Refleksje

Największym bohaterem jest tata!

Największym bohaterem jest tata!
Największym bohaterem jest tata! Dotleń organizm, popraw samopoczucie i stwórz niepowtarzalny nastrój! W dzień ojca zabierz swoje dziecko na trening i zainspiruj je do działania.

Największym bohaterem jest tata!

Dotleń organizm, popraw samopoczucie i stwórz niepowtarzalny nastrój! W dzień ojca zabierz swoje dziecko na trening i zainspiruj je do działania. Pokazując mu zdrowe nawyki staniesz się jego superbohaterem.

Przykład idzie z góry
Mówi się, że przykład idzie z góry, i jest w tym mnóstwo prawdy. Dzieci bardzo szybko powielają zachowania rodziców, dlatego warto przekazywać im pozytywne wzorce, od początku kładąc nacisk na aktywność fizyczną w życiu człowieka.
Nie od dziś wiadomo, że dzieci najlepiej uczą się poprzez działanie, a jak je do tego zachęcić? Tak naprawdę nie trzeba wiele, ponieważ one naturalnie mają w sobie ogromną potrzebę ruchu. Warto jednak wesprzeć je dobrym przykładem. Tu instytucja taty będzie nieoceniona. Dawanie dobrego przykładu swoim pociechom, zainspiruje je do działania. A rodzicom taka aktywność również pozwoli odzyskać energię po wielu godzinach spędzonych za biurkiem.
– Aktywność fizyczna stała się częścią życia mojego i mojej rodziny. Cieszę się, że mogłem zaszczepić w córkach chęć do ćwiczeń i teraz wspólnie spędzamy czas na treningach – opowiada Leszek Filipiak, CEO NRGBOX producent przydomowych siłowni.

Nic lepszego niż wspólny trening
Aktywność fizyczna przełamuje nudę, poprawia samopoczucie, stymuluje rozwój i buduje charakter. Ciężko się zatem nie zgodzić ze stwierdzeniem, że wpływa pozytywnie absolutnie wszystko.
Jak ważna zatem może być taka godzina wspólnego treningu z dzieckiem? Aktywność fizyczna pozwala rozwijać wiele umiejętności, w tym umiejętność współpracy czy zdrowej rywalizacji. Ponadto sprzyja kształtowaniu relacji z rówieśnikami i umiejętności negocjacji oraz, co ważne samokontroli. Dodatkowo sport wspomaga rozwój psychiczny dziecka, stwarza sytuacje, w których dziecko uczy się pokonywać trudności, radzić sobie ze zmęczeniem, przeżywać sukcesy i porażki a także kontrolować emocje. Niewątpliwie kształtowany jest w ten sposób charakter naszej pociechy, która nabiera odporności i uczy się konsekwencji.
Nieocenioną zaletą aktywności fizycznej jest rozwój fizyczny dziecka. W ten sposób stymuluje się wzrastanie ciała, rozwój mięśni i funkcji zaopatrzenia tlenowego. Również ważne jest przygotowanie motoryczne dziecka, dzięki któremu dziecko zyskuje odpowiedni poziomu sprawności fizycznej i harmonijny rozwój wszystkich jej składowych oraz umiejętności ruchowych, dzięki którym dziecko może radzić sobie w różnych sytuacjach w codziennym życiu i unikać zagrożeń. Aktywność fizyczna u dzieci zapobiega także zaburzeniom rozwoju i zdrowia, w tym zwłaszcza otyłości, zaburzeniom układu ruchu oraz osteoporozie.
Pozytywnych aspektów aktywności jest mnóstwo. Najważniejsze jednak, że ten czas spędzamy razem z dzieckiem. Pozwala to na zbudowanie prawidłowych i silnych relacji z dzieckiem.
– Zdrowa dawka ruchu skutecznie ładuje nas pozytywną energią. Dziś czas spędzany na siłowni jest dla mnie zarówno czasem dla siebie, jak i dla rodziny. Szczególnie cenię sobie możliwość treningu blisko domu w towarzystwie dzieci zawsze wtedy, kiedy mamy na to ochotę – dodaje Leszek Filipiak.
Dzięki wspólnym treningom, rozmowom i byciu ze sobą poznajemy się i tworzymy wspólne doświadczenia, które budują naszą relacje z dzieckiem. Tym samym inwestycja czasu we wspólny trening jest najlepszą inwestycja, która będzie procentować całe życie. Ten rodzaj wypoczynku zdecydowanie sprzyja rodzinnej integracji.

A to już wiesz?  NIC CIĘ NIE POKONA

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy