Wystrój mieszkania Wystrój wnętrz

Ekspresjonizm, nowojorski sznyt i ekologia

Ekspresjonizm, nowojorski sznyt i ekologia
Informacja prasowa, 9 stycznia 2019 r. Ekspresjonizm, nowojorski sznyt i ekologia – Ege z prestiżową nagrodą Mixology North Atrakcyjna, wielowymiarowa i przyjazna dla środowiska kolekcja

Informacja prasowa, 9 stycznia 2019 r.

Ekspresjonizm, nowojorski sznyt i ekologia
– Ege z prestiżową nagrodą Mixology North

Atrakcyjna, wielowymiarowa i przyjazna dla środowiska kolekcja ReForm Artworks Ecotrust, duńskiej marki Ege, została doceniona i uhonorowana prestiżową nagrodą Mixology North! Kolekcja, która w 2018 roku powiększyła rodzinę wykładzin dywanowych ReForm, jest połączeniem nowojorskiego ekspresjonizmu lat 50-tych, wyszukanego designu oraz ekologicznych standardów na miarę XXI wieku.

Mixology North to prestiżowe i wyczekiwane wydarzenie, wpisane w kalendarz branży wnętrzarskiej. Nagrodę Mixology stworzono z myślą o innowacyjnym i dynamicznie rozwijającym się środowisku wnętrzarskim oraz produktach, które tę branżę modernizują. Jury, powoływane do konkursu, tworzą niezależni, doświadczeni architekci i projektanci, którzy nagradzają produkty, wyróżniające się w swojej kategorii. Tegoroczna gala odbyła się 5. grudnia 2018 roku w brytyjskim Manchesterze, a produktem roku – w kategorii podłogi – została kolekcja ReForm Artworks Ecotrust marki Ege.

Nowojorska swoboda twórcza
Ekspresjonizm abstrakcyjny to nowojorski ruch artystyczny, mający swoje korzenie w latach 50. XX wieku. Uznawany za pierwszy amerykański nurt o światowym znaczeniu, który uczynił z Nowego Jorku centrum ówczesnego świata sztuki współczesnej. Artyści zaczęli wówczas tworzyć obrazy pełne emocji, swobody, spontaniczności i kreatywnej ekspresji, uciekając w ten sposób od dotychczasowych standardów i założeń artystycznych. Istotny stał się sam akt twórczy, który miał być automatyczny – wręcz podświadomy – oraz swobodny, a jego efekt końcowy – dzieło – miało stać się odbiciem emocji twórcy. Przedstawiciele ruchu, jak Jackson Pollock czy Willem de Kooning, postanowili przenieść mocowane dotychczas na sztalugach płótna – na podłogę. Plamy i niesymetryczne pociągnięcia, inspirowane technikami surrealistów, tworzyły niepowtarzalne, wielowymiarowe i pozbawione ram interpretacyjnych – wielkoformatowe dzieła.

Ekspresjonizm w duńskim wydaniu
Każde dzieło sztuki jest interpretacją ducha czasów, a przeniesione na duży format wykładzin dywanowych wprowadza do wnętrz artyzm i nieszablonowość. Zainspirowaną nowojorską sztuką kolekcję ReForm ArtWorks Ecotrust zaprojektowała Carol Appleton.

A to już wiesz?  Przystrojone serce naszego domu, czyli jak zaaranżować stół na specjalne okazje

Wykładziny dywanowe z kolekcji ReForm Artworks Ecotrust zdobią kształty, namalowane swobodnym – i nieprzewidywalnym – ruchem pędzla. Pochyłe linie tworzą nieoczywiste kompozycje, zakłócając precyzję i przewidywalność wzoru. Ręcznie malowane kreski sprawiają, że wykładzina nabiera indywidualnego charakteru niczym płótno w pracowni malarza. Wielopoziomowa konstrukcja pętli, nieoczywiste kształty oraz piękne tekstury powodują, że wnętrza, w których znajdują się wykładziny dywanowe z linii ReForm, nabierają artystycznego wyrazu. Paletę kolorów, pełną świeżych i neutralnych barw uzupełniono ciemnymi odcieniami, aby nadać kolekcji ostrości i wyrazistości, a także umożliwić łączenie różnych wzorów w unikalną całość.

„ReForm ArtWorks Ecotrust to wyjątkowa kolekcja która zawiera z jednej strony bardzo wyraziste, charakterystyczne wzory, mocno zanurzone w nowojorskiej sztuce lat 50-tych i malarstwie z tamtego okresu, ale przy tym zaproponowana została w zróżnicowanej kolorystyce rozpoczynając od jednolitych barw po graficzne kontrasty w świeżych, naturalnych miękkich tonach. Wzory zostały podkreślone wielowarstwową konstrukcją pętli wykładziny, która nadaje im wyjątkową teksturę. Wszystko to sprawia, że kolekcja jest nieoczywista i przede wszystkim – awangardowa.
Doskonale sprawdzi się we wnętrzach biurowych, gdzie jakość i aspekty praktyczne odrywają ważną rolę na równi z walorami estetycznymi. Wyszukane wykładziny, mogą wpłynąć na odbiór danego miejsca, podnieść jego prestiż, a jednocześnie wpłynąć na komfort pracy. Dzięki bogatej palecie kolorystycznej można dopasować wykładzinę tak, aby tworzyła spójną całość z koncepcją danej przestrzeni. ReForm Artworks Ecotrust sprawdzi się doskonale w miejscach, w których design i ekologia to ważne aspekty.” – podsumowuje Andrea Głowala, architekt z Carpet Studio.

Ekologiczny design
Kolekcja ReForm Artworks Ecotrust to nie tylko sztuka i współczesny design, ale również ekologia, niezwykle istotna dla duńskiego producenta. Wykładziny dywanowe wykonano z przędz ECONYL®, stworzonych na bazie używanych sieci rybackich, natomiast opatentowane podkłady Ecotrust wyprodukowano z poddanych recyklingowi plastikowych butelek PET. Ponadto, kolekcja ReForm Artworks Ecotrust posiada certyfikat Cradle to Cradle CertifiedTM, potwierdzający, iż dany produkt został wykonany z materiałów ekologicznych, jest bezpieczny dla zdrowia oraz pochodzi z recyklingu. ReForm Artworks Ecotrust to świetne połączenie designu, sztuki i ochrony środowiska.

A to już wiesz?  Akcesoria i ubranka dla zwierząt: przydatne rozwiązanie czy modny gadżet?

Więcej na: www.carpetstudio.pl

Carpet Studio, oficjalny dystrybutor w Polsce marek Ege, Amtico oraz Hammer. Od 30. lat jest partnerem różnorodnych realizacji, w tym także projektów luksusowych. W ofercie Carpet Studio znajdują się również kolekcje, zaprojektowane przez znanych designerów, architektów oraz kreatorów mody, takich jak Christian Lacroix, Jean Paul Gaultier czy Tom Dixon. Na specjalne zamówienie firma realizuje projekty wykładzin dywanowych, o nietypowych kształtach i wzorach. Dzięki długoletniemu doświadczeniu, Carpet Studio wspiera kompleksowo inwestorów oraz architektów, odpowiadając na potrzebę najwyższej jakości, piękna i najlepszego designu.

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy