Edukacja

Kariera usłana ekspertami

Kariera usłana ekspertami
Kariera usłana ekspertami Ruszyła rekrutacja do Programu mentorskiego E(x)plory. To szansa dla młodych naukowców i przedsiębiorców na otrzymanie wskazówek od starszych kolegów po fachu –

Kariera usłana ekspertami

Ruszyła rekrutacja do Programu mentorskiego E(x)plory. To szansa dla młodych naukowców i przedsiębiorców na otrzymanie wskazówek od starszych kolegów po fachu – ekspertów z dziedzin takich jak innowacyjna przedsiębiorczość, badania naukowe, marketing, modele biznesowe. Młodzi naukowcy i przedsiębiorcy mogą zgłaszać się po wsparcie do 28 stycznia 2019.

Nowe technologie, biznes i nauka to dziedziny, które rozwijają się z prędkością światła. Jeśli nie jest się na bieżąco ze wszystkimi nowinkami i rozwiązaniami, łatwo wypaść z obiegu. A jak w tym wszystkim mają odnaleźć się młodzi ludzie, dopiero wkraczający do świata przedsiębiorstw, start-upów, biznesu i badań naukowych? Z pomocą przychodzi Fundacja Zaawansowanych Technologii. W tym roku, po raz pierwszy realizuje „Program mentorski E(x)plory” dla osób między 18 a 25 rokiem życia. Mogą zgłosić się wszyscy, którzy chcą rozwijać własne projekty badawcze lub działalność biznesową związaną z nauką. Z całej Polski.

– Od ośmiu lat organizujemy Konkurs Naukowy E(x)plory, w którym wzięło udział ponad 1200 młodych naukowców realizujących własne projekty badawcze i tworzących wynalazki. Chcemy pomóc młodym innowatorom dalej rozwijać ich projekty – tłumaczy Joanna Gogolińska, dyrektor Fundacji Zaawansowanych Technologii. – Duża część projektów zgłaszanych do E(x)plory ma potencjał komercjalizacyjny, chcemy ja nadal wspierać. Nasz program mentorski dedykujemy zarówno byłym uczestnikom Konkursu, jak i wszystkim innym młodym innowatorom – dodaje.

Mentorzy

Nad młodzieżą, biorącą udział w Programie, będą czuwać wybrani przez Fundację specjaliści – mentorzy. Mentorzy ci, to wysokiej klasy, kompetentni eksperci, którzy doświadczenie zawodowe zdobywali w najlepszych instytucjach w Polsce i za granicą. Wśród prestiżowych placówek, z którymi są związani, można wymienić: Politechnikę Warszawską, TEAL Action Global Learning, PwC, Narodowe Centrum Badań i Rozwoju. Mentorzy to jednak przede wszystkim ludzie, których pasją jest rozwój oraz chęć wspierania innych na drodze do osiągnięcia ich wymarzonych celów.

A to już wiesz?  Szkoły branżowe zastąpią „zawodówki”

– Za każdym sukcesem, stoi zespół wspaniałych ludzi, w tym również mentorzy. Naszą rolą (jako mentorów) jest wspieranie w odkrywaniu i maksymalizowaniu potencjału podopiecznych (uczniów). Pomagamy wyznaczać wartościowe cele, zagrzewamy do ich osiągania, a jednocześnie przestrzegamy przed możliwymi błędami. Dajemy możliwość do czerpania wiedzy z naszego doświadczenia, wiedzy eksperckiej i kontaktów. Rola mentora to wspaniała przygoda, moc nowych inspiracji, ale jednocześnie też poważna misja i odpowiedzialność. – mówi Michał Rybak, jeden z ekspertów Programu mentorskiego. Od kilkunastu lat wspiera najzdolniejsze młode talenty, organizując ceniony Konkurs Czerwonej Róży, dla najlepszych studentów województwa pomorskiego. Jego podopieczni wygrywali prestiżowe konkursy biznesowe m.in. Intel Business Challenge, Gdyński Biznesplan, czy EUTOP50 w Parlamencie Europejskim.
Warsztaty i szkolenia
Uczestnicy Programu mentorskiego, oprócz wsparcia ekspertów będą mogli uczestniczyć w szkoleniach prowadzonych przez zewnętrznych ekspertów Programu E(x)plory. Szkolenia mają na celu wsparcie procesu mentorskiego. Pośród tematów szkoleń znajdą się m.in.: własność intelektualna, narzędzia cyfrowe, zarządzanie projektem badawczym, metodologia badań. Zgłoszenia do programu można przesyłać do 28 stycznia. Program potrwa do grudnia 2019 roku.

Więcej o Programie mentorskim: http://www.explory.pl/program-mentorski,193

INFORMACJE O ORGANIZACJI

Fundacja Zaawansowanych Technologii powstała w 2011 roku w odpowiedzi na potrzeby wywołane rozwojem rynku technologicznego oraz przemianami społeczno-gospodarczymi XXI wieku. Celem Fundacji Zaawansowanych Technologii jest promowanie i wspieranie badań, rozwoju technologicznego, przedsiębiorczości, a także transferu i wdrażania nowych technologii. Wspiera innowacyjność i promuje kulturę technologii, a także wzmacnia relacje pomiędzy władzami publicznymi, przedsiębiorstwami i sektorem edukacji. Flagowym przedsięwzięciem Fundacji Zaawansowanych Technologii jest Program E(x)plory. Więcej na www.fzt.org.pl

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy