Refleksje

Światowy Dzień Turystyki – 5 tricków na dobre podróżowanie

Światowy Dzień Turystyki – 5 tricków na dobre podróżowanie
Kraków, 27 września 2019 r. Informacja prasowa W piątek 27 września obchodzimy Międzynarodowy Dzień Turystyki! To święto dla tych, których ciekawi świat. Co raz więcej

Kraków, 27 września 2019 r.

Informacja prasowa

W piątek 27 września obchodzimy Międzynarodowy Dzień Turystyki! To święto dla tych, których ciekawi świat. Co raz więcej osób decyduje się na podróże, zarówno te po kraju, z którego pochodzą, jak i te w najdalsze zakątki Ziemi. Jak sprawić, aby podróże były idealne i nic nas podczas nich nie zaskoczyło?

Bezpieczeństwo
Chociaż wyjazdy kojarzą nam się z odpoczynkiem, poznawaniem nowych miejsc, kultur i próbowaniem smacznych potraw, potrafimy przez to uśpić swoją czujność. Warto pamiętać, że chociaż jesteśmy na wakacjach to musimy dbać o swoje bezpieczeństwo zarówno pod kątem zdrowia i wykupić ubezpieczenie, jak i dóbr osobistych. Te drugie najlepiej chronić przez przygotowanie miejsc, w których będziemy trzymać pieniądze i pamiętać o nie zostawianiu rzeczy bez opieki nawet na chwilę. Istnieją także specjalne plecaki, których materiału nie da się przeciąć.
Planuj z wyprzedzeniem
Polacy kochają podróżowanie, ale nikt, nawet z najlepszym nastawieniem, nie przepada za dowiadywaniem się, że w miejscu idealnym nie ma dostępnych pokoi. Dlatego właśnie należy sprawdzać ich dostępność z dużym wyprzedzeniem. Odpowiednio wcześnie zaplanowany wyjazd, zarezerwowany hotel, kupione bilety lotnicze, a także te umożliwiające wejście do popularnych wśród turystów miejsc to gwarancja udanego pobytu.
Poznaj swoje okolice
Zagraniczne wojaże mają wiele plusów, ale idealnie odpoczywa się także poznając Polskę. Wyjazdy weekendowe są idealne na poznawanie odległych jej zakątków, jak i miast, które najczęściej omijamy. Idealny do zwiedzania jest Kraków, to rozwijające się miasto łączy w sobie tradycję i nowoczesność, a przeżywające odrodzenie dzielnice takie jak Kazimierz i Nowa Huta zaskakują zachodzącymi w nich zmianami. Decydując się na krótką wizytę w tym pięknym mieście należy wziąć pod uwagę lokalizację hotelu i zadbać o to, aby móc z niego w krótkim czasie dostać się we wszystkie miejsca, które chcemy odwiedzić. Rozwiązaniem, które dodatkowo może nam zapewnić widok na Zakole Wisły będzie hotel Novotel Kraków Centrum, położony niedaleko Wawelu.
Przygotuj się na najgorsze
Jeśli coś ma pójść nie tak, to stanie się to w najmniej przewidzianym momencie, dlatego właśnie należy przewidzieć każdą możliwość. Podczas podróżowania przygotuj sobie skany dokumentów i miej je schowane, a także wyślij je sobie na maila. Jeśli jest szansa, że będziesz w miejscu ze słabszym dostępem do internetu zrób screenshoty nawigacji i wskazówek, które pomogą dotrzeć na miejsce. Na wszelki wypadek tak samo postępuj z rezerwacjami hotelowymi. Jeśli jeszcze nie masz – zakup power bank, to urządzenie uratuje cię w kryzysowej sytuacji.
Sprawdzaj wszystkie lokalizacje
Szykując się na wyjazd użyj widoku ulic w nawigacji, dzięki temu będziesz mógł upewnić się jak wygląda miejsce, do którego jedziesz, jak wygląda okolica i jakie są dookoła miejsca. Pomoże to odnaleźć się tobie na miejscu, a także będziesz mieć szansę na ewentualne zmiany.

A to już wiesz?  Jak zabezpieczyć środowisko pracy zdalnej? 7 rad dla pracowników

novotel.com/ mercure.com/ ibis.com/ accorhotels.com

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy