Refleksje

VI Rubinstein Piano Festiwal 14-19 października muzycznym świętem Maestro Rubinsteina w Łodzi

VI Rubinstein Piano Festiwal 14-19 października muzycznym świętem Maestro Rubinsteina w Łodzi
Łódź, 16 września 2019 r. Informacja prasowa Firma Atlas sponsorem VI Rubinstein Piano Festiwal 14-19 października muzycznym świętem Maestro Rubinsteina w Łodzi Międzynarodowy Festiwal Muzyczny

Łódź, 16 września 2019 r.

Informacja prasowa

Firma Atlas sponsorem VI Rubinstein Piano Festiwal
14-19 października muzycznym świętem Maestro Rubinsteina w Łodzi

Międzynarodowy Festiwal Muzyczny im. Artura Rubinsteina to wydarzenie, które od 2008 roku obecne jest w kalendarzach ważnych, odbywających się cykliczne w Łodzi imprez. Już po raz czwarty w gronie sponsorów znalazła się firma Atlas, dla której wsparcie i promocja szeroko pojętej kultury i sztuki, szczególnie w ujęciu lokalnym, są równie ważne, jak codzienna działalność biznesowa.

Artur Rubinstein, urodzony w Łodzi polski pianista pochodzenia żydowskiego, to postać szczególnie ważna dla miasta i regionu. Nazywany „królem fortepianu”, jako artysta i wirtuoz, wzbudzał zachwyt swoimi aranżacjami muzyki Chopina, Brahmsa, Schuberta czy Szymanowskiego. W swojej międzynarodowej, 80-letniej karierze wystąpił przed szeroką publicznością na całym świecie ponad 6000 razy.

Dzięki odbywającemu się co dwa lata Festiwalowi Muzycznemu im. Artura Rubinsteina, którego sponsorem od 2013 roku jest firma Atlas, wydarzenie zyskuje dodatkowy, ponadczasowy wymiar. Za sprawą światowej sławy uczestników pozwala w wyjątkowy sposób dotknąć tego, z czego słynął Maestro Rubinstein – fantazji, poetyckości oraz umiłowania muzyki i życia.

Swoją obecność podczas tegorocznego wydarzenia potwierdzili m.in. Paweł Wakarecy – laureat Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego im. F. Chopina w Warszawie w 2010 roku, Szymon Nehring –zwycięzca Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego im. A. Rubinsteina w Tel Awiwie a jednocześnie laureat Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego im. Fryderyka Chopina w 2015 roku, czy Sergei Tarasov – kolejny laureat mistrzowskiego konkursu pianistycznego im. A. Rubinsteina w Tel Awiwie.

Atlas, od początku swojej działalności, aktywnie angażuje się w wydarzenia, których celem jest służenie społeczeństwu. Korzenie naszego przedsiębiorstwa są łódzkie, zatem szczególnie istotne są dla nas te wydarzenia, które podkreślają, jak ważną rolę pełniła i pełni dziś Łódź oraz pochodzący z niej artyści. Stąd też nasze sponsorskie zaangażowanie, już po raz czwarty, w Festiwal Muzyczny im. Artura Rubinsteina – powiedział Jacek Michalak, wiceprezes zarządu ds. rozwoju Atlas.

A to już wiesz?  5 rzeczy, których nie wiedziałeś o Wielkiej Brytanii, a powinieneś!

VI Rubinstein Piano Festiwal odbędzie się w dniach 14-19 października w Łodzi.
Szczegółowe informacje nt. wydarzenia znaleźć można na www.arturrubinstein.pl/festiwal.

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy