Refleksje

SMSL SP200 THX oraz SA300 Hi-Res Audio

SMSL SP200 THX oraz SA300 Hi-Res Audio
Koniec roku 2019 i początek 2020 roku to dla marki SMSL bardzo udany okres. Począwszy od niedawno opisywanego modelu SMSL M500, którym zainteresowanie przeszło wszelkie

Koniec roku 2019 i początek 2020 roku to dla marki SMSL bardzo udany okres. Począwszy od niedawno opisywanego modelu SMSL M500, którym zainteresowanie przeszło wszelkie oczekiwania, po nowości jakie właśnie trafiły do sprzedaży. Pierwszą z nich jest certyfikowany przez THX wzmacniacz SMSL SP200 a drugą następca cenionego i popularnego centrum multimedialnego z Bluetooth – modelu AD-18, który teraz występuje w mocno odświeżonej formie jako SMSL SA300.

Przyjrzyjmy się bliżej pierwszej z nowości czyli SMSL SP200.
SMSL SP200 to najnowszy wzmacniacz z linii SMSL. Stanowi on wprowadzenie marki w świat wzmacniaczy certyfikowanych logo THX. Certyfikacja THX przyznawana jest produktom cechującym się niemal niezauważalnym poziomem zniekształceń i taki właśnie jest ten model. Pomimo kompaktowych wymiarów, producent zastosował tutaj opatentowany system THX AAA oraz wzmacniacz bipolarny z technologią korekcji błędów sprzężenia zwrotnego. Wpływają one w sposób kluczowy na redukcję zniekształceń harmonicznych, intermodulacyjnych oraz crossover, zapewniając niezwykle realistyczne wrażenia odsłuchowe. Technologia ta sprawia, że wzmacniacz osiąga maksymalną moc wyjściową i poziom ciśnienia akustycznego, bez zniekształceń typowych dla konwencjonalnych wzmacniaczy. Układ THX AAA 888 ma zdolność do redukcji zniekształceń aż do 40dB względem tradycyjnych rozwiązań.

Na finalny dźwięk urządzenia kluczowy wpływ ma przemyślana konstrukcja i odpowiednie dobranie podzespołów. Na szczególne wyróżnienie zasługuje wykorzystany w tym modelu autorski układ zasilający o mocy 24W. Wysokowydajny zasilacz charakteryzuje się ultra niskim poziomem szumów, przyczyniając się do wysokiej wydajności audio i tym samym dostarcza czystej mocy bez dodatkowych artefaktów.
SMSL SP200 pracuje w systemie zbalansowanym oraz niezbalansowanym, posiada porty wejściowe XLR oraz RCA oraz wyjściowe XLR i Jack. Poziom mocy jaki oferuje SP200 pozwala zadowolić użytkowników z najbardziej opornymi słuchawkami. 6W na kanał przy 16 Ohmach to wartości zupełnie niespotykane w produktach z tego poziomu cenowego. SP200 poradzi sobie z każdymi słuchawkami dynamicznymi i planarnymi, niezależnie od ich wymagań, gwarantując pełny, nasycony dźwięk, przy zachowaniu niemal zerowych zniekształceń. Dwa poziomy wzmocnienia pozwolą dopasować pracę wzmacniacza do konkretnych słuchawek, oferując przy tym wygodną kontrolę nad poziomem głośności poprzez klasyczne pokrętło. Wzmacniacz SP200 typowo dla produktów SMSL opakowany jest w kompaktową obudowę wykonaną z najwyższej jakości aluminium lotniczego.
Sugerowana cena sprzedaży SMSL SP200 w Polsce wynosi 1499 zł brutto. SMSL SP200 dostępny jest w wybranych sklepach oraz do odsłuchu w sklepach mp3store.

A to już wiesz?  Nowy spin-off z UW: szkodliwy chrom można wyeliminować bez szkody dla efektów wizualnych

Drugą nowością jest multimedialna stacja SMSL SA300
SMSL SA300 jest to wielofunkcyjny DAC z wbudowanym odbiornikiem Bluetooth i wzmacniaczem głośnikowym o mocy aż 80W na kanał (dla 4 Ohm). Funkcjonalność to podstawa w przypadku SA300. Opiera się ona na wielu możliwościach wykorzystania tego urządzenia, są to:
• Tryb USB DAC z wykorzystaniem wzmacniacza głośnikowego. Pozwala na podłączenie przez USB komputera, tabletu lub telefonu i pominięcie słabej jakości przetwornika wbudowanego w urządzenie źródłowe. Wykorzystanie zewnętrznego cyfrowo analogowego toru da nieporównywalnie lepsze walory dźwiękowe.
• Tryb wzmacniacza z wykorzystaniem wyłącznie wzmacniacza wbudowanego. Gratka dla osób posiadających swój ulubiony DAC i szukających mocnego, biurkowego wzmacniacza głośnikowego. Dzięki portom wejściowym RCA można skonfigurować SA300 jako finalny wzmacniacz do podłączenia głośników. Może w ten sposób stanowić świetne uzupełnienie toru słuchawkowego o możliwość wykorzystania głośników.
• Tryb Bluetooth. W tym trybie poza możliwościami DAC i AMP wykorzystywany jest dodatkowo moduł Bluetooth. Komunikacja bezprzewodowa w SA300 wykorzystuje najważniejsze w tych czasach technologie przesyłu dźwięku poprzez protokół Bluetooth w aktualnej wersji 5.0, która charakteryzuje się dużo większą szybkością i stabilnością połączenia. SA300 obsługuje również kodek APT-X, dzięki któremu jakość przesyłanego pliku jest nieporównywalnie wyższa niż w przypadku tradycyjnego SBC, co bezpośrednio przekłada się na dźwięk z głośników.

SMSL SA300 to połączenie kompaktowej formy obudowy wykonanej z obrabianego CNC aluminium, z wysoką wydajnością popartą certyfikatem Hi-Res Audio. Rozmiar może być w przypadku tego modelu mylący, ponieważ SA300 posiada wbudowany potężny 2×80 Watowy wzmacniacz klasy D, pochodzący od niemieckiego producenta – Infineon. Chip charakteryzuje się bardzo wysoką jakością dźwięku i sprawnością na poziomie aż 92%. Dodatkowo, dla spragnionych większych wrażeń, SMSL przygotował osobne, dedykowane wyjście na subwoofer. Za regulację głośności odpowiada precyzyjny i niskoszumowy japoński potencjometr od NJRS Electronics.
SMSL SA300 posiada certyfikację Hi-Res Audio, a co za tym idzie bezproblemowo obsługuje wsparcie plików gęstych, aż do 32bit/384KHz. Urządzenie wspiera również dodatkowe 8 filtrów EQ, oraz regulację poziomu basu i sopranu, pozwalające na dopasowanie brzmienia pod konkretną muzykę lub typ głośników, a obsługę uprzyjemnia pilot zdalnego sterowania oraz wyraźny ekran OLED.
Sugerowana cena sprzedaży SMSL SA300 w Polsce wynosi 699 zł brutto. SMSL SA300 występuje w 3 wersjach kolorystycznych i dostępny jest wybranych sklepach oraz do odsłuchu w sklepach mp3store.

A to już wiesz?  Polne smaki – jadalne kwiaty i zioła w wakacyjnym menu

Dystrybutor
MIP
www.mip.bz
Kontakt dla prasy
[email protected]
Strona produktowa
smsl.pl
O SMSL
S.M.S.L. To niewielki producent, za to, wyjątkowo ciekawego sprzętu audio z Chin. Shenzhen Shuangmusanlin Electronics Co., LTD, ponieważ tak brzmi jego pełna nazwa, wraz ze swoją gałęzią VMV Technology(HK) tworzą wzmacniacze i przetworniki, których jakość cenią sobie klienci na całym świecie. S.M.S.L. skupia w swoich niewielkich szeregach około dziesięciu świetnych inżynierów, odpowiedzialnych za najwyższej klasy brzmienie ich urządzeń. Dodatkowo, poza produkcją firma posiada własny dział R&D, dzięki czemu są na bieżąco z rozwojem techniki, jak i również z zapotrzebowaniem klientów, którym to starają się skutecznie sprostać. Marka S.M.S.L. posiada swoje sieci sprzedaży w ponad 30 krajach, między innymi w Wielkiej Brytanii, Niemczech, Japonii.
O dystrybutorze
Firma MIP istnieje od 2002 roku. Jest wyłącznym dystrybutorem produktów marek iRiver, Fostex, Astell&Kern,
Cowon, Auralic, Furutech-ADL, FiiO, SoundMAGIC, Ibasso, Phiaton, Takstar, Questyle Audio, Divoom, Campfire
Audio, WooAudio, SMSL, IEAST, RIVA Audio i wielu innych. Od 2004 roku działa także należąca do MIP sieć sklepów MP3Store oferująca wysokiej jakości przenośne urządzenia multimedialne i akcesoria. We wszystkich sklepach stacjonarnych klienci mają możliwość wygodnego przetestowania bogatej gamy odtwarzaczy audio, słuchawek, wzmacniaczy, głośników oraz akcesoriów. MP3Store to także sklep internetowy oraz największe internetowe źródło informacji na temat przenośnego sprzętu multimedialnego w Polsce w postaci forum MP3Store liczącego ponad 60 tysięcy użytkowników.

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy