Refleksje

„Extra Szkolna Stołówka”

„Extra Szkolna Stołówka”
„Extra Szkolna Stołówka” Oto zwycięzcy! Już wkrótce remonty szkolnych stołówek Program „Extra Szkolna Stołówka” dobiegł końca. W konkursie, który towarzyszył programowi, pięć szkół z całej

„Extra Szkolna Stołówka”
Oto zwycięzcy! Już wkrótce remonty szkolnych stołówek
Program „Extra Szkolna Stołówka” dobiegł końca. W konkursie, który towarzyszył programowi, pięć szkół z całej Polski wygrało remont szkolnej stołówki o wartości 30 000 złotych.

Program „Extra Szkolna Stołówka” trwał od 2 stycznia do 31 maja 2017 roku. Jego inicjatorem była marka Delma, a partnerem społecznym Federacja Polskich Banków Żywności. Programowi towarzyszył konkurs skierowany do szkół podstawowych, w którym do wygrania był remont szkolnej stołówki o wartości 30 000 złotych. W trakcie trwania konkursu przystąpiły do niego 543 szkoły – opublikowały one zdjęcia stołówek wraz z uzasadnieniem, dlaczego to właśnie ich placówka powinna wygrać. Każdy mógł codziennie głosować na wybraną szkołę na stronie www.extrastolowki.pl.

Zwycięzcy!
Głosowanie zakończyło się 31 maja o godzinie 23.59. Zgodnie z założeniami konkursu nagroda główna, czyli remont stołówki o wartości 30 000 oraz warsztaty gospodarowania żywnością prowadzone przez Federację Polskich Banków Żywności, została przyznana 4 szkołom, które otrzymały największą liczbę głosów. Oto lista laureatów:

1. SZKOŁA PODSTAWOWA IM. ARKADEGO FIEDLERA W RYCHWALE
2. SZKOŁA PODSTAWOWA NR 2 IM. JANA PAWŁA II W ŻYCHLINIE
3. SZKOŁA PODSTAWOWA NR 2 IM. M.KOPERNIKA W ŁOSICACH
4. SZKOŁA PODSTAWOWA NR 2 IM. MARII KONOPNICKIEJ W CZELADZI

Piątą szkołę, która otrzyma remont stołówki o wartości 30 000 złotych, wybrało jury wyznaczone przez organizatora programu. Została nią SZKOŁA PODSTAWOWA NR 3 IM. ORŁA BIAŁEGO W BISKUPCU. Decyzja o przyznaniu nagrody głównej została podyktowana faktem, iż ta stołówka odgrywa bardzo ważną rolę w życiu szkolnej oraz lokalnej społeczności. Dla uczniów jest nie tylko miejscem spożywania posiłków, ale także pomieszczeniem, w którym szkoła prowadzi działania sprzyjające integracji najmłodszych, jak wspólne klasowe śniadania. Nagroda przyznana Szkole Podstawowej nr 3 im. Orła Białego w Biskupcu to także wyróżnienie jej za podejmowane inicjatywy. W szkole są bowiem prowadzone działania edukacyjne w zakresie zdrowego żywienia i higieny. Podobne założenia przyświecały programowi „Extra Szkolna Stołówka” zainagurowanemu przez markę Delma. Partnerem społecznym programu została Federacja Polskich Banków Żywności, a edukacja przeciwdziałająca marnowaniu żywności stała się jednym z jego założeń.
Dodatkowo w 50 kolejnych szkołach z największą liczbą głosów eksperci Federacji Polskich Banków Żywności przeprowadzą warsztaty dotyczące mądrego gospodarowania żywnością. 30 kolejnych szkół otrzyma także zestaw 50 tac, w które extra stołówka powinna być wyposażona. Pełna lista laureatów jest dostępna na stronie www.extrastolowki.pl.

A to już wiesz?  KABARET NA ŻYWO WEDŁUG PARANIENORMALNYCH

Cel programu
Program „Extra Szkolna Stołówka” miał na celu edukację w zakresie właściwego gospodarowania żywnością oraz polepszenie warunków, w jakich dzieci w szkołach spożywają posiłki. Inicjatorem programu była marka Delma, a partnerem społecznym – Federacja Polskich Banków Żywności.

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy