Rodzina Wiadomości branżowe

Pożyczka a ubezpieczenie od nieszczęśliwego wypadku

Wypadki chodzą po ludziach” - wszyscy znają to powiedzenie. Niestety trudno jest uniknąć nieszczęśliwych wydarzeń. Doświadczenia tego rodzaju są szczególnie bolesne dla osób, które mają finansowe zobowiązania.  Ich skutki można jednak próbować zminimalizować, na przykład poprzez odpowiednie ubezpieczenie.Nie da się ukryć, że w dzisiejszych czasach swobodne życie od pierwszego do pierwszego, to prawdziwy luksus. Z pewnością  nie stać na niego wielu młodych ludzi, którzy wspomagają się kredytami, debetami albo krótkoterminowymi pożyczkami. To samo tyczy się seniorów. Polacy jednak rzadko myślą o jutrze. Decydując się na kredyt, nie zabezpieczają się na wypadek nieszczęśliwego wypadku. Przecież nigdy nie wiadomo, jak będzie wyglądać nasza sytuacja życiowa, gdyż choroby czy wypadku nie da się przewidzieć. Jak zaznacza Mariusz Wójcik, Członek Zarządu Towarzystwa Ubezpieczeń AXA Życie „W Polsce z ubezpieczeń medycznych wciąż rzadko się korzysta. […] Na zachodzie Europy taki rodzaj ubezpieczeń, to jeden z głównych segmentów

Wypadki chodzą po ludziach? – wszyscy znają to powiedzenie. Niestety trudno jest uniknąć nieszczęśliwych wydarzeń. Doświadczenia tego rodzaju są szczególnie bolesne dla osób, które mają finansowe zobowiązania.  Ich skutki można jednak próbować zminimalizować, na przykład poprzez odpowiednie ubezpieczenie.

Nie da się ukryć, że w dzisiejszych czasach swobodne życie od pierwszego do pierwszego, to prawdziwy luksus. Z pewnością  nie stać na niego wielu młodych ludzi, którzy wspomagają się kredytami, debetami albo krótkoterminowymi pożyczkami. To samo tyczy się seniorów. Polacy jednak rzadko myślą o jutrze. Decydując się na kredyt, nie zabezpieczają się na wypadek nieszczęśliwego wypadku. Przecież nigdy nie wiadomo, jak będzie wyglądać nasza sytuacja życiowa, gdyż choroby czy wypadku nie da się przewidzieć. Jak zaznacza Mariusz Wójcik, Członek Zarządu Towarzystwa Ubezpieczeń AXA Życie ?W Polsce z ubezpieczeń medycznych wciąż rzadko się korzysta. [?] Na zachodzie Europy taki rodzaj ubezpieczeń, to jeden z głównych segmentów rynku. Wśród seniorów są one bardzo popularne?.

Być może brak powszechności korzystania z ubezpieczeń medycznych wynika z faktu, że na polskim rynku nie ma wiele tego typu ofert, w szczególności dla osób w wieku 60 lat i więcej. ?Klienci myślą o tym, co tu i teraz. Korzystają z usług abonamentowych, ambulatoryjnych ? żeby iść do lekarza, zrobić badania. Natomiast jeśli spojrzymy na to przez pryzmat poważnych zachorowań lub następstw wypadku, to taki abonament nie wystarcza. Wtedy dobrą ochroną jest ubezpieczenie medyczne? – podkreśla Mariusz Wójcik.

Choć pakiety medyczne nie są powszechne, nie oznacza to, że klienci instytucji finansowych nie chcieliby z tego typu usług korzystać. Badania Provident Polska wskazały, że oferta ubezpieczenia medycznego dla osób starszych jest potrzebna. Stąd pomysł na jej uruchomienie. Na początku przez trzy miesiące, każda osoba powyżej 60. roku życia, zaciągająca pożyczkę powyżej 2 tysięcy złotych, otrzyma dodatkowy bezpłatny pakiet medyczny. Co wejdzie w jego zakres?

A to już wiesz?  Stosunek Polaków do integracji europejskiej w maju

Jak wyjaśnia Tomasz Pietruszewski, Kierownik ds. Rozwoju Produktu i Rynku Provident Polska ?[…] Składa się on z dwóch części. Pierwsza to pakiet ubezpieczeniowy, w którego skład wchodzi bezpłatna infolinia medyczna, czyli możliwość umówienia wizyty lekarza pierwszego kontaktu, specjalisty, pielęgniarki czy fizjoterapeuty. Zawiera on również możliwość skorzystania z transportu z placówki i między placówkami medycznymi oraz refundacji leków do kwoty 200 złotych i dostarczenia ich do klienta. Druga część to świadczenie hospitalizacyjne. Jeśli ubezpieczony trafi do szpitala i będzie się tam znajdował powyżej dwóch dni, to za każdą dobę spędzoną w lecznicy otrzyma 50 złotych rekompensaty. Maksymalnie można otrzymać 9 tysięcy złotych?.

Otrzymanie ubezpieczenia medycznego, w przypadku osób, które przeszły poważną chorobę, nie jest łatwe. ?[…] Na ogół zasada jest taka, że jeśli jakieś zdarzenie już nastąpiło i występują konsekwencje, to nie są one ubezpieczane? – mówi serwisowi infoWire.pl Mariusz Wójcik.

Niewątpliwie lepiej jest dmuchać na zimne, niż później się sparzyć i mieć kłopoty, chociażby ze spłatą zaciągniętych zobowiązań finansowych. Nie od dziś wiadomo, że nieszczęścia chodzą parami ? warto zatem, biorąc pożyczkę czy kredyt, przemyśleć kwestię dodatkowego ubezpieczenia. To rozwiązanie pozwoli spać spokojnie, zarówno nam samym, jak i ufającym nam instytucjom finansowym.



dostarczył infoWire.pl

Źródło infoWire.pl. Dostarczył netPR.pl

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy