany na cykl zajęć grupy „Wspieranie przez rozmawianie”, których celem jest nauka pogłębiania relacji społecznych, słuchania innych i komunikacji opartej na szacunku dla potrzeb drugiego człowieka. Najbliższe zajęcia odbędą się 9 i 23 października w godzinach od 17:45 do 19:15.

W zdrowym ciele, zdrowy duch. Aby zachować zdrową kondycję, w każdy wtorek od godziny 18:00 będą odbywać się zajęcia z jogi dla seniorów. Spotkania prowadzi Ewa Szymoniak instruktorka jogi, która swoją wiedzę zdobyła podczas wieloletniej praktyki pod kierunkiem specjalistów, także z Indii. Ćwiczenia będą odbywać się na poziomie początkującym. Wszystkie osoby zainteresowane udziałem w zajęciach powinny zaopatrzyć się w wygodne ubranie oraz matę.

Udział w zajęciach jest bezpłatny dla osób powyżej 55. roku życia. Zapisów można dokonywać pod numerami telefonów: +48 501 988 014 oraz +48 511 614 574, codziennie w godzinach 9:00-14:00. Ilość miejsc ograniczona.

Kobieca strona Łodzi
Październikowa edycja bezpłatnych warsztatów w Sukcesji

Od ręcznie wykonanych elementów dekoracyjnych po warsztaty z zakresu rozwoju osobistego, naukę florystyki, lekcje stylu, a także zajęcia z kosmetologii. Zajęcia w ramach cyklu „Kobieca strona Łodzi”, które odbywają się od pół roku w Centrum Handlowo-Rozrywkowym Sukcesja, przyciągają łodzianki swoją różnorodnością. Gościem specjalnym październikowej edycji warsztatów będzie sędzia Anna Maria Wesołowska, która opowie jak zachowanie dorosłych może wpłynąć na rozwój dziecka i w jakich momentach nieświadomie naruszamy jego dobro osobiste.

A to już wiesz?  Plecak na wagę złota Na co zwrócić uwagę przy wyborze?

„Kobieca strona Łodzi” to seria warsztatów dedykowanych kobietom, których tematyka porusza kwestie zdrowia, psychologii oraz samorozwoju. Zajęcia składają się z dwóch bloków tematycznych i odbywają się w każdą środę w Sukcesji. 4 października o godzinie 16:00 warsztaty rozpoczną się spotkaniem z Katarzyną Żaromińską, która zaprezentuje, w jaki sposób przygotować piękne i niepowtarzalne świece żelowe, które staną się niecodziennym elementem dekoracyjnym domu lub wyjątkowym prezentem dla bliskiej osoby. Tego samego dnia, o godzinie 18:00, wizażystka i konsultantka zdrowego makijażu Monika Lewandowska opowie jak właściwie troszczyć się o cerę i doradzi co zrobić, aby skóra była nie tylko piękna, ale i dobrze chroniona przed jesienną temperaturą.

W następnym tygodniu, 11 października, uczestniczki „Kobiecej strony Łodzi” spotkają się z Moniką Niżnik, która opowie o zbawiennych zarówno dla skóry, jak i dla ciała wartościach aloesu. Następnie o godzinie 18:00, z myślą o Paniach, które mają słabość do zakupów, odbędzie się spotkanie z Karoliną Kacą. Stylistka zdradzi jak prawidłowo zrobić przegląd szafy i jak dobierać ubrania, żeby uchronić się przed nieudanymi zakupami w przyszłości. Organizatorzy zachęcają, aby uczestniczki zabrały ze sobą na zajęcia dwie rzeczy ze swojej garderoby, które budzą wątpliwości w kreowaniu swojego stylu.

W środę, 18 października odbędzie się spotkanie z gościem specjalnym, Anną Marią Wesołowską, polską sędzią w stanie spoczynku. Tego dnia uczestnicy zajęć dowiedzą się jak zachowanie dorosłych może wpłynąć na rozwój dziecka. Gość specjalny pokaże, jakich sytuacji należy unikać, aby dziecko czuło się kochane i rozwijało się w bezpiecznym otoczeniu oraz wyjaśni, w jakich momentach nieświadomie naruszamy jego dobro osobiste.

Ostatnie, październikowe zajęcia rozpoczną się spotkaniem z profesjonalną florystką Barbarą Steglińską, która zaprezentuje, w jaki sposób przygotować kompozycje z kwiatów i roślin na upomniki dla najbliższych. O 18:00, Justyna i Erwin Ryter, doradcy prawni, przybliżą temat założenia własnej działalności. Goście opowiedzą na wszelkie nurtujące pytania: od czego zacząć, gdzie oraz jakie dokumenty należy złożyć, na co trzeba zwrócić szczególną uwagę, ale także w jaki sposób pozyskać dotację.

W zajęciach, w ramach cyklu „Kobieca strona Łodzi”, mogą uczestniczyć wszystkie zainteresowane kobiety. Mamy, które chcą wziąć udział w wydarzeniach, będą mogły skorzystać z bezpłatnego kącika zabaw dla dzieci. Aby dołączyć do grupy warsztatowej „Kobieca strona Łodzi”, należy przed każdym warsztatem dokonać rezerwacji pod adresem mailowym: [email protected] lub telefonicznie, pod numerem: 504 023 279. Udział w spotkaniach jest bezpłatny. Zajęcia odbywają się na poziomie -1, vis a vis sklepu Deichmann.

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy