Refleksje

Odpocznij od miejskiego zgiełku – spędź weekend aktywnie!

Odpocznij od miejskiego zgiełku – spędź weekend aktywnie!
Odpocznij od miejskiego zgiełku – spędź weekend aktywnie! Masz dosyć ciągłego życia w biegu? Zerwij z przygnębiającą rutyną i wyrusz w niezapomnianą przygodę! W końcu

Odpocznij od miejskiego zgiełku – spędź weekend aktywnie!

Masz dosyć ciągłego życia w biegu? Zerwij z przygnębiającą rutyną i wyrusz w niezapomnianą przygodę! W końcu przepiękne kolaże jesiennych barw zachęcają do weekendowych wojaży. Zapoznaj się z naszymi propozycjami i sprawdź, które zakątki Polski są o tej porze roku szczególnie malownicze.

Poznaj unikalne Roztocze
Ta urokliwa kraina rozciąga się od lubelskiego Kraśnika aż po znajdujący się na Ukrainie Lwów. Rozległe pasma pagórków i wyżyn kontrastują z charakterystycznymi wąwozami i jarami. Niepowtarzalny krajobraz jest zasługą procesów, które zachodziły tutaj setki tysięcy lat temu – ruchy płyt tektonicznych oraz kolejne zlodowacenia miały ogromny wpływ na rzeźbę Roztocza. Malownicze nierówności terenu, poprzeplatane licznymi rzekami i spiętrzonymi, niemal górskimi strumykami są zasługą właśnie tych zjawisk. Jeśli marzysz o prawdziwym odpoczynku z dala od miejskiego zgiełku i natarczywych fleszy sezonowych wycieczkowiczów, z pewnością zakochasz się w Roztoczu od pierwszego wejrzenia!
Wędrówka Szlakiem Szumów, prowadzącym przez Rezerwat „Nad Tanwią”, to gwarancja niesamowitych, globtroterskich wrażeń. Solidne i wygodne buty są podstawą na tego typu wyprawach. Sięgnij po jedno z rozwiązań marki Merrell, by przekonać się jak ważny jest na szlaku prawdziwy komfort ruchu. W tych warunkach świetnie sprawdzi się model Forestbound, wyposażony w zewnętrzną podeszwę M-Select™ GRIP oraz dodatkowy, wzmocniony bieżnik. Dzięki nim bez przeszkód przemierzysz sosnowy bór w poszukiwaniu rytmicznie szumiących wodospadów. Kto wie, może przy odrobinie szczęścia uda ci się dojrzeć wśród drzew połyskującego błękitem zimorodka lub żółciutką górską pliszkę? W końcu warto przeznaczyć wolny weekend na podziwianie tych, którzy z wrodzoną gracją potrafią pięknie obrosnąć w piórka.

Odwiedź ozłocone Pieniny
Tej podróżniczej destynacji chyba nikomu nie trzeba przedstawiać. Malownicza dolina Dunajca oraz wznoszące się ponad nią Trzy Korony z roku na rok urzekają swoim pięknem coraz większe grono turystów. Masz wątpliwości, czy górskie szlaki to dobry pomysł na jesienną wyprawę? Zadbaj o odpowiednie wyposażenie, a stosunkowo niskie pasma Pienin zdobędziesz bez trudu! To doskonała okazja do przetestowania takich propozycji jak Chameleon II LTR lub Vego Mid LTR WP. Oba rozwiązania zostały stworzone z myślą o hikingu – podeszwy gwarantujące przyczepność nawet w najtrudniejszych warunkach oraz zaawanasowana, wewnętrzna amortyzacja sprawiają, że są to buty, które po prostu warto zabrać w góry.
Sokolica, Przełęcz Szopka, a może Wąwóz Homole? O tej porze roku nie musisz obawiać się tłoku nawet na głównych szlakach. Spokojny przemarsz jest doskonałą okazją do odpoczynku na łonie natury. Jeżeli natomiast należysz do miłośników nieco mocniejszych wrażeń, polecamy wyruszyć w góry jeszcze przed wschodem słońca. Jesienna mozaika miedzianych buków i bordowych klonów idealnie komponuje się z widniejącymi na horyzoncie Tatrami. Przekonaj się sam, że wierzchołki szczytów skąpane w porannej mgle, to widok, dla którego warto wstać przed świtem.

A to już wiesz?  Zdjęcia satelitarne w misji zrównoważonego rozwoju Ziemi

Pamiętaj, że nawet najkrótsza, krajoznawcza wycieczka wymaga wcześniejszego przygotowania. Podpowiadamy – wytycz odpowiednią trasę, załóż sprawdzone buty i jeszcze dziś wyrusz na poszukiwanie jesiennych przygód!
***
Merrell to obuwie, które wraz ze swoimi użytkownikami tworzy prawdziwe historie. Ponad 30-letnie doświadczenie sprawia, że dociera do najbardziej wymagających entuzjastów aktywnego wypoczynku. Kiedy mówisz Merrell myślisz – wysoka jakość, niezawodność, sprawdzone technologie.
http://www.merrell.pl/

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy