Refleksje

7 wskazówek, jak ochronić się przed kieszonkowcami

7 wskazówek, jak ochronić się przed kieszonkowcami
Informacja prasowa Warszawa, 19 czerwca2019r. Środki transportu miejskiego, zatłoczone ulice miast i najpopularniejsze miejsca turystyczne stanowią prawdziwą mekkę dla kieszonkowców. Wykorzystują oni nasze rozproszenie i

Informacja prasowa
Warszawa, 19 czerwca2019r.

Środki transportu miejskiego, zatłoczone ulice miast i najpopularniejsze miejsca turystyczne stanowią prawdziwą mekkę dla kieszonkowców. Wykorzystują oni nasze rozproszenie i dzięki wyuczonym technikom, wystarczy im dosłownie kilka sekund, abyśmy stracili cenne przedmioty lub nawet całą zawartość torebki czy plecaka. Co zrobić, by ustrzec się przed kradzieżą? Podpowiada Arkadiusz Majewski, ekspert firmy Pacsafe.
Kieszonkowcy kradną to, co pozostaje bez opieki – najczęściej telefony, karty, plecaki, czytniki

e-booków, biżuterię. Cennymi łupami są również nasze dane: dokumenty tożsamości, zapisane w portfelu kody PIN i nawet karty dostępu do biura. Dlatego warto dostosować się do kilku praktycznych wskazówek i nie bać się o swoje wartościowe przedmioty.

1. Zachowuj czujność
To najważniejsza wskazówka, bo w zasadzie od niej wszystko się zaczyna. Jeśli uważniej pilnujemy naszych rzeczy i mamy świadomość, że ktoś taki, jak kieszonkowiec może krążyć w okolicy, połowę sukcesu mamy za sobą. Pamiętaj, że złodzieje tylko czekają aż zostawisz swoje rzeczy bez opieki lub twoja torebka czy plecak będą rozchylone, tak by wyciągnąć z nich najbardziej wartościowe przedmioty.

2. Zamykaj zamki błyskawiczne
Na ulicy nie rzadko można zauważyć osoby, których torebki lub plecaki mają rozsunięte zamki. Wystarczy chwila, by w tramwaju czy autobusie, kieszonkowiec podszedł i jednym płynnym ruchem rozsunął, nawet delikatnie niedomknięty zamek i wyjął Ci ze środka portfel. Nawet tego nie poczujesz, a co gorsza zorientujesz się dopiero w domu lub w pracy. Rozwiązaniem mogą być tzw. „kissing zippers” wykorzystywane w produktach Pacsafe. Uniemożliwiają one przypadkowe rozsunięcia zamka.

3. Oddzielaj karty płatnicze od gotówki
Kieszonkowcy w dziedzinie kradzieży są zdecydowanie sprytniejsi od nas. Mając to na uwadze musimy być o krok przed nimi i zminimalizować wartość, jaką mogą nam ukraść. Można to zrobić poprzez przełożenie karty płatniczej lub kredytowej np. do kosmetyczki, sekretnego portfela lub specjalnego etui. W ten sposób, w razie kradzieży, uda nam się zmniejszyć wartość straty.

A to już wiesz?  Trasa koncertowa Cydr Lubelski Spragnieni Lata ogłasza tegoroczny skład

4. Noś najcenniejsze przedmioty blisko ciała
Wyrwanie torebki nie jest trudnym wyzwaniem dla doświadczonego złodzieja. Wcześniejsza obserwacja sposobu jej trzymania przez potencjalną ofiarę, a następnie jeden mocny ruch i po sprawie. Tak możemy stracić wszystkie najważniejsze przedmioty. Dlatego warto pomyśleć o zaopatrzeniu się w dyskretną biodrówkę. Włożymy do niej zawartość portfela, dokumenty i telefon, dzięki temu będziemy mieć je blisko ciała, pod stałą kontrolą. Pozostałe przedmioty, np. kosmetyczkę, kalendarz, szczotkę do włosów możemy pozostawić w torebce.

5. Nie zostawiaj cennych rzeczy na widoku w samochodzie
Parkując samochód w galerii handlowej, pod pracą, a nawet pod blokiem, nie zapomnij o cennych rzeczach – zabierz je ze sobą, a jeśli nie możesz, przykryj je czymś lub włóż do podróżnego sejfu. Pozostawienie wartościowych przedmiotów w widocznym miejscu, jest łatwą zdobyczą dla złodzieja. Pakując zakupy do samochodu, nie kładź niczego (zwłaszcza torebki czy plecaka) na dachu auta czy obok niego.

6. Zaopatrz się w torbę lub plecak antykradzieżowy
Rozwiązaniem stworzonym z myślą o uniknięciu kradzieży są produkty Pacsafe – plecaki, torby, biodrówki, portfele. Stosowane w nich opatentowane technologie antykradzieżowe mają na celu zapewnienie Ci komfortu w każdej sytuacji. Stalowe linki ukryte w paskach torby i plecaka uniemożliwiają ich odcięcie. Specjalna kieszeń wykorzystująca technologię RFID zapobiega przed zeskanowaniem kart i dokumentów. Natomiast technologia eXomesh chroni przed kradzieżą poprzez rozcięcie torby czy plecaka

7. Unikaj „sztucznego tłumu”
Złodzieje często tworzą tak zwany sztuczny tłok, by ułatwić sobie kradzież. Niechcący wpadają na Ciebie i szybkim ruchem opróżniają Ci kieszenie. Jeśli przebywasz w takim miejscu miej pod kontrolą cenne rzeczy.

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy