Rodzina Wiadomości branżowe

Ile wydamy na Święta Wielkanocne?

Jajka, żur, biała kiełbasa, a także inne produkty – lista zakupów wielkanocnych jest długa, ponieważ na świątecznym stole niczego nie powinno zabraknąć. Przed Wielkanocą wielu Polaków bacznie ogląda więc każdą złotówkę. A jeśli nie ma pieniędzy, to pożycza.„Polacy na święta przeznaczą w tym roku średnio 360 zł.

Jajka, żur, biała kiełbasa, a także inne produkty ? lista zakupów wielkanocnych jest długa, ponieważ na świątecznym stole niczego nie powinno zabraknąć. Przed Wielkanocą wielu Polaków bacznie ogląda więc każdą złotówkę. A jeśli nie ma pieniędzy, to pożycza.

?Polacy na święta przeznaczą w tym roku średnio 360 zł. Kwotę poniżej 300 zł planuje wydać 30% społeczeństwa. Tylko co piąty Polak ?zaszaleje? i kupi produkty za więcej niż 500 zł? ? mówi serwisowi infoWire.pl Przemysław Kasza z Provident Polska. Połowa respondentów zaznacza, że wyda tyle samo pieniędzy, ile w zeszłym roku. 12% sądzi, że uda im się trochę zaoszczędzić, a 13% na zakupy przeznaczy więcej środków pieniężnych niż poprzednio.

W czasie Wielkanocy wydamy trzykrotnie więcej pieniędzy niż w zwykły weekend, ale wiosenne święta to przy Bożym Narodzeniu i tak znacznie mniejsze obciążenie dla naszych kieszeni. Być może wynika to z tego, że większość z nas w czasie Świąt Wielkanocnych nie obdarowuje się zakupionymi upominkami ? tylko 33% ankietowanych zadeklarowało, że kupi prezenty dla bliskich. Przeznaczy na nie średnio 120 zł. Duża grupa osób spróbuje przygotować upominki ręcznie, tak aby nie ponieść kosztów.

Niestety nie każdy Polak jest w stanie sfinansować wydatki świąteczne samemu. ?Jeśli decydujemy się na ?kredyt 0 zł?, bądźmy ostrożni? ? zaznacza rozmówca. Pamiętajmy, że ?chwilówkę? musimy oddać w dość krótkim czasie, często niewystarczającym, by uzbierać odpowiednią kwotę. Dlatego zamiast wpadać w długi, lepiej przeznaczyć na święta skromniejszą sumę pieniędzy.


dostarczył infoWire.pl

Źródło infoWire.pl. Dostarczył
A to już wiesz?  Chiny ? kraj z potencjałem. Edukacja biznesowa w czasach globalizacji

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy