Sprawy społeczne Wiadomości branżowe

?Rodzina ma głos!? ? prawdziwy początek pracy na rzecz rodziny w samorządzie

Organizatorom kampanii „Rodzina ma głos!” udało się zaktywizować lokalne środowiska, które wytypowały ponad tysiąc kandydatów przyjaznych rodzinie. Zorganizowano ponad 20 spotkań regionalnych, na których wręczano Certyfikaty Kandydata Przyjaznego Rodzinie. Świadome głosy wyborców zadecydowały, że 61 miejscowości może poszczycić się certyfikowanym burmistrzem, prezydentem lub wójtem. W sumie do samorządu wybrano 339 certyfikowanych kandydatów.Wielkie poruszenie środowisk lokalnychCentrum Wspierania Inicjatyw dla Życia i Rodziny powołało ponad 100 pełnomocników wojewódzkich i powiatowych. - Oni to wykonali największą pracę, czyli przejrzeli listy i w konsultacji z lokalnymi środowiskami zadecydowali o przyznaniu Certyfikatów. Dzięki pracy tych osób, udało się zweryfikować kilka tysięcy kandydatów, z których wytypowano ponad tysiąc i przyznano im Certyfikaty Kandydatów Przyjaznych Rodzinie. Każdy certyfikowany musiał zadeklarować się do aktywnej pracy na rzecz dobra rodziny i przestrzegania Dekalogu Samorządowca Przyjaznego Rodzinie – wyjaśnia Jacek Sapa, prezes Centrum Życia i

Organizatorom kampanii ?Rodzina ma głos!? udało się zaktywizować lokalne środowiska, które wytypowały ponad tysiąc kandydatów przyjaznych rodzinie. Zorganizowano ponad 20 spotkań regionalnych, na których wręczano Certyfikaty Kandydata Przyjaznego Rodzinie. Świadome głosy wyborców zadecydowały, że 61 miejscowości może poszczycić się certyfikowanym burmistrzem, prezydentem lub wójtem. W sumie do samorządu wybrano 339 certyfikowanych kandydatów.

Wielkie poruszenie środowisk lokalnych

Centrum Wspierania Inicjatyw dla Życia i Rodziny powołało ponad 100 pełnomocników wojewódzkich i powiatowych. – Oni to wykonali największą pracę, czyli przejrzeli listy i w konsultacji z lokalnymi środowiskami zadecydowali o przyznaniu Certyfikatów. Dzięki pracy tych osób, udało się zweryfikować kilka tysięcy kandydatów, z których wytypowano ponad tysiąc i przyznano im Certyfikaty Kandydatów Przyjaznych Rodzinie. Każdy certyfikowany musiał zadeklarować się do aktywnej pracy na rzecz dobra rodziny i przestrzegania Dekalogu Samorządowca Przyjaznego Rodzinie ? wyjaśnia Jacek Sapa, prezes Centrum Życia i Rodziny.

Ogólnopolski charakter kampanii

Odbyło się ponad 20 spotkań regionalnych, podczas których wręczano certyfikaty i prezentowano ideę kampanii ?Rodzina ma głos!?. Organizatorzy odwiedzili między innymi: Wrocław, Opole, Łódź, Olsztyn, Toruń, Poznań, Zieloną Górę, Koszalin, Białystok, Ełk, Katowice, Rzeszów i Warszawę. Do pójścia na wybory i oddania świadomego głosu na kandydatów prorodzinnych zachęcali znani artyści i naukowcy: m.in. Krzysztof Krawczyk, Michał Lorenc, Jan Pospieszalski, Natalia Niemen, Jerzy Zelnik, prof. Bogdan Chazan, prof. Jan Żaryn i wielu innych.

Samorządowcy z certyfikatem

W wyniku wyborów do samorządu dostało się 339 samorządowców, którzy zadeklarowali się przestrzegać Dekalogu Samorządowca Przyjaznego Rodzinie. Wśród nich są:

  • Piotr Jedliński ? prezydent Koszalina
  • Tadeusz Truskolaski ? prezydent Białegostoku
  • Janusz Kotowski ? prezydent Ostrołęki
  • Dariusz Stefaniuk ? prezydent Białej Podlaskiej
  • Krzysztof Chojniak ? prezydent Piotrkowa Trybunalskiego 

Pełna lista certyfikowanych samorządowców dostępna jest na stronie: http://www.rodzinamaglos.pl/

Po wyborach najważniejsza faza akcji ? cztery lata pracy z samorządem dla rodziny

A to już wiesz?  3 kwietnia zapraszamy Dziewczyny na Politechnikę Gdańską

Kampania ?Rodzina ma głos!? nie skończyła się w dniu drugiej tury wyborów. Wraz z ogłoszeniem wszystkich oficjalnych wyników wiadomo, ilu jest samorządowców przyjaznych rodzinie i rozpoczyna się czteroletni okres ich monitoringu. Środowiska lokalne będą mogły nawiązać ściślejszą współpracę z prorodzinnymi kandydatami i wspomóc ich w realizowaniu Dekalogu Samorządowca Przyjaznego Rodzinie.

Jacek Sapa przypomina o roli samorządu: Najbliższym otoczeniem rodziny jest wspólnota lokalna, zorganizowana w samorząd terytorialny. Jego działania mają bezpośredni wpływ na jej dobrobyt, bowiem odpowiada on za bezpieczeństwo, edukację, kulturę i prowadzenie polityki społecznej. Samorząd poprzez swoje działania powinien przede wszystkim nie przeszkadzać rodzicom w wypełnianiu ich odpowiedzialnej roli. Natomiast dobry i odpowiedzialny samorząd daje rodzinom wsparcie poprzez realizowanie rozwiązań i programów ułatwiających ich rozwój i życie.


dostarczył infoWire.pl

Źródło Centrum Wspierania Inicjatyw dla Życia i Rodziny. Dostarczył

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy