LIFESTYLE sztuka

Wystawa „Kiedyś to było” już otwarta!

Wystawa „Kiedyś to było” już otwarta!
Wernisaż wystawy prac Ireneusza Kaźmierczaka, który od 1975 roku fotografuje życie na Śląsku, przyjęto z ogromnym entuzjazmem. Prezentacją czarno-białej kroniki lat 70. i

Data publikacji: 2018-05-17
Oryginalny tytuł wiadomości prasowej: Wystawa „Kiedyś to było” już otwarta!
Kategoria: Sztuka, LIFESTYLE

Wernisaż wystawy prac Ireneusza Kaźmierczaka, który od 1975 roku fotografuje życie na Śląsku, przyjęto z ogromnym entuzjazmem. Prezentacją czarno-białej kroniki lat 70. i 80.

Wystawa „Kiedyś to było” już otwarta! Sztuka, LIFESTYLE - Wernisaż wystawy prac Ireneusza Kaźmierczaka, który od 1975 roku fotografuje życie na Śląsku, przyjęto z ogromnym entuzjazmem. Prezentacją czarno-białej kroniki lat 70. i 80.

Agora Bytom zainaugurowała działalność Galerii na Poziomie w nowej odsłonie. Zdjęcia tyszanina można oglądać do 1 lipca.

Na 30 pracach prezentowanych w galerii codzienność życia na Śląsku przeplata się z wielkimi momentami w historii Polski. Goście podziwiali uwiecznione na fotografiach pamiętne koncerty, mecze czy pochody pierwszomajowe. Nie zabrakło portretów gwiazd polskiej estrady, m.in. Grzegorza Ciechowskiego z Republiki i Ryszarda Riedla z zespołu Dżem oraz ikon światowej muzyki – Tiny Turner i Eltona Johna.

Jak tłumaczył w trakcie spotkania Ireneusz Kaźmierczak, cała jego praca opiera się na prostym założeniu – że fotografia to sztuka obserwacji i utrwalania tego, co dla niewprawnego oka często jest nieuchwytne – Chodzi o to, żeby podejść jak najbliżej i ocalić od zapomnienia momenty ważne i piękne – mówił. – Wszystko się zmienia, znika. Moje zdjęcia często pokazują rzeczy, których już nie ma – kraje, które zniknęły z map, przedmioty, o których wszyscy zapomnieli. Ale też emocje, które jako jedyne pozostają uniwersalne – radość codziennego życia nawet w czasach PRL-u, czy nadludzki wysiłek sportowca dobiegającego do mety maratonu – wyjaśniał autor.

Podczas wernisażu Ireneusz Kaźmierczak dał się również namówić na przybliżenie kilku szczegółów ze swojej pracy. Autor zdradził, że obecna na plakacie promującym wystawę kobieta to jego żona, a mały chłopiec w wózku to nikt inny, jak jego syn, obecny w tłumie znany fotograf, Radosław Kaźmierczak, którego fotografie Agora Bytom prezentowała w marcu. Ojciec i syn inspirują się wzajemnie. Jak tłumaczył pan Ireneusz – od Radosława nauczył się odwagi w robieniu zdjęć.

A to już wiesz?  W świecie węgierskiego dramatu

Ireneusz Kaźmierczak ma na swoim koncie kilkanaście nagród w konkursach fotograficznych. Jak sam podkreśla, największą satysfakcję dał mu tytuł dwukrotnego laureata prestiżowego Tychy Press Photo. W 2013 roku zdobył na nim nagrodę w kategoriach „Najlepszy fotoreportaż” i „Najlepsza fotografia” za cykl zdjęć poświęconych uczestnikom Tyskiego Biegu Ulicznego i Półmaratonu.

W ciągu 7 lat w Galerii na Poziomie zaprezentowano ponad 90 wystaw. Ujmujące akty wystawiała tu Veroniq Zafon. Swoje prace w galerii prezentowali również Wojciech Radwański, Łukasz Kowalski i Robert Słoma. Ogromnym zainteresowaniem cieszyła się wystawa memów „Rubens był z Bytomia”.

Wystawę „Kiedyś to było”, którą zainaugurował czwartkowy wernisaż, można oglądać w Galerii na Poziomie w Agorze Bytom do 1 lipca. Wstęp wolny.

 

„Kiedyś to było” – wystawa zdjęć Ireneusza Kaźmierczaka

10 maja – 1 lipca 2018

Agora Bytom – Galeria na Poziomie, poziom 3

Wstęp wolny – zapraszamy!

 

Więcej na: www.agorabytom.pl

facebook.com/AgoraBytom

 

źródło: Biuro Prasowe
Załączniki:
Wystawa „Kiedyś to było” już otwarta! Sztuka, LIFESTYLE - Wernisaż wystawy prac Ireneusza Kaźmierczaka, który od 1975 roku fotografuje życie na Śląsku, przyjęto z ogromnym entuzjazmem. Prezentacją czarno-białej kroniki lat 70. i 80.
Hashtagi: #Sztuka #LIFESTYLE

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy