Refleksje

Wsparcie dzieci z Wrocławia w kryzysie psychicznym

Wsparcie dzieci z Wrocławia w kryzysie psychicznym
Wrocław, 06.10.2020 r. Informacja prasowa Podsumowanie akcji Otwarci na emocje Wsparcie dzieci z Wrocławia w kryzysie psychicznym Na początku października, Aleja Bielany wraz z partnerami:

Wrocław, 06.10.2020 r.
Informacja prasowa

Podsumowanie akcji Otwarci na emocje
Wsparcie dzieci z Wrocławia w kryzysie psychicznym

Na początku października, Aleja Bielany wraz z partnerami: Fundacją PozyTYwka oraz Stowarzyszeniem Pomocy Iskierka, podsumowują akcję społeczną „OTWARCI NA EMOCJE”. W jej ramach, prawie 90 dzieci i rodziców z Wrocławia i okolic wzięło udział w warsztatach terapeutycznych oraz spotkaniach poświęconych wychowywaniu dzieci bez przemocy. Na tym jednak nie koniec. Aleja Bielany oraz organizacje pomocowe we współpracy z wrocławską autorką Magdaleną Zarębską, stworzyły edukacyjne bajki o emocjach. Historię o Radości i Smutku oraz Złości i Spokoju, będzie można także obejrzeć, ponieważ w rolę narratorów wcielili się muzyk L.U.C. oraz dziennikarz Paweł Gołębski.

Z myślą o dzieciach znajdujących się w trudnej sytuacji rodzinnej, Aleja Bielany we współpracy z Fundacją PozyTYwka oraz Stowarzyszeniem Pomocy Iskierka zorganizowały cykl warsztatów „OTWARCI NA EMOCJE”. Jest to projekt wspierający dzieci z Wrocławia w radzeniu sobie z wyzwaniami natury psychicznej, emocjonalnej oraz społecznej, z jakimi mogli się mierzyć w związku z konsekwencjami prawie półrocznej izolacji. Z ponad 150 godzin warsztatów z socjoterapii, sensoplastyki czy arteterapii oraz rodzicielskich warsztatów poświęconych wychowaniu bez przemocy skorzystało łącznie blisko 90 dzieci i rodziców.

Program „OTWARCI NA EMOCJE” nie kończy się jednak na wakacyjnych warsztatach. Każde dziecko czasami ma problemy z wyrażeniem lub zidentyfikowaniem swoich uczuć. Dlatego Aleja Bielany we współpracy z wrocławską pisarką Magdaleną Zarębską, ilustratorką Katarzyną Domżalską oraz psychologami akcji „Otwarci na emocje”, stworzyła dwie bajki. „Bajka o Radości i Smutku” oraz „Bajka o Złości i Spokoju” opowiadają o skrajnych emocjach oraz sposobach na radzenie sobie z nimi. Wartość edukacyjna została wpleciona w fabuły bajek, aby w ciekawy oraz łatwy sposób trafić do najmłodszych odbiorców.

Bajki są dostępne dla każdego w formie ilustrowanego e-booka na stronie internetowej Alei Bielany www.alejabielany.pl. Tam też można znaleźć nagrania video z historiami w narracji muzyka L.U.C.a oraz dziennikarza Pawła Gołębskiego.

A to już wiesz?  Mini Matters w Action, Wysokiej jakości drewniane zabawki w atrakcyjnych cenach!

Więcej informacji:
Paweł Tamioła, e-mail: [email protected] tel.: 512 021 087
O centrum handlowym Aleja Bielany:
Aleja Bielany to centrum spotkań i zakupów, należące do Ingka Centres Polska Sp. z o.o., w którym znajduje się 200 sklepów oraz sklep IKEA. Jest to największe w Polsce centrum handlowe (145 000 m2 ), które oferuje szeroką ofertę odzieży, obuwia i akcesoriów, kosmetyków, a także artykułów sportowych. Aleja Bielany to także kompleksowa oferta mebli i wyposażenia wnętrz, która przyciąga klientów z całego województwa dolnośląskiego. W centrum znajduje się hipermarket sieci Tesco.

Obiekt posiada także rozbudowaną ofertę rozrywkową; jako najbardziej rozrywkowe centrum we Wrocławiu i jedno z najlepszych dziesięciu pod tym względem w kraju, została wyróżniona w rankingu Colliers International. Obecnie oferta rozrywkowa obejmuje kino z ośmioma salami, salon wirtualnej rzeczywistości, cztery place zabaw i centrum rozrywki dla dzieci, akademię tańca, klub fitness, tor kartingowy i wypożyczalnię samochodów elektrycznych dla dzieci.

Aleja Bielany swoją szeroką ofertę łączy z wieloma udogodnieniami dla rodzin. Opiekunowie podczas zakupów mogą zostawić dziecko pod okiem wykwalifikowanej kadry na w Alei Juniora – bezpłatnym placu zabaw. Na rodziców z dziećmi czekają również 3 dedykowane im pokoje wyposażone między innymi w przewijaki i mikrofalówki. Goście Alei Bielany mogą pracować w bezpłatnych strefach co-workingowych, w których mogą korzystać z bezpłatnego internetu oraz drukarki. Na zmęczonych czeka dedykowana relaksowi strefa chillout. Centrum posiada także wewnętrzną palarnię. Aleja Bielany ma największy parking spośród wrocławskich centrów handlowych. Na zmotoryzowanych klientów czeka 4700 bezpłatnych miejsc parkingowych, w tym blisko 1000 na parkingu podziemnym, wyposażonym w system oznakowania wolnych miejsc.

Aleja Bielany jako jedyna spośród polskich centrów handlowych została nominowana i wyróżniona europejską nagrodą podczas gali ICSC Shopping Centre Awards 2017 w kategorii rozbudowa lub przebudowa dużego lub bardzo dużego centrum handlowego. ICSC Shopping Centre Awards to nagroda, która od niemal 40 lat przyznawana jest nowo otwartym inwestycjom oraz centrom handlowym, które z sukcesem przeszły proces przebudowy lub rozbudowy.

A to już wiesz?  Za nami pierwsza odsłona Local Days by Mercure

www.alejabielany.pl
www.facebook.com/AlejaBielany

O Ingka Centres:
Ingka Centres należy do Grupy Ingka i od ponad 40 lat buduje i zarządza rentownymi centrami handlowymi, w tym Wola Parkiem. Obecnie posiada 45 obiektów w 15 krajach, które co roku odwiedza 480 milionów osób. Do 2025 roku spółka planuje, że w jej portfolio będzie łącznie 70 lokalizacji, które będą w stanie przyjąć 1 miliard odwiedzających. Ingka Centres stawia na stały wzrost i podnoszenie jakości usług. Wraz z firmą rozwijają się także jej najemcy i partnerzy biznesowi, a wśród nich 1 600 marek prowadzących 7 000 sklepów.
W Polsce Ingka Centres zarządza pięcioma obiektami handlowymi znajdującymi się w Lublinie, Gdańsku, Łodzi, Wrocławiu oraz Warszawie.

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy