Książka LIFESTYLE

ZOŚKA.Przepustka do szczęścia

ZOŚKA.Przepustka do szczęścia
Zośka. Przepustka do szczęścia” pióra Anny Stryjewskiej, kontynuacja powieści „Zośka. Dopóki biło serce”, ukaże się nakładem Wydawnictwa Szara Godzina 3 lutego 2021

Data publikacji: 2021-01-18
Oryginalny tytuł wiadomości prasowej: ZOŚKA.Przepustka do szczęścia
Kategoria: Książka, LIFESTYLE

Zośka. Przepustka do szczęścia” pióra Anny Stryjewskiej, kontynuacja powieści „Zośka. Dopóki biło serce”, ukaże się nakładem Wydawnictwa Szara Godzina 3 lutego 2021 r.

ZOŚKA.Przepustka do szczęścia Książka, LIFESTYLE - Zośka. Przepustka do szczęścia” pióra Anny Stryjewskiej, kontynuacja powieści „Zośka. Dopóki biło serce”, ukaże się nakładem Wydawnictwa Szara Godzina 3 lutego 2021 r.

Zośka. Przepustka do szczęścia” pióra Anny Stryjewskiej,  kontynuacja powieści „Zośka. Dopóki biło serce”, ukaże się nakładem Wydawnictwa Szara Godzina 3 lutego 2021 r. To inspirowana prawdziwymi wydarzeniami opowieść o dziewczynie z niewielkiej polskiej wsi, która wbrew wszystkiemu i wszystkim podążyła za swoimi marzeniami. Tłem tej poruszającej historii jest Łódź na przełomie lat 60. i 70

Jest schyłek lat 60. Łódź. Dziewczyny noszą mini, w radiu grają big bit, na ulice wyjechał pierwszy fiat 125p, a studenci protestują na ulicach miast. Zośka uczy się, pracuje i dzięki wsparciu przyjaciółki dąży do spełnienia marzeń o projektowaniu mody.  

Tymczasem w jej życiu pojawia się Szymon – dojrzały mężczyzna z przeszłością.  Łączy ich namiętna miłość, która nie robi sobie nic ze zdrowego rozsądku, religijnych przykazań i społecznych konwenansów. Czy okaże się ona przepustką do szczęścia, czy też zmusi ją do kolejnej ucieczki?

Anna Stryjewska  w „Zośka. Przepustka do szczęścia”  pięknie opowiada o przeobrażaniu się bohaterki  z zahukanej, choć pełnej marzeń dziewczyny w świadomą siebie kobietę. Równocześnie jednak z dbałością o szczegóły kreśli codzienne życie w  komunistycznej Polsce  Gomułki i  pierwszych lat rządów Gierka. Przenosi do świata, który przeminął. Pozostały wspomnienia, śladem których mogą wędrować ulicami Łodzi czytelnicy.  

„Zośka. Przepustka do szczęścia” to kolejna po – "Mistrzowie życia",  "Pocałunek morza", "Kochankowie miasta", "Chłopiec z ulicy Wschodniej i "Zośka. Dopóki biło serce" – książka Anny Stryjewskiej, która ukazała się nakładem Wydawnictwa Szara Godzina. Powieść jest  dostępna w internetowych i stacjonarnych księgarniach w całej Polsce. Premiera 3 lutego  2021 r.

Patronat nad książką objęli: TVP Łódź, Polskie Radio Łódź, Granice.pl, Socjopatka, Zaczytana Ewelka, Przystanek Szczęścia, Recenzje Agi.

A to już wiesz?  Rozmowa z Piotrem Lekszyckim

źródło: Biuro Prasowe
Załączniki:
ZOŚKA.Przepustka do szczęścia Książka, LIFESTYLE - Zośka. Przepustka do szczęścia” pióra Anny Stryjewskiej, kontynuacja powieści „Zośka. Dopóki biło serce”, ukaże się nakładem Wydawnictwa Szara Godzina 3 lutego 2021 r.
Hashtagi: #Książka #LIFESTYLE

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy