Refleksje

5 sposobów na bezpieczne przechowywanie wartościowych przedmiotów podczas podróży

5 sposobów na bezpieczne przechowywanie wartościowych przedmiotów podczas podróży
Informacja prasowa Warszawa, 3 czerwca 2018r. 5 sposobów na bezpieczne przechowywanie wartościowych przedmiotów podczas podróży Podróżowanie do najdalszych zakątków świata to niesamowite doświadczenie. Można zobaczyć

Informacja prasowa
Warszawa, 3 czerwca 2018r.
5 sposobów na bezpieczne przechowywanie
wartościowych przedmiotów podczas podróży

Podróżowanie do najdalszych zakątków świata to niesamowite doświadczenie. Można zobaczyć miejsca, które oglądało się dotychczas z ekranu komputera i doświadczyć kultur poszerzając horyzonty. Jednak, kiedy w trakcie podróży zdarzy się, że zostaniemy okradzeni, czar pryska i wakacje, które miały być spełnieniem marzeń stają się nieprzyjemnym wspomnieniem. Arkadiusz Majewski, ekspert marki Pacsafe podpowiada, jak bezpiecznie przechowywać cenne przedmioty w trakcie podróży.

Ty odpoczywasz na wakacjach, a kieszonkowcy nie próżnują. Portfel, torebka, plecak czy saszetka, a szczególnie ich zawartość to przedmioty, na które polują. Trzeba mieć je zawsze na oku lub zabezpieczyć się tak, by ze spokojem ducha oddawać się plażowaniu, zwiedzać starożytne ruiny czy zatłoczone miasta.

1. Przechowuj gotówkę w kilku miejscach: Gotówka jest bardzo przydatna w podróży, szczególnie jeżeli przebywasz z dala od Europy i np. zwiedzasz wybrzeże Azji Środkowo-Wschodniej, kontynent afrykański czy małe wyspy na Morzu Karaibskim. W takich miejscach trudno będzie zapłacić kartą za taksówkę lub kupić za jej pomocą coś na ulicznym straganie. Dlatego podróżując z gotówką dobrym pomysłem jest rozdzielenie jej i przechowywanie jej w różnych miejscach. Można rozłożyć ją między saszetką, kieszenią plecaka np. z technologią antykradzieżową, a nawet ukryć w bucie. Część warto pozostawić w portfelu, by mieć szybki dostęp do pieniędzy, jednak pamiętać, by zawsze go pilnować i ani na chwile nie spuścić z oka.

2. Posłuż się fałszywym portfelem: Nie jest potrzebny wszędzie, ale jeśli wybierasz się do miejsc, które słyną z kieszonkowców, jak Barcelona, Paryż, Ateny, czy Rzym. Fałszywy portfel jest świetnym rozwiązaniem, by odciągnąć uwagę kieszonkowca od miejsca, w którym trzymasz dokumenty, gotówkę i karty. Można włożyć do niego stare karty lub te lojalnościowe przypominające płatnicze lub kredytowe i drobne pieniądze. Kieszonkowiec mając Cię na oku będzie myślał, że przechowujesz w nim swoje najcenniejsze przedmioty, a w rzeczywistości będą one dobrze ukryte w torbie podręcznej lub sekretnym portfelu pod t-shirtem.

A to już wiesz?  SMSL SP200 THX oraz SA300 Hi-Res Audio

3. Digitalizuj ważne dokumenty: Pokwitowania rezerwacji hotelowych, bilety lotnicze, polisy ubezpieczeniowe, karty płatnicze – to wszystko mamy przy sobie podróżując za granicę. Świetnym pomysłem jest posiadanie ich skanów na telefonie, zapisanie ich w chmurze lub skorzystanie ze specjalnych aplikacji tzw. wallet’ów. Łatwej jest pilnować jednego telefonu, niż całego kompletu kartek, z których każda potrzebna jest w innym miejscu.

4. Bądź dyskretny: Twoja podróż zaczyna się w drodze na lotnisko czy dworzec i już wtedy możesz paść ofiarą kradzieży. Dlatego nie rozmawiaj głośno o zawartości swojej walizki, o tym ile pieniędzy ze sobą zabrałeś, a także staraj się nie epatować drogim sprzętem. Dyskrecja jest twoim przyjacielem w podróży. Im mniej wyjmiesz z plecaka, chociaż na chwilę, tym mniejszą uwagę złodzieja zwrócisz na siebie.

5. Zapakuj się z głową: Oprócz sprytnych sztuczek, możesz skorzystać również z plecaków, toreb, portfeli i saszetek antykradzieżowych, jak np. tych od Pacsafe. Posiadają one specjalne zamki, których końcówki można złączyć, dzięki czemu ich rozsunięcie nie będzie łatwe. Technologia RFID chroni karty i dokumenty przed zeskanowaniem. Natomiast przód oraz boki plecaka zabezpieczone są technologią eXomesh, pomagającą uchronić się przed kradzieżą poprzez rozcięcie materiału.

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy