Wnętrza Wystawy Wystrój mieszkania Wystrój wnętrz

Festiwal designu pod Warszawą – Karim Rashid, Oskar Zięta, Tomek Rygalik i ponad 200 marek

Festiwal designu pod Warszawą – Karim Rashid, Oskar Zięta, Tomek Rygalik i ponad 200 marek
Informacja prasowa Festiwal designu pod Warszawą -Karim Rashid, Oskar Zięta, Tomek Rygalik i ponad 200 marek Szukasz niebanalnych inspiracji? W dniach 21-23 października br., w

Informacja prasowa

Festiwal designu pod Warszawą -Karim Rashid,
Oskar Zięta, Tomek Rygalik i ponad 200 marek

Szukasz niebanalnych inspiracji? W dniach 21-23 października br., w Nadarzynie k. Warszawy w PTAK WARSAW EXPO, w ramach targów Warsaw Home, odbędzie się impreza właśnie dla Ciebie! To niepowtarzalna okazja, by skorzystać z porad cenionych architektów i porozmawiać z gwiazdami telewizji, a także zobaczyć unikatowe ekspozycje i wystawy. Jedną z nich będzie prezentująca dokonania polskiego wzornictwa „Usiądź po polsku”.

Poland Design Festival to wyjątkowe spotkanie polskich designerów, projektantów wnętrz, biur projektowych, artystów i miłośników najlepszego wzornictwa użytkowego. Wydarzenie to, organizowane w tej formule po raz pierwszy, w istocie skupia wiele różnorodnych projektów – ekspozycji, warsztatów, dyskusji i prezentacji.
Motywem przewodnim wszystkich tych przedsięwzięć będą: wzornictwo przemysłowe, elementy dekoracji wnętrz (np. ręcznie wykonana ceramika), architektura oraz grafika.

Przyjedź i zobacz
Poland Design Festival jest jednym z wydarzeń, które odbędą się w ramach Warsaw Home – debiutujących, międzynarodowych targów wyposażenia domu – prezentujących ponad 200 marek. Co jeszcze będzie można zobaczyć podczas tej zakrojonej na szeroką skalę imprezy?
Zainteresowanie z pewnością wzbudzi ARCHIDAY, czyli interaktywne wydarzenie dla architektów, projektantów oraz dekoratorów wnętrz. Jego formuła łączy zalety konferencji, warsztatów, wystaw czy szkoleń i jest wzbogacona o technologie i nowe media. Powstała po to, aby architekci i projektanci mogli rozwijać swoje umiejętności oraz podnosić kwalifikacje. Prelegentami są wykładowcy uczelni wyższych, ludzie biznesu oraz trenerzy i coachowie.
W ramach ARCHIDAY stworzono także strefę „Pomagamy urządzić”, w której architekci odpowiedzą na pytania o aranżację wnętrz, co może okazać się wartościową wskazówką przy tworzeniu wymarzonego domu lub mieszkania. Gośćmi ARCHIDAY będą m.in. Sara Ferrari, Arabella de Beaupuy i Monika Bliska.
Wystawa „Usiądź po Polsku” to wyjątkowa prezentacja mistrzowskich krzeseł i siedzisk polskich producentów i projektantów – tych docenianych nie tylko dziś, ale uznanych od wielu lat. Ekspozycja obejmuje obiekty zaprojektowane i wdrożone do produkcji przez polskie firmy w latach 1941–2014. Wiele z nich stało się symbolem swoich czasów i otrzymało liczne międzynarodowe wyróżnienia na czele z nagrodą RED DOT, czyli meblowym Oskarem. Wybór modeli pokazuje przede wszystkim różnorodność polskiego meblarstwa powojennych dekad, zarówno w obszarze eksperymentów, jak i produkcji seryjnych.

A to już wiesz?  Hygge po polsku. 5 sprawdzonych sposobów, aby Twój dom stał się jeszcze bardziej przytulny

Wystawa składa się z 30 siedzisk. Ich zestawienie obrazuje nie tylko ewolucję stylu
i technologii, ale prezentuje także współczesne ikony polskiego designu autorstwa uznanych projektantów (m.in. Piotra Kuchcińskiego, Tomasza Rygalika, Oskara Zięty czy Tomasza Augustyniaka) oraz projektantów młodszego pokolenia (np. Nikodema Szpunara czy Marii Jeglińskiej). Wśród klasyków i nowości zobaczymy produkty takich marek, jak: Nowy Styl, Paged, Comforty, Fameg, Sitag, Noti czy Profi M.

Ci, którzy inspiracji i refleksji szukają przede wszystkim w sieci, z pewnością zainteresują się Strefą Blogerów. Głównym założeniem tego przedsięwzięcia jest doradztwo w zakresie projektowania i dekoracji wnętrz oraz pomoc w poznaniu asortymentu prezentowanego przez wystawców. Uczestnicy będą mogli wysłuchać wykładu na temat trendów i tendencji aranżacji wnętrz obowiązujących w najbliższych latach, a także wziąć udział w warsztatach ze stylizacji i dekoracji wnętrz. Strefa Blogerów to inicjatywa trzech blogerek wnętrzarskich. Wydarzenie to poprowadzą: Kasia Gal, architekt wnętrz, zakochana w podróżach, wielbicielka stylu nowojorskiego, autorka bloga HomeGlamourNow.blogspot.com; Marta Cerkownik, projektantka wnętrz, miłośniczka szarości i bieli, mecenas stylu belgijskiego w Polsce, autorka bloga GreyandCosy.pl, a także Dagmara Jakubczak, historyk sztuki, projektantka wnętrz, pasjonatka intensywnych barw i dobrego designu, autorka FORelements.pl.

Wielkie nazwiska
Swój udział w Warsaw Home i Poland Design Festival potwierdziło wielu uznanych w świecie designu i wzornictwa użytkowego artystów, projektantów, osobowości… Wśród nich nie sposób nie wymienić Karima Rashida – legendy światowego designu i międzynarodowej gwiazdy, określanego niekiedy mianem „poety plastiku”. Wygłosi on specjalny wykład
i zaprezentuje swoje najnowsze pomysły. Wśród nich znajdą się produkty zaprojektowane dla marek BoConcept i Gorenje. Karim Rashid „na swoim koncie” ma ponad 3000 unikalnych produktów i ponad 300 nagród! Współpracował z najbardziej znanymi markami, a jego dzieła można zobaczyć w niezliczonych sklepach (i muzeach!) na całym świecie.
Swoją ekspozycję przygotuje również Oskar Zięta – znany i nagradzany architekt procesów, designer, innowator, producent i wykładowca. Zięta jest twórcą technologii FIDU (wolne deformowanie wewnętrznym ciśnieniem), której manifestem stał się stołek PLOPP (Polski Ludowy Obiekt Pompowany Powietrzem), będący ikoną współczesnego designu. Podczas targów zaprezentuje swoje najnowsze produkty, takie jak G-Table czy J-Chair, które już uzyskały pochlebne opinie z branży oraz ze świata sztuki. Ponadto uczestnicy targów będą mogli zobaczyć produkty z trzech podstawowych kolekcji: ZIETA, 3+ i PAKIET (każda w osobnej strefie).

A to już wiesz?  111 talentów, które są przyszłością przemysłów kreatywnych

Nie zabraknie też wystawy Tomka Rygalika – uznanego projektanta przemysłowego
i pedagoga. Na ekspozycji zobaczyć będzie można spectrum rozwiązań i projektów opracowanych przez Tomka i Studio Rygalik, a także najnowszy międzynarodowy projekt TRE. Ta nowa marka, prezentowana dotychczas jedynie w Paryżu i Frankfurcie, zostanie zaprezentowana po raz pierwszy polskiej publiczności.
Tomek Rygalik, a także Robert Majkut (jeden z najlepszych polskich projektantów wnętrz przestrzeni komercyjnych, założyciel firmy Robert Majkut Design) i Stephan Koziol (artysta, rzeźbiarz, właściciel kultowej marki Koziol) stanowią skład Jury konkursu „Tygrysy Designu”. Konkurs stwarza młodym projektantom i nowym markom możliwość zaprezentowania się wśród znanych marek wnętrzarskich z całej Europy. Tygrysy Designu mają na celu nagrodzenie projektów najbardziej innowacyjnych pod względem wzorniczym, technologicznym i funkcjonalnym. Nagrody zostaną wręczone zwycięzcom przez Tomka Rygalika podczas uroczystej Gali Warsaw Home. Dodatkowo, laureaci konkursu w kategorii design roku, aspekt wizualny, funkcjonalny design – mogą liczyć na wsparcie w działaniach promocyjnych (przekazanie powierzchni reklamowej na Warsaw Home wartości 5 000 zł).
Tak mieszkają gwiazdy
Na jednym ze stoisk, Omenaa Mensah, charyzmatyczna osobowość telewizyjna, zaprezentuje najnowsze projekty powstałe w ramach jej konceptu AMMADORA, łączącego biznes z designem i modą. AMMADORA to koncept skierowany nie tylko do wielbicieli luksusowego designu. Portfolio marki jest sukcesywnie rozszerzane o kolejne modele mebli
i kolekcje dedykowane różnym wnętrzom. W trakcie WARSAW HOME będzie można także wziąć udział w wykładach Omeny Mensah, na których opowie ona o swojej pasji
do wzornictwa i cennych doświadczeniach zdobytych przy tworzeniu firmy związanej
z designem. Na wesoło przytoczy również anegdoty o gospodarzach domów, z którymi spotkała się na planie swojego programu „Dom gwiazd”.
Warto dodać, że Omenaa Mensah to także założycielka i Prezes Omenaa Foundation, fundacji realizującej projekty związane z tolerancją, edukacją i współpracą. Targi Warsaw Home będą znakomitą okazją by poznać pracę tej organizacji, a być może nawet ją wesprzeć.

A to już wiesz?  Francuski klimat w Warszawie – wystawa fotografii Dorothy Shoes

Warsaw Home odbędą się w dniach 21-23 października w Ptak Warsaw Expo w Nadarzynie przy Al. Katowickiej 62. Lokalizacja tego niezwykle nowoczesnego centrum wystawienniczego jest perfekcyjna – obiekt znajduje się 10 min. od lotniska Chopina i 20 min. od centrum Warszawy.
Ogromnym ułatwieniem dla tych, którzy będą chcieli dotrzeć na targi, będzie zorganizowana na czas imprezy komunikacja z i do Warszawy. Co każde 30 minut, w godzinach od 10 do 17, z Dworca Centralnego, przez Dworzec Zachodni, ruszać będzie shuttle bus, który dowiezie wszystkich zainteresowanych do Nadarzyna – prosto pod hale wystawiennicze.

Po więcej informacji zapraszamy www.polanddesignfestival.eu, www.warsawhome.eu

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy