Wielkanoc

Wielkanoc pełna kolorów!

Wielkanoc pełna kolorów!
Wielkanoc pełna kolorów! 04.04.2017 Święta Wielkiej Nocy to czas radości. Za sprawą wiosennej aury, która zwykle towarzyszy świątecznym chwilom, stajemy się pełni optymizmu, uśmiechnięci i

Wielkanoc pełna kolorów!
04.04.2017

Święta Wielkiej Nocy to czas radości. Za sprawą wiosennej aury, która zwykle towarzyszy świątecznym chwilom, stajemy się pełni optymizmu, uśmiechnięci i gotowi do podejmowania nowych, ciekawych wyzwań. Jednym z nich niech będzie przygotowanie wnętrz naszych mieszkań i domów na nadejście wiosny oraz świąt. Styliści home&you zapewniają: to da się pogodzić!

Wiosna, ach to Ty!

Choć ostatnie lata często zaskakiwały zimową aurą podczas Wielkiej Nocy, to święta te niezaprzeczalnie kojarzą się z wiosną. W takiej aranżacji doskonale sprawdzą się akcesoria i dodatki w kolorystyce pudrowego różu, jasnej zieleni, subtelnych szarości i łagodnych odcień soczystej cytryny. Oczywiste jest, że kwiaty muszą grać tutaj pierwsze skrzypce – pojawią się jako motyw na porcelanowej zastawie, w postaci wianka na stole oraz jako patera na jajka przedstawiająca rozwinięty pąk. To prosty pomysł na Wielkanoc wypełnioną po brzegi radością ze spotkań z bliskimi. Jak za dotknięciem magicznej różdżki, pastele przeniosą Cię w stan błogości.

Świąteczny odpoczynek? Naturalnie

Święta inspirowane naturą to idealne rozwiązanie dla zabieganych i zapracowanych, którym przyda się odpoczynek. W towarzystwie stonowanych barw ziemi wyciszymy się, nic nie będzie nas rozpraszać i zakłócać spokoju. W świątecznych dekoracjach postawmy na bawełniane tekstylia z subtelnymi nadrukami lub haftami oraz naczynia w łagodnych beżach, odcieniach brązu oraz bieli z akcentami złota. Sielską i radosną atmosferę świąt podkreślą rustykalne akcesoria dekoracyjne w postaci wiklinowych koszy i naturalnych wianków. Oto gotowy sposób na wnętrze ze smakiem.

Święta z jajem!

Jajko jest głównych atrybutem świąt Wielkiej Nocy. Wraz z zielenią tworzą zestaw symboli odradzającego się życia, których nie może zabraknąć na świątecznym stole. Jajko może subtelnie zaznaczyć swą obecność w postaci kilku małych pisanek lub stać się prawdziwym bohaterem stołu – wszechobecnym i uroczo dominującym. Do wyboru mamy obrusy, bieżniki i podkładki z motywem pisanek, ozdobne pojemniki, jak również misy i donice przedstawiające pękniętą skorupkę. Dodajmy do tego szklane lampiony, proste formy naczyń i wazonów oraz obowiązkowo charakterystyczne motywy wielkanocne: zajączki i kurczaczki. Dzięki nim stylizacja Twojego wnętrza nie będzie nudna!

A to już wiesz?  Regionalna słodka Wielkanoc z bakaliami

Lawendowe ukojenie

To propozycja kolorystyczna dedykowana tym, którzy w dekoracjach wielkanocnych upatrują szansy na przełamanie stonowanej klasyki oraz ucieczkę od wiosennych motywów. Styl prowansalski – bo o nim mowa, to ponadczasowy trend. Jak go uzyskać? To proste! Bazę stanowią stonowane barwy fioletów, szarości oraz ecru. Możesz je wprowadzić w formie tekstyliów takich jak narzuty, poduszki, czy obrusy. Dopełnieniem niech będą stroik w kształcie kuli z lawendowymi elementami, wiklinowe kosze oraz figurki króliczków ozdobione subtelnym wzorem. Zaproś do swojego domu cudowny klimat słonecznej Prowansji!

I którą aranżację wybrać? 🙂

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy