LIFESTYLE sztuka

Sztuka sweet artu w sercu Krakowa, czyli Selfie Muzeum w Galerii Krakowskiej

Sztuka sweet artu w sercu Krakowa, czyli Selfie Muzeum w Galerii Krakowskiej
W Galerii Krakowskiej powstanie Selfie Muzeum. Od 1 do 10 października odwiedzający będą mogli korzystać z eksponatów, bawiąc się iluzją i…

Data publikacji: 2020-10-01
Oryginalny tytuł wiadomości prasowej: Sztuka sweet artu w sercu Krakowa, czyli Selfie Muzeum w Galerii Krakowskiej
Kategoria: Sztuka, LIFESTYLE

W Galerii Krakowskiej powstanie Selfie Muzeum. Od 1 do 10 października odwiedzający będą mogli korzystać z eksponatów, bawiąc się iluzją i… smartfonem.

Sztuka sweet artu w sercu Krakowa, czyli Selfie Muzeum w Galerii Krakowskiej Sztuka, LIFESTYLE - W Galerii Krakowskiej powstanie Selfie Muzeum. Od 1 do 10 października odwiedzający będą mogli korzystać z eksponatów, bawiąc się iluzją i… smartfonem.

Artystyczne wystawy i instalacje od kilku lat są światowym fenomenem kulturowym. Podążając za trendami w sztuce użytkowej, w Galerii Krakowskiej powstanie Selfie Muzeum. Od 1 do 10 października odwiedzający będą mogli korzystać z eksponatów, bawiąc się iluzją i… smartfonem. Aranżacja przestrzeni nowej generacji w największej Galerii w centrum Krakowa zachęca do tworzenia i promowania kreatywnej sztuki cyfrowej.

Pierwsze na świecie Muzeum Selfie powstało w Hollywood. Niedługo po nim otwarto tego typu miejsca w Las Vegas, Londynie czy Kuala Lumpur. W ślad za nimi idzie Galeria Krakowska, która w dniach 1-10 października organizuje wystawę Selfie Muzeum. Muzeum szczęścia i iluzji, gdzie zabawa zmienia się w sztukę dnia codziennego, stało się odpowiedzią na potrzeby współczesnego świata, w którym istotną rolę odgrywają media społecznościowe.

Na Selfie Muzeum w Galerii Krakowskiej składają się ekspozycje z nietypową scenografią, oszukującą ludzki umysł i pobudzającą wyobraźnię. Połączenie iluzji i efektów optycznych sprawia, że odwiedzający mogą m.in. zamknąć się w butelce pod wodą, poczuć klimat Wenecji, zmniejszyć się do rozmiaru donuta, bujać w obłokach, pozować z jednorożcem, a wszystko to upamiętnić na fotografii wykonanej smartfonem.

Wystawie Selfie Muzeum towarzyszy konkurs #selfiekrakowska. Każdy, kto w czasie jej trwania zrobi kreatywne zdjęcie na tle wybranej ekspozycji i zamieści je w komentarzu pod postem konkursowym na Facebooku Galerii Krakowskiej lub na swoim profilu Instagramowym z hasztagiem #selfiekrakowska, ma szansę wygrać kartę podarunkową. Każdego dnia (od 1 do 10 października) przewidziano jedną nagrodę o wartości 100 złotych. Na laureata nagrody głównej czeka karta o wartości aż 1000 złotych. Fotografie wszystkich zwycięzców zostaną także zamieszczone w Lounge Magazynie, który jest partnerem akcji.

A to już wiesz?  DREWNEM WIDZIANE. Wystawa prac Marcina Myśliwca i Piotra Worońca

Wystawa Selfie Muzeum w Galerii Krakowskiej będzie dostępna dla zwiedzających od 1 do 10 października 2020 r. na poziomie -1. W tym samym czasie można wziąć udział w konkursie #selfiekrakowska. Regulamin konkursu dostępny jest na stronie www.galeriakrakowska.pl oraz na www.facebook.com/galeria.krakowska.

źródło: Biuro Prasowe
Załączniki:
Sztuka sweet artu w sercu Krakowa, czyli Selfie Muzeum w Galerii Krakowskiej Sztuka, LIFESTYLE - W Galerii Krakowskiej powstanie Selfie Muzeum. Od 1 do 10 października odwiedzający będą mogli korzystać z eksponatów, bawiąc się iluzją i… smartfonem.
Hashtagi: #Sztuka #LIFESTYLE

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy