Refleksje

Dan Clark Audio Æon 2 wielkie dźwiękiem, małe rozmiaram

Dan Clark Audio Æon 2 wielkie dźwiękiem, małe rozmiaram
Informacja prasowa 14 września 2020 Dan Clark Audio Æon 2 wielkie dźwiękiem, małe rozmiarami Pierwsza generacja serii Aeon wyznaczyła nowy wymiar dla słuchawek planarnych. Producent

Informacja prasowa
14 września 2020

Dan Clark Audio Æon 2
wielkie dźwiękiem, małe rozmiarami
Pierwsza generacja serii Aeon wyznaczyła nowy wymiar dla słuchawek planarnych. Producent pokazał, że można zrobić stylowe i oryginalnie wyglądające słuchawki, których kształt stał się znakiem szczególnym Dan Clark Audio. Aeon to także symbol lekkości, dzięki wykorzystaniu zaawansowanych, a do tego ultralekkich materiałów takich jak Nitinol i karbon zachowując najwyższą jakość dźwięku płynącą z niesamowicie dopracowanych przetworników planarnych. A to wszytko bez konieczności wydawania fortuny. Okazuje się, że udało się to jeszcze poprawić w najnowszej wersji Dan Clark Audio Aeon2.

Wydajność audio na najwyższym poziomie
Aeon 2 to nie jest drobny facelifting. Jest to model kompletnie przekonstruowany z wykorzystaniem tego, czego Dan Clark i jego zespół nauczyli się w 2018 roku przy tworzeniu najbardziej docenianego spośród modeli z oferty, czyli Ether Flow 2. Wiedza ta, pozwoliła stworzyć nowy przetwornik planarny stanowiący technologiczny majstersztyk. Driver został odwrócony o 180 stopni, a technologia flow przekonstruowana tak, żeby tworzyć jednolitą konstrukcję pomijającą szczeliny i niechciane zawirowania powietrza wewnątrz muszli.

Nowy przetwornik oferuje większą rozdzielczość, oraz usprawnioną płynność odpowiedzi na podawany sygnał w całym zakresie częstotliwości. Strojenie również uległo zmianie w kierunku ciepłego, bardziej audiofilskiego feelingu dla modelu Closed, oraz szczuplejszą niższą średnicą dla modelu Open. Scena muzyczna została znacznie powiększona w obydwóch wersjach słuchawek. Suma zmian przekłada się na brzmienie godne audiofilskiej klasy sprzętu o bardzo emocjonującym brzmieniu. Bogata linia basowa, krystalicznie czyste średnie tony i ogromna detaliczność, pozbawione mocnych peaków. W połączeniu z głęboką i wciągającą sceną muzyczną sprawiają, że w Aeon 2 mamy wrażenie grania na żywo z odsunięciem dźwięków od głowy i pozbawieniem wrażenia korzystania ze słuchawek.

Wielki dźwięk ale bezkompromisowa mobilność
Wielu użytkowników podróżuje ze słuchawkami w celach biznesowych, turystycznie czy też na spotkania miłośników sprzętu. Słuchawki Dan Clark Audio (wcześniej MrSpeakers) zawsze są wyposażone w podróżne etui, ale producent czuł pewien niedosyt i postawił w modelu Aeon 2 pójść o krok dalej. Na potrzeby mobilności zespół inżynierów opracował zupełnie nową konstrukcję pałąka, umożliwiającą składanie słuchawek i zmniejszenie o połowę rozmiarów słuchawek i etui. Celem jest idealne pasowanie rozmiaru do bagażu podręcznego. Doświadczony zespół inżynierów zadbał o trwałość takiego rozwiązania, oraz o to, aby mobilność nie stanowiła kompromisu dla jakości dźwięku. Nowy pałąk z wykorzystaniem promowanego przez producenta wzornictwa „Industrial Design” zapewnia kompaktowe wymiary i ciekawy system składania, a przy tym oferuje bardzo dobry docisk muszli do ucha zachowując wysoki komfort użytkowania. Pokrowiec posiada dedykowane miejsce na przewód aby maksymalnie wykorzystać jego pojemność. Większość osób podróżuje z konstrukcjami zamkniętymi ale technologia została użyta zarówno w modelu otwartym, jak i zamkniętym.

A to już wiesz?  Wścieklizna (łac.rabies) – śmiertelna choroba zakaźna, przed którą możemy się chronić

Od momentu wprowadzenia w 2017 roku model Aeon oferował stosunek ceny do możliwości powyżej standardów branżowych. Pod wieloma względami realizował on podstawową misję Dan Clark Audio, czyli zaoferować jak największą wydajność słuchawek z wykorzystaniem zawansowanych technologii, w cenach niższych od konkurencyjnych produktów dzięki czemu mogą one cieszyć szersze grono odbiorców. Jest nam niezwykle przyjemnie przyznać że jesteśmy pewni, iż Aeon2 wpisuje się w tą teorię jeszcze bardziej niż poprzednik i wielu kupujących szczerze je pokocha.
Specyfikacja
• Skuteczność: 92dB / mW (zamknięte), 94dB (otwarte)
• Waga (bez kabla): 340g (zamknięte), 321g (otwarte)
• Odłączany 2-metrowy podwójny kabel premium z zakończeniem 3,5 mm i 1/4”
• Impedancja: 13 Ohm
Cena sugerowana słuchawek Dan Clark Audio Aeon2 na rynku polskim wynosi 3999 zł brutto.
Słuchawki dostępne są w wybranych sklepach w tym do odsłuchu w sklepach mp3store.

Dystrybutor: MIP
www.mip.bz

Strona produktowa:

O Dan Clark Audio
Założycielem firmy Dan Clark Audio (wcześniej MrSpeakers) jest Dan Clark, który był projektantem głośników zanim zainteresował się modyfikacjami planarnych słuchawek Fostex T50rp. Nie jest on jedynym który rzucił wyzwanie japońskiemu producentowi, ale jedynym który osiągnął sukces na skale światową. Dzisiaj Dan ma własny, opatentowany i, zaprojektowany od podstaw płaski przetwornik magnetyczny a jego produkty z Serii Ether szybko podpiły uszy użytkowników i błyskawicznie znalazły się na liście Wall of Fame – najlepszych rozwiązań audio.
O Dystrybutorze
Firma MIP istnieje od 2002 roku. Jest wyłącznym dystrybutorem produktów marek iRiver, Fostex, Astell&Kern, Cowon, Auralic, Furutech-ADL, FiiO, SoundMAGIC, MrSpeakers by Dan Clark Audio, Phiaton, Takstar, Ultrasone, Divoom, Campfire Audio, WooAudio, SMSL, IEAST, AudioEngine, Monoprice, Matrix Audiom FIR Audio i wielu innych. Od 2004 roku działa także należąca do MIP sieć sklepów MP3Store oferująca wysokiej jakości przenośne urządzenia multimedialne i akcesoria. We wszystkich sklepach stacjonarnych klienci mają możliwość wygodnego przetestowania bogatej gamy odtwarzaczy audio, słuchawek, wzmacniaczy, głośników oraz akcesoriów. MP3Store to także sklep internetowy oraz największe internetowe źródło informacji na temat przenośnego sprzętu multimedialnego w Polsce w postaci forum MP3Store liczącego ponad 50 tysięcy użytkowników.

A to już wiesz?  Czas wyłonić największe piłkarskie talenty we wszystkich województwach

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy