Refleksje

Jesienne porządki – czas, start!

Jesienne porządki – czas, start!
Warszawa, 19 października 2017 r. Kuszące słońcem lato skutecznie zniechęca do spędzania czasu na pracach domowych. Jesienią, kiedy aura nie sprzyja aktywnościom na świeżym powietrzu,

Warszawa, 19 października 2017 r.

Kuszące słońcem lato skutecznie zniechęca do spędzania czasu na pracach domowych. Jesienią, kiedy aura nie sprzyja aktywnościom na świeżym powietrzu, dawkę wakacyjnej energii warto spożytkować na zaległe porządki. Jesienne sprzątanie jest szczególnie ważne dla osób, które nie mają dużo wolnego czasu i starają się już teraz wstępnie przygotować mieszkanie do zimy i świąt. Proces sprzątania pomoże zoptymalizować odpowiedni dobór chemii gospodarczej.

Zacznij od szafy
Czas schować na dno szafy letnie sukienki, krótkie spodenki oraz ulubione sandałki, ponieważ ich miejsce niebawem zajmą ciepłe swetry, czapki i szaliki. Sezonowa „zmiana warty” to dobra okazja do przewietrzenia szaf – w przenośni i dosłownie. Nie każdy pamięta o tym, że we wnętrzu zamkniętych mebli także zbiera się kurz. Przy okazji jesiennych porządków warto zatem przetrzeć środek szafy wilgotną szmatką z detergentem oraz odświeżyć znajdujące się w środku ubrania. Aby uprościć, a zarazem zwiększyć skuteczność czyszczenia odzieży warto sięgnąć po wielofunkcyjny produkt. Formuła Soft&Care System gwarantuje miękkość materiału, przyjemny, intensywny zapach oraz zmniejsza elektryzowanie się tkaniny i zabezpiecza przed mechaceniem. Perły piorące zapewniają ochronę włókien nawet najdelikatniejszych tkanin, dlatego świetnie sprawdzą się w przypadku wełny czy jedwabiu.

Pozwól swoim podłogom lśnić!
Jesienna wilgoć i błoto, które chcąc nie chcąc „przynosimy” do domu na podeszwach butów może dać się we znaki drewnianym nawierzchniom. Naturalne podłogi wykazują tendencję do zarysowań i pochłaniania wody, co w efekcie prowadzi do jej szybszego niszczenia. Odpowiednia konserwacja zapobiegnie przykrym skutkom eksploatacji drewnianych podłóg. W jaki sposób zoptymalizować ten proces tak, aby nie spędzić na kolanach długich godzin – czyszcząc, pastując, froterując…? Warto sięgnąć po środek, który zapewni odpowiednią pielęgnację i ochronę już na etapie czyszczenia. Nowoczesne środki do mycia podłóg drewnianych Sidolux łączą te dwie funkcje. Zawierają w swoim składzie naturalne olejki, które mają działanie hydrofobowe. To znaczy, że zabezpieczają drewno przed wnikaniem wody i tym samym je drewno przed stopniowym niszczeniem. Dzięki temu nie tylko skutecznie usuwają zabrudzenia, ale również nie pozostawiają smug. Pamiętaj o zachowaniu odpowiedniej proporcji płynu w stosunku do wody i zwróć uwagę, by stosowana do mycia ścierka lub mop były dobrze odciśnięte.

A to już wiesz?  Filmowy hotel pokazuje nowe oblicze

Wpuść ostatnie promienie słońca do mieszkania – zadbaj o okna
Mycie okien, szczególnie późną jesienią nie należy do najprzyjemniejszych zajęć domowych. Warto jednak przyłożyć się do tej części sprzątania, ponieważ starannie oczyszczone szyby przy pomocą dobrze dobranego detergentu dłużej pozostaną czyste. Pamiętaj, że aby osiągnąć zamierzony efekt i zoptymalizować czas pracy warto zwrócić uwagę na temperaturę powietrza oraz poziom nasłonecznienia. Mycie okien w promieniach słońca jest niewątpliwie przyjemniejsze, jednak przyczynia się do powstawania smug. Wybierając środek do mycia szklanych powierzchni warto zwrócić uwagę na jego skład. Sidolux Crystal zawiera nanocząsteczki, które utrudniają osadzanie kurzu oraz alkohol niwelujący wszelkie zacieki. Dzięki temu unikniemy żmudnego polerowania, które w przypadku mycia okien stanowi zazwyczaj największe wyzwanie.

Znamy potrzeby naszych klientów i rozumiemy, że nie mają zbyt wiele czasu na domowe porządki. Szybkie tempo życia zmusza nas do wielozadaniowości. Takie są też nasze produkty, które dzięki starannemu doborowi wysokiej jakości składników łączą funkcje czyszczenia i pielęgnacji oraz konserwacji. Pomaga to zoptymalizować proces sprzątania i zaoszczędzić cenny czas – mówi Justyna Kiełkowska, Kierownik Marketingu, Lakma Strefa.

Dossier produktów:
Perlux, Perły piorące do prania delikatnego, 24 szt., Cena: 19,99 – 23,99 zł
Sidolux Expert, środek do mycia, pielęgnacji i nabłyszczania, 500 ml, Cena: 7,88-8,99 zł
Sidolux Crystal, płyn do mycia szyb, 500 ml, Cena: 4,99-5,99 zł

Stopka o firmie:
Lakma Strefa – polskie przedsiębiorstwo założone w 1988. Spółka specjalizuje się w szeroko rozumianej chemii budowlanej, systemach dociepleń oraz chemii gospodarczej i profesjonalnej. Jeden z liderów na krajowym i europejskim rynku. Naczelną dewizą firmy jest ciągły rozwój nowych technologii oraz produktów, a także troska o środowisko naturalne. Portfolio marek: Sidolux, Perlux, Alertex, Sollux Organic Clean, Preseptol.

A to już wiesz?  Satelitarna rewolucja w rolnictwie

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy