Edukacja Wiadomości branżowe

Kiedy menedżerowie brudzą ręce?

O tym, że innowacja to klucz do sukcesu wiedzą wszyscy, ale niestety nie każdy menedżer zdaje sobie sprawę, czym ona tak naprawdę jest. Co kadra zarządzająca może zrobić, by modne i często puste słowo zmienić w konkretne, realne rozwiązanie, które pomoże zaoszczędzić lub nawet zarobić miliony? Odpowiedzi szukają uczestnicy warsztatów „Brudne Innowacje“,

O tym, że innowacja to klucz do sukcesu wiedzą wszyscy, ale niestety nie każdy menedżer zdaje sobie sprawę, czym ona tak naprawdę jest. Co kadra zarządzająca może zrobić, by modne i często puste słowo zmienić w konkretne, realne rozwiązanie, które pomoże zaoszczędzić lub nawet zarobić miliony? Odpowiedzi szukają uczestnicy warsztatów ?Brudne Innowacje?, prowadzonych od tego roku na Wiedeńskim Uniwersytecie Ekonomii i Biznesu, w trakcie których uczestnicy kursów MBA muszą zakasać rękawy i po prostu pobrudzić sobie ręce podczas tworzenia prototypów z wykorzystaniem m.in. drukowania 3D.

?Brudne Innowacje? to rodzaj szkolenia realizowany w formie warsztatów prowadzonych na studiach MBA na UW Executive Academy w Wiedniu. Podczas tego szkolenia menedżerowie uczą się jak stworzyć prototypy poprzez wizualizację, metodę Lego Serious Play, a także tworzyć w drewnie oraz drukować w 3D. Taka forma zajęć daje im lepsze wyniki niż zdobywanie tylko czysto akademickiej wiedzy. Co istotne, szkolenia prowadzone właśnie w ten sposób zachęcają uczestników do myślenia lateralnego zawsze wtedy, gdy szukają oni rozwiązania. Ten sposób działania stworzono dla kadry kierowniczej i menedżerów na różnych poziomach organizacyjnych. Pod względem treści i czasu trwania, każdy warsztat jest dostosowany do indywidualnych potrzeb danej organizacji.

? Biorąc pod uwagę to, że w dzisiejszych czasach wielu ludzi ma problem z tym, aby stworzyć coś nowego, ?Brudne Innowacje? są tak samo potrzebne jak przygody ? mówi ekspert innowacji dr Thomas Funke, Dyrektor Centrum Kompetencyjnego Przedsiębiorczości w RKW, twórca formuły ?Brudne Innowacje?. ? Żyjemy w świecie, który charakteryzuje się chronicznym brakiem czasu i słabo rozwiniętą kulturą opiniodawczą. W rezultacie nie wykorzystujemy w pełni naszego potencjału, co powoduje, że tak naprawdę wiele dobrych pomysłów pozostaje niewykorzystanych ? dodaje. Nowe warsztaty zostały opracowane ? wspólnie z ekspertami ds. Rozwoju i Zarządzania Przedsiębiorstw WU Executive Academy i dr Thomasem Funke ? w celu zaradzenia obecnej sytuacji. Pobudzana w ten sposób wyobraźnia menedżerów daje im możliwość wdrożenia innowacyjnych modeli w życie. Wymaga to jednak od uczestników znajdowania innowacyjnych pomysłów, projektowania realistycznych modeli biznesowych i rozwoju użytecznych prototypów.

A to już wiesz?  Samorządowcy stawiają na seniorów

Czy warto się brudzić?

?Brudne Innowacje? uczą uczestników nie tylko nowego sposobu myślenia, który pozwala im na obsługę otwartych projektów w bardziej profesjonalny i przyjazny sposób, ale także rozwijają innowacyjne pomysły biznesowe, korzystając z zupełnie nowych narzędzi metodologicznych. Podczas szkolenia menedżerowie zyskują również umiejętności pozwalające na tworzenie nowych prototypów. Taki format zajęć wykorzystuje najnowsze metody stosowane w przedsiębiorczości korporacyjnej, opiera się na interakcji, pracy zespołowej oraz zasadzie ?let’s-make-it-happen? ? wszystko to dla późniejszego, maksymalnego praktycznego zastosowania prototypów.

Efektem ubocznym udziału w szkoleniu jest stworzenie przez uczestników konkretnych pomysłów i modeli biznesowych oraz rozwój i zmiana ich podejścia do wartości jaką stanowi innowacyjność. ? Podczas zajęć nie teoretyzujemy o innowacji, wręcz przeciwnie przede wszystkim kładziemy nacisk na praktykę. ?Brudne Innowacje? są przykładem zaczerpniętym od organizacji i zwykłych pracowników, dlatego w rezultacie możemy zaproponować szkolenie, które jest zarówno praktyczne i opłacalne ? podkreśla dr Thomas Funke. ? Świadome doświadczanie innego niż wszystkie sposobu planowania oraz stosowanie innowacyjnych metod stanowi nową perspektywę, która promuje twórcze rozwijanie odpowiednich pomysłów w odpowiednich miejscach ? kontynuuje ekspert innowacji.

Jeden z wielu ciekawych formatów

Brudne warsztaty innowacji są owocem współpracy pomiędzy WU Executive Academy i dr Thomasem Funke, dzięki czemu łączą one w sobie szeroką, akademicką wiedzę europejskiego uniwersytetu z know-how innowacyjnych i kreatywnych praktyków. Specjalistyczne warsztaty ?Brudne Innowacje? WU Executive Academy z powodzeniem zwiększają swój zasięg również poprzez przeprowadzanie innych niecodziennych szkoleń. Po programie ?Dzieci Coachami Menedżerów? oraz ?Filozofia i Zarządzanie?, eksperci ds. Rozwoju i Zarządzania Przedsiębiorstw opracowali niekonwencjonalny program szkoleniowy, który uczy osoby biorące w nim udział nowego spojrzenia na ich ulubione nawyki, nowego sposobu myślenia i działania. W trakcie warsztatów ?Brudne Innowacje? jedno staje się jasne: nie dokonasz zmian, jeśli nie zakasasz rękawów i nie wyjdziesz poza swoją strefę komfortu.

A to już wiesz?  Koniec z płaceniem długów po zmarłych


dostarczył infoWire.pl

Źródło dotPR. Dostarczył

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy