LIFESTYLE sztuka

Młoda Sztuka. Wystawa i aukcja

Młoda Sztuka. Wystawa i aukcja
Młoda Sztuka. Wystawa i aukcja w DESA

Data publikacji: 2020-10-13
Oryginalny tytuł wiadomości prasowej: Młoda Sztuka. Wystawa i aukcja
Kategoria: Sztuka, LIFESTYLE

Młoda Sztuka. Wystawa i aukcja w DESA Unicum

Młoda Sztuka. Wystawa i aukcja Sztuka, LIFESTYLE - Młoda Sztuka. Wystawa i aukcja w DESA Unicum

Intrygujący blaszany obraz Barbary Cyran pojawi się na październikowej wystawie Młoda Sztuka. W blasze odciśnięty został każdy ruch artystki, co sprawia, że jest to praca niezwykle osobista i intymna. Jesienna Młoda Sztuka to też interesujące debiuty. Po raz pierwszy zobaczyć można twórczość Sary Winkler i Agnieszki Strojnej. Nie zabrakło również artystów już dobrze znanych publiczności takich jak m.in. Marcin Gregorczuk, Aleksandra Osa, Sonia Ruciak i Magdalena Libero. Wszystkie obiekty zostaną zlicytowane 14 października. 

 

Prawdziwym zaskoczeniem tej wystawy jest dzieło Barbary Cyran. Niekonwencjonalny sposób pracy tej artystki przekłada się na intrygujące rozwiązania formalne. Jej praca składa się z  wypustek oraz zarysowań na zamalowanej powierzchni blachy. Monochromatyczna realizacja utrzymana jest w czerni o różnorodnym natężeniu. Urozmaicają ją gęste nierówności wybite w gładką powierzchnię blachy. W odróżnieniu od pociągnięć pędzla na płótnie, które można łatwo zamalować, na blasze widoczny jest każdy podjęty ruch autorki. Prezentowany obraz to oryginalna realizacja zawierająca w sobie ogromną dozę autentyczności oraz poszukiwań twórczych

 

Niezwykle osobista jest też praca Sary Winkler „Chodząc we śnie”. Za źródło inspiracji do powstania dzieła posłużyły jej fotografie z albumu rodzinnego. Obraz artystki to próba rekonstrukcji i przepracowania wspomnień z dzieciństwa. Nie ma ona jednak na celu oddawania faktów z przeszłości. Winkler ukazuje to, jak  zdarzenia jawią się w jej wyobraźni. Na swoim obrazie przedstawiła dziecko, które nocą przemieszcza się po swoim pokoju pełnym zabawek. Elementy takie jak pluszaki i zacienione wnętrza, są dla niej impulsem skłaniającym do retrospekcji. Obraz to kontynuacja malarskiej serii dyplomowej pt.: „Album rodzinny – wspomnienia z dzieciństwa”, która była eksponowana na wystawie XI edycji Konkursu Najlepszych Dyplomów Akademii Sztuk Pięknych w Zbrojowni Sztuki w Gdańsku w 2019 roku.

A to już wiesz?  Styczniowa Młoda Sztuka. Wystawa i aukcja

 

Z kolei Agnieszka Strojna nie obawia się konfrontacji z tradycją. Bardzo chętnie umieszcza na swoich obrazach postaci zaczerpnięte z popkultury czy elementy zakorzenione z obrazów znanych artystów. Artystka chętnie też zagłębia się w obszary eksploatowane już przez wielu twórców. W tym celu posługuje się symboliką, za pomocą której wytwarza aurę niedopowiedzenia oraz niepewności. Jej obrazy nie kierują widza ku jednej interpretacji. Różnorodność elementów oraz stworzone między nimi zależności budują wiele dróg narracyjnych. Estetyka jej malarstwa skupia się na świadomym doborze odpowiednich środków malarskich, które pozwalają na uzyskanie swobodnej, intrygującej wypowiedzi artystycznej. Jej praca, którą zobaczyć można na wystawie przepełniona jest intrygującymi symbolami. Obrazy dyplomowe tej artystki znalazły się w konkursie Coming Out – Najlepsze Dyplomy Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. 

 

Na wystawie pojawią się również prace m.in. Michała Czuby, Pauliny Gawryszewskiej, Aleksandry Staniorowskiej i Radosława Suligi. 14 października zostaną zlicytowane w największym polskim domu aukcyjnym przy ul. Pięknej 1A. Licytować można będzie online, przez aplikację oraz telefonicznie i przez zlecenie stałe. Aukcja transmitowana będzie na żywo w kanałach społecznościowych DESA Unicum.

 

Wystawa Młoda Sztuka: 9-14 października 2020, godz. 11-19 (poniedziałek-piątek) i godz. 11-16 (sobota), Dom Aukcyjny DESA Unicum, ul. Piękna 1A, Warszawa, wstęp wolny

 

Aukcja Młoda Sztuka: 14 października 2020, godz. 19.00, Dom Aukcyjny DESA Unicum, ul. Piękna 1A, Warszawa

 

desa.pl/pl/aukcje/mloda-sztuka-kiu5/

 

źródło: Biuro Prasowe
Załączniki:
Młoda Sztuka. Wystawa i aukcja Sztuka, LIFESTYLE - Młoda Sztuka. Wystawa i aukcja w DESA Unicum
Hashtagi: #Sztuka #LIFESTYLE

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy