Refleksje

Hiking – doskonały sposób na spędzenie wolnego czasu

Hiking – doskonały sposób na spędzenie wolnego czasu
Najlepsze buty hikingowe na majówkowy wypad w góry Piękna pogoda i zbliżający się weekend majowy zachęcają do zaplanowania aktywnego wypoczynku i spędzenia czasu na świeżym

Najlepsze buty hikingowe na majówkowy wypad w góry
Piękna pogoda i zbliżający się weekend majowy zachęcają do zaplanowania aktywnego wypoczynku i spędzenia czasu na świeżym powietrzu. Nie masz pomysłu jak go spożytkować? Postaw na hiking! Pomożemy Ci odpowiednio się przygotować.

Hiking – doskonały sposób na spędzenie wolnego czasu
Wiele osób nie do końca wie, czym charakteryzuje się hiking, przez co rezygnują z niego bez podjęcia próby. Ta aktywność fizyczna to rodzaj pieszej turystyki, bardziej wymagającej niż zwykły spacer, ale nadal dostępnej dla każdego – wystarczy jedynie dobrać odpowiednią lokalizację i intensywność trasy dostosować do naszych umiejętności. Jest to doskonały sposób na spędzenie czasu z rodziną i przyjaciółmi, zapewniający niezapomniane przeżycia i piękne widoki.
Odpowiednie obuwie
Niezwykle istotnym elementem przygotowań do hikingu jest dobranie butów, które kompleksowo zadbają o nasz komfort podczas wędrówek oraz zapewnią nam bezpieczeństwo. Na co szczególnie powinniśmy zwrócić uwagę?
Fundamentalnym czynnikiem jest typ wycieczki i poziom tras, które planujemy pokonać – im bardziej wymagająca droga, tym bardziej skrupulatnie powinniśmy dobierać obuwie. Istotną kwestią jest utrzymanie stopy w odpowiedniej pozycji, aby uchronić nogę przed zwichnięciami i otarciami – wpływ na to ma profil buta. Należy również zwrócić uwagę na przyczepność obuwia i jego dostosowanie do zmiennych warunków pogodowych – a wiadomo, że pogoda w Polsce lubi płatać figle. Dlatego podeszwa, która zapewni nam bezpieczeństwo na suchych i mokrych powierzchniach powinna być podstawą w wyborze obuwia. W tej kwestii warto zwrócić uwagę na bieżnik – im więcej ma milimetrów, tym przyczepność będzie lepsza.
Buty hikingowe są również produkowane ze względu na płeć – specjalne wkładki są dostosowane do anatomii kobiecej i męskiej stopy.
Obuwie dla wegan? Też się coś znajdzie!
Sporą nowością są buty, do produkcji których nie wykorzystano elementów pochodzenia zwierzęcego. Jeżeli zależy nam właśnie na takim obuwiu, warto szukać informacji w opisach technicznych.
Jednak każdy model butów hikingowych powinien spełniać dwa wymogi: dawać poczucie wygody i komfortu w ich użytkowaniu oraz być idealnie dobrany rozmiarowo! To niezwykle ważne. Za duże lub za małe obuwie sprawi, że nie tylko nasza wycieczka przestanie być dla nas atrakcją, ale również może stać się nieco niebezpieczna – zwłaszcza przy wymagających trasach. Dlatego dobrze zmierzmy naszą stopę, jeśli dokonujemy zakupu online, a w sklepach stacjonarnych spędźmy dobrych kilka minut na przymierzaniu obuwia hikingowego.
Postaw na sprawdzone modele
Oto kilka modeli butów hikingowych, na które szczególnie polecamy zwrócić uwagę.
MOAB 2 LEATHER MID GTX – na najbardziej wymagające szlaki. Ten model ma wodoodporną membranę GORE-TEX®, gumowe zabezpieczenie chroniące palce, poduszkę powietrzną na pięcie Merrell® Air Cushion amortyzującą wstrząsy oraz poprawiającą stabilność i podeszwę Vibram® TC5+, cenioną przez entuzjastów hikingowej aktywności fizycznej.

A to już wiesz?  Realizacja postawionych celów wzmacnia naszą pewność siebie

MQM FLEX – to model lżejszy, z bardziej elastyczną podeszwą M-Select™ GRIP zapewniającą przyczepność na różnych powierzchniach. Zawiera wzmocnienie Hyperlock™ TPU wokół pięty zapewniające bezpieczeństwo podczas szybkich zbiegów i nagłych skrętów.

SIREN TRAVELLER Q2 – to obuwie stworzone z myślą o kobietach, ponieważ podeszwa środkowa QFORM® 2 dostosowana jest do anatomii kobiecej stopy. Kinetyczna wkładka z technologią FIT™Tri podtrzymuje wszystkie trzy części stopy.

W nadchodzącą majówkę warto postawić na rodzinny hiking – aktywne spędzenie wolnego czasu to idealny pomysł, by zagospodarować wolne dni. Warto jednak zadbać o bezpieczeństwo – dlatego dobranie odpowiedniego obuwia to podstawa, aby wycieczka była przyjemna, komfortowa i spokojna.

***
Merrell to obuwie, które wraz ze swoimi użytkownikami tworzy prawdziwe historie. Ponad 30-letnie doświadczenie sprawia, że dociera do najbardziej wymagających entuzjastów aktywnego wypoczynku. Kiedy mówisz Merrell myślisz – wysoka jakość, niezawodność, sprawdzone technologie.
http://www.merrell.pl/

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy