Refleksje

Slow life w Szczawnicy

Informacja prasowa 21.02.2020 r. Slow life w Szczawnicy Marzy Ci się prawdziwy relaks? Chcesz zwolnić, wziąć głęboki oddech i zregenerować siły w otoczeniu pięknej przyrody?

Informacja prasowa
21.02.2020 r.

Slow life w Szczawnicy

Marzy Ci się prawdziwy relaks? Chcesz zwolnić, wziąć głęboki oddech i zregenerować siły w otoczeniu pięknej przyrody? A może masz ochotę na Wielkanoc poza domem i prawdziwy odpoczynek
w Święta? Pomyśl o Szczawnicy! Wspaniałe panoramy, majestatyczne szczyty Pienin i dzika natura koją zmysły, a dobrze przygotowana infrastruktura zapewnia odpowiedni komfort. A do tego niepowtarzalny klimat przedwojennego sanatorium i historia, dyskretnie obecna na każdym kroku…

Przywrócenie Szczawnicy dawnego blasku to projekt życia Heleny i Nicolasa Mańkowskich, spadkobierców hrabiego Adama Stadnickiego, przedwojennego właściciela uzdrowiska.
Od lat wspierają rewitalizację miasta i rozbudowują Pieniny Spa Resort, nowoczesny kompleks hotelowo-rekreacyjny, służący gościom odwiedzającym miasto.

Gdzie warto zatrzymać się na noc? Wygodny i funkcjonalny trzygwiazdkowy Hotel Nawigator to dobra propozycja dla rodzin i osób, które planują aktywny wypoczynek. Z pokoi roztacza się piękny widok
na góry i pobliski park. Można patrzeć godzinami, zwłaszcza przy porannej, aromatycznej kawie
na hotelowym tarasie. Czas spędzony w Willi Marta pozwala zanurzyć się w niezwykłej atmosferze, którą tworzy stylowa architektura połączona z elementami natury oraz bogata historia, którą skrywają mury obiektu. Doskonałą propozycją dla miłośników kameralnego klimatu i luksusu jest Modrzewie Park Hotel*****. Wnętrza w stylu art deco i wyrafinowane detale to nie wszystko – pełną regenerację zapewni gościom luksusowa strefa spa & wellness. Basen z przeciwprądem, łaźnia turecka, sauna, jacuzzi, prysznice z ekstraktami z eukaliptusa i mięty, relaksujące zabiegi… Coś dla ukojenia zmysłów.

Na spacerowiczów czeka mnóstwo atrakcji. Warto zacząć zwiedzanie od zrewitalizowanego Placu Dietla, serca Szczawnicy. W Pijalni Wód Mineralnych, znajdującej się w stylowym, dziewiętnastowiecznym Domu nad Zdrojami, można spróbować jednej ze szczawnickich wód leczniczych. Zdrowie wzmocni również korzystanie z wyjątkowo skutecznych inhalacji celkowych. Prawdziwą dumą rodziny Mańkowskich jest pięknie odrestaurowany Dworek Gościnny,
w którym przed wojną występowały największe gwiazdy muzyki, teatru, piosenki i filmu. Organizowane są w nim obecnie interesujące wydarzenia kulturalne. W stylowej Cafe Helenka warto spróbować ciekawych deserów oraz dań kuchni międzynarodowej, pełnej francuskich akcentów. Restauracja Bohema w Willi Marta to z kolei coś dla miłośników tradycyjnych, polskich smaków. Wieczorny relaks subtelnie dopełni delektowanie się lampką czerwonego wina Cuvée Spéciale Szczawnica.

A to już wiesz?  Porusz się na wiosnę – zadbaj o swoje stawy

Siłą Szczawnicy i okolic jest piękna natura. Warto wybrać się na spacer jednym ze szlaków Pienińskiego Parku Narodowego i wyciszyć się w otoczeniu pięknych krajobrazów. Amatorzy górskich wycieczek mogą wejść na Trzy Korony lub Sokolicę i podziwiać bezkresną panoramę Pienin. Wyjątkowo malowniczy jest wąwóz Homole, którego wapienne ściany skalne sięgają nawet 120 metrów. Warto zobaczyć również wodospad Zaskalnik, gdzie można wsłuchać się w kojący szum wody.
Nie wspominając o atrakcji, z której słynie okolica – spływie Dunajcem z flisakami na tradycyjnych, drewnianych tratwach. Z nieco innej perspektywy podziwiać można pienińską naturę, odwiedzając Stadninę Rajd. Konne przejażdżki uprzyjemni położenie pobliskich rezerwatów przyrody.

Natura, cisza, wygoda i relaks… Szczawnica to świat prawdziwego slow life w otoczeniu górskiego krajobrazu. To doskonały kierunek dla tych, którzy chcą się zregenerować, odpocząć w kojącej atmosferze i wrócić do domu z zapasem nowej, świeżej energii.

Pieniny Spa Resort (do tej pory znany jako: Uzdrowisko Szczawnica) to nowoczesny górski kurort położony w stolicy Pienin – Szczawnicy. Rozbudowana oferta noclegowa obejmuje 5- i 3- gwiazdkowe hotele, willę i apartamenty. Wkrótce do użytku zostanie oddany Pieniny Grand o 4- i 5-gwiazdkowym standardzie.

Podczas pobytu goście mogą korzystać z bogatej oferty zabiegów leczniczych, spa & wellness oraz wydarzeń kulturalnych, odbywających się w obiektach resortu. Do ich dyspozycji są również wchodzące w skład Pieniny Spa Resort restauracje, kawiarnia, pijalnia wód szczawiowych, stadnina koni, muzeum oraz lokalny butik.

Kurort prowadzi rodzina Mańkowskich. W swojej działalności, właściciele podkreślają holistyczne
i indywidualne podejście do potrzeb gości. Pomagają im oderwać się od intensywnego życia, wypocząć i zregenerować, by po powrocie mogli efektywniej realizować się w życiu zawodowym oraz prywatnym. Tworząc Pieniny Spa Resort, opierają się na regionalnym potencjale – w kurorcie dostrzegalna jest harmonia architektury z naturą oraz łączenie kameralnego klimatu z luksusowymi warunkami pobytu.

A to już wiesz?  Higiena snu – co na nią wpływa?

Adresy stron:
http://www.mparkhotel.pl/pl/
http://www.szczawnicanawigator.pl/pl/
http://www.uzdrowiskoszczawnica.pl/pl/
http://www.willamarta.pl/pl/
http://www.cafe-helenka.pl/pl/
http://stadninarajd.pl/

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy