Refleksje

Kabinówka, plecak, walizka, a może torba? W co spakować się na majówkowy wyjazd?

Kabinówka, plecak, walizka, a może torba? W co spakować się na majówkowy wyjazd?
Informacja prasowa Kabinówka, plecak, walizka, a może torba? W co spakować się na majówkowy wyjazd? Tak jak środa to mała sobota, tak majówka to małe

Informacja prasowa

Kabinówka, plecak, walizka, a może torba? W co spakować się na majówkowy wyjazd?

Tak jak środa to mała sobota, tak majówka to małe wakacje. A jak wakacje to trzeba gdzieś jechać. Paszporty sprawdzone, bilety kupione, to teraz pakowanie. I tu zaczynają się schody, bo kompletowanie walizki to wcale nie taka prosta sprawa. Jak to zrobić z głową? Uratuje nas dobry plan, zdrowy rozsądek i odpowiedni bagaż, najlepiej przeciwkradzieżowy.

Pakowanie w kilku krokach
1. Bagaż kluczem do sukcesu
Niezależnie czy jedziemy na dłuższy czy krótszy wyjazd, każdorazowo pojawia się pytanie: w co się spakować? Wariantów jest kilka w zależności od preferencji podróżującego. Dla eleganckich globtroterów podróżujących samolotem czy pociągiem dobrym rozwiązaniem będzie zgrabna i lekka kabinówka na kółkach. Dla tych co lubią podróżować samochodem wygodniejsze mogą się okazać torby lub plecaki, które łatwiej zmieścić w bagażniku. Bez względu na co się zdecydujemy, nie powinniśmy zapominać o kwestiach bezpieczeństwa. W bagażu przewozimy wszystkie niezbędne rzeczy, często również mamy w nim przedmioty o większej wartości. Nie zawsze mamy go przy sobie, a nawet jeżeli tak, to w czasie podróży znajdujemy się wśród tłumu ludzi, a to zwiększa ryzyko kradzieży.

2. Pomyśl o zabezpieczeniach
Planując nawet krótki wyjazd dobrze jest spakować się w taki sposób, żeby nie ułatwiać złodziejom życia. Marka Pacsafe posiada w swojej ofercie torby, plecaki i walizki, które gwarantują wielowymiarowe zabezpieczenia. Bagaże Pacsafe są najbezpieczniejsze na świecie między innymi dzięki zastosowaniu innowacyjnych rozwiązań jak np. stalowej siatki. Dyskretnie ukryta w poszyciu, uniemożliwia dostanie się do wnętrza plecaka. W bagażach znajdują się również specjalne suwaki odporne na włamanie. Jeżeli zajrzymy do wnętrza produktów Pacsafe, zobaczymy, że jest to doskonale zaplanowana przestrzeń, w której przewidziano miejsce zarówno na kosmetyki, jak i urządzenia elektroniczne, jak np. laptop. Poszczególne komory są intuicyjnie rozplanowane, co ułatwia szybkie odnalezienie szukanych rzeczy.

A to już wiesz?  Co spakować w jednodniową podróż?

3. Zrób dobry plan
Spontaniczne wyjazdy mają wiele uroku. Jednak nawet takie poprzedza podjęcie decyzji, gdzie jedziemy. Skoro mamy swój cel podróży, to również mniej więcej mamy zarysowany plan pobytu. City break w Barcelonie i spacery po La Rambli, krótki wypad w góry, żeby zdobyć od dawna wymarzony szczyt, a może błogie lenistwo nad morzem? Każda z opcji będzie miała jakąś myśl przewodnią, a to nam narzuca co trzeba ze sobą wziąć.

4.. Zdrowy rozsądek, czytaj check lista
Niby taki oldschoolowy sposób, a nadal się sprawdza. Bez tego można wylądować, np. bez ulubionego stroju do ćwiczeń na weekendowym kursie yogi w ośrodku w środku lasu. Dobrze przemyślana lista pozwoli również zminimalizować ilość rzeczy, które chcemy zabrać. Ustalmy, nie potrzebujesz na weekendowy wyjazd litrowych butelek żelu pod prysznic czy szamponu, a Twoja skóra nie zestarzeje się przez dwa dni bez peelingu. Małe opakowania podstawowych produktów w zupełności wystarczą.
Zaplanuj więc udaną majówkę i spakuj się bezpiecznie z Pacsafe!

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy