Refleksje

5 powodów, dla których warto odwiedzić Szczawnicę zimą

Warszawa, 23.12.2019 5 powodów, dla których warto odwiedzić Szczawnicę zimą Nie masz jeszcze planów na Sylwestra? Marzy Ci się zimowy wypoczynek z dala od zgiełku

Warszawa, 23.12.2019

5 powodów, dla których warto odwiedzić Szczawnicę zimą
Nie masz jeszcze planów na Sylwestra? Marzy Ci się zimowy wypoczynek z dala od zgiełku i tłumów? Przedświąteczna gorączka sprawia, że masz ochotę rzucić wszystko i wyjechać… Tylko gdzie?
Naszą podpowiedzią jest Szczawnica. To dobry kierunek dla tych, którzy lubią aktywny wypoczynek, a przy tym cenią ciszę i kameralny klimat.

Malownicze położenie
Szczawnica znajduje się w Pieninach – malowniczym paśmie górskim zlokalizowanym na południu Polski, przy samej granicy ze Słowacją. Miejsce to stało się perłą Pienin, uzdrowiskiem, w którym nie tylko odpoczniesz psychicznie, ale możesz również skorzystać z nowoczesnych zabiegów regeneracyjnych i miejsc zachęcających do aktywnego wypoczynku. To miejsce pozwoli Ci zebrać pokłady sił na nowe wyzwania. Położenie Szczawnicy w dolinie, wzdłuż górskiego potoku sprawia, że nie jest tak oblegana przez turystów jak inne, typowo zimowe kurorty. Być może w tym tkwi sekret jej uroku…

Aktywny wypoczynek
W granicach miasta znajduje się ośrodek narciarski Palenica, na terenie którego odbywają się Mistrzostwa Polski w Narciarstwie Alpejskim. Znajdziesz tu nowoczesne wyciągi
i wypożyczalnie sprzętu. Dobrze przygotowane trasy, w razie potrzeby, są sztucznie naśnieżane.
Każdy znajdzie odpowiedni stok dla siebie – zarówno dzieci, jak i początkujący oraz zaawansowani narciarze.

Pięknie położona Stadnina Rajd w Jaworkach zaprasza zainteresowanych jazdą konną oraz fanów kuligów. Wiele wyjątkowych tras, takich jak unikalny wąwóz Homole czy szlaki piesze w parku krajobrazowym czekają natomiast na miłośników trekkingu i spacerów.

Radość dla podniebienia
Po aktywnościach na świeżym powietrzu, koniecznie należy odwiedzić Restaurację Bohema
w pobliskiej Willi Marta, która słynie z tradycyjnych dań kuchni polskiej, z ręcznie lepionymi pierogami na czele. Niejedno podniebienie skradną również desery w Cafe Helenka, także bądź gotowy
na przysmaki, z którymi trudno będzie Ci się rozstać. Pamiętaj o odwiedzeniu Pijalni Wód Mineralnych, gdzie możesz spróbować wody o leczniczych właściwościach. W okresie świątecznym wybrać się także na wyjątkowy jarmark świąteczny. Czego tam nie ma! Stroje ludowe, wypieki i specjały lokalnych gospodyń, piękne rękodzieło… W Szczawnicy nie sposób się nudzić – chyba, że ktoś ma na to ochotę. To miejsce, w którym odnajdzie się każdy – miłośnik aktywnego wypoczynku i ten, który poszukuje ciszy i ukojenia.

A to już wiesz?  Długi weekend – jak zadbać o jakość wypoczynku?

Chwile błogiego relaksu
Szczawnica oferuje rozbudowaną bazę noclegową, w której każdy znajdzie odpowiednie miejsce dla siebie. Doskonałe warunki do wypoczynku oferowane są w trzygwiazdkowym Hotelu Nawigator.
W obiekcie o pięciogwiazdkowym standardzie, jakim jest Modrzewie Park Hotel & Spa, skorzystać możemy z relaksującego masażu.
Sylwestrowa rozrywka
Jeśli ktoś nie ma jeszcze planów na samego Sylwestra, to przypominamy, że w Dworku Gościnnym,
z pietyzmem odbudowanym obiekcie położonym w samym centrum parku, odbędzie się bal sylwestrowy w stylu Nowego Jorku. Nowoczesny i ponadczasowy budynek z pewnością dostarczy gościom wielu pozytywnych wrażeń estetycznych.
Nie każdy chciałby jednak spędzić Sylwestra na balu. Te osoby znajdą tu również swoją przestrzeń,
by pobyć w kameralnym gronie. A rano, kiedy świat jeszcze się budzi, polecamy spacer Przełomem Dunajca lub – dla mniej zaawansowanych – deptakiem wzdłuż potoku Grajcarek.
Jeśli więc szukasz aktywnego odpoczynku z dala od tłumu, nie pozostaje Ci nic innego jak szybkie spakowanie się i podróż malowniczą górską drogą do Szczawnicy.

Działalność Grupy Thermaleo&Uzdrowisko Szczawnica opiera się na sektorze hotelarskim, gastronomicznym oraz turystycznym. Istotne znaczenie dla Grupy ma również szeroka aktywność w zakresie wspierania rozwoju lokalnej społeczności. Ponadto firma, bierze aktywny udział w rewitalizacji Szczawnicy jako kurortu.
Rozwój Grupy Thermaleo & Uzdrowisko Szczawnica nawiązuje do idei przeświecających modernizatorowi uzdrowiska – Adamowi hr Stadnickiemu – aby stworzyć ze Szczawnicy kurort z pełną gamą zabiegów oraz bogatą ofertą gastronomiczną, kulturalną i noclegową. Jego potomkowie, rodzina Mańkowskich, dba o zrównoważony rozwój Uzdrowiska.

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy