Refleksje

3 porady – jak zadbać o porządek w mieszkaniu przy małym dziecku

Warszawa, 29 grudnia 2017 r. 3 porady – jak zadbać o porządek w mieszkaniu przy małym dziecku Pojawienie się w domu nowego członka rodziny to

Warszawa, 29 grudnia 2017 r.

3 porady – jak zadbać o porządek w mieszkaniu przy małym dziecku

Pojawienie się w domu nowego członka rodziny to jeden z piękniejszych momentów, ale również duże wyzwanie, aby przystosować mieszkanie do potrzeb małego człowieka. Gdy dziecko nieco podrasta i ciekawe świata próbuje zbadać wszystkie zakamarki mieszkania, warto pamiętać o zadbaniu o porządek oraz odpowiednim doborze detergentów. Poniżej przedstawiamy 3 wskazówki dotyczące tego, na co zwrócić szczególną uwagę, gdy w domu jest małe dziecko.

1. Bezpieczna podłoga

Dzieci od najmłodszych lat bawią się na podłodze. Nawet gdy przygotujemy im kocyk i stworzymy specjalną strefę do zabaw, robią wszystko, aby przekroczyć wyznaczoną linię. Raczkując, poznają świat, dotykając malutkimi dłońmi każdy możliwy kawałek podłogi. Niestety ciekawość świata przekłada się również na częste muskanie brudnymi rączkami twarzy i ust. W tym szczególnym okresie dla rodziny warto zadbać nie tylko o względny porządek, ale również odpowiedni dobór detergentów. Osobom, które poszukują bezpiecznego środka do mycia podłogi i innych powierzchni polecamy markę organicznych środków czyszczących Sollux Organic Clean stworzoną z myślą o alergikach i osobach ze szczególnie wrażliwą skórą. Wszystkie preparaty oparte są w całości na składnikach roślinnych z certyfikowanych upraw ekologicznych. Nasze produktu posiadają 100% substancji aktywnych pochodzenia naturalnego. Receptura oparta na pochodnych cukrów charakteryzuje się właściwościami czyszczącymi i gwarantują skuteczność produktu – komentuje Justyna Kiełkowska, ekspert Lakma Strefa.

2. Uwaga na kurz

Kurz to zbiór wszystkiego, co dostaje się do mieszkania na butach, przez szczeliny w drzwiach i oknach oraz przez szyby wentylacyjne. Jego składnikami, oprócz piasku, są również włosy, martwy naskórek oraz mikroorganizmy czy roztocza. Niestety nie można całkowicie wyeliminować kurzu z mieszkania, jednak istnieje kilka praktyk, które pomogą zmniejszyć jego występowanie. Jedną z nich jest systematyczne sprzątanie całego mieszkania oraz wybieranie produktów, które nie tylko usuwają pył, ale również tworzą powłokę ochronną, która zmniejsza osadzania się kurzu.

A to już wiesz?  Sprawdź jakim typem festiwalowicza jesteś

3. Pranie bezpieczne dla maluszka

Ubranka małego dziecka bardzo trudno utrzymać w czystości. Warto zadbać o odpowiedni środek piorący, który nie tylko zapewni ochronę tkaninom, ale będzie bezpieczny dla wrażliwej i skłonnej do alergii skóry dzieci. W przypadku pereł piorących Perlux, które łączą najlepsze cechy proszku i żelu w technologii hybrydowej gwarantuje skuteczność w walce nawet z najbardziej uporczywymi plamami, a system Hypoallergenic Care zapewnia bezpieczeństwo dla skóry niemowląt i alergików. Utrzymanie dziecięcych ubranek w czystości to duże wyzwanie. Hybrydowa połączenie dwóch produktów wraz z dodatkiem skutecznego odplamiacza gwarantuje skuteczność wywabienia wszystkich plam, nawet tych najbardziej uporczywych. Perły piorące Perlux Baby sprawdzają się zarówno w praniu tkanin białych, jak i kolorowych – komentuje Justyna Kiełkowska, ekspert Lakma Strefa.

________________________________________________________________________________
Lakma Strefa – polskie przedsiębiorstwo założone w 1988. Spółka specjalizuje się w szeroko rozumianej chemii budowlanej, systemach dociepleń oraz chemii gospodarczej i profesjonalnej. Jeden z liderów na krajowym i europejskim rynku. Naczelną dewizą firmy jest ciągły rozwój nowych technologii oraz produktów, a także troska o środowisko naturalne. Portfolio marek: Sidolux, Perlux, Alertex, Sollux Organic Clean, Preseptol.

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy