Refleksje

Znamy trójkę finalistów konkursu FIRESTONE Headliners of Tomorrow

Znamy trójkę finalistów konkursu FIRESTONE Headliners of Tomorrow
Warszawa, 5 kwietnia 2018 r. Jury pod przewodnictwem Brodki, wybrało trzech finalistów konkursu FIRESTONE Headliners of Tomorrow. W tym roku szansę występu na Open’er Festival

Warszawa, 5 kwietnia 2018 r.

Jury pod przewodnictwem Brodki, wybrało trzech finalistów konkursu FIRESTONE Headliners of Tomorrow. W tym roku szansę występu na Open’er Festival otrzymali Agata Karczewska, zespół ugla oraz Wojtek Szczepanik. O tym kto zagra na Firestone Stage zadecyduje publiczność w głosowaniu online, które ruszy już 15 kwietnia.
Trójka finalistów drugiej edycji konkursu FIRESTONE Headliners of Tomorrow została wybrana spośród blisko 500 młodych i utalentowanych muzyków, którzy zgłosili się do konkursu.
Agata Karczewska to folkowa wokalistka i autorka piosenek, flirtująca z country. Inspiruje się takimi artystami jak Laura Marling czy Elliott Smith. Jest przedstawicielką muzycznego minimalizmu, według którego na scenie w zupełności wystarczy gitara i wokal. Dzięki magicznemu głosowi i charyzmatycznej osobowości z łatwością przyciąga uwagę słuchaczy. W kwietniu 2017 r. ukazała się jej debiutancka EP-ka z autorskim materiałem, zatytułowana „You’re Not So Special”. Agata ma na swoim koncie m. in. występ na Festiwalu Halfway w Białymstoku oraz u boku takich artystów jak Kasia Kowalska czy Lola Marsh.
ugla to kwartet, którego liderką, autorką muzyki i tekstów jest Magdalena Sowul – wokalistka i klarnecistka poszukująca alternatywnych form ekspresji dźwiękowej. Zespół wykonuje autorskie piosenki, łącząc transową energię z delikatnością. W ich brzmieniu inspiracje muzyką ludową różnych kultur mieszają się z minimalizmem, a tradycja pieśniarska z elektroniką i awangardowym eksperymentem.
Wojtek Szczepanik to 21-letni pianista, kompozytor, twórca należący do nurtu „modern classical”. Karierę muzyczną rozpoczął jako gitarzysta w zespołach rockowych, bluesowych i jazzowych. W 2011 odkrył fortepian i skupił się na karierze solowej. Trzy lata później, w 2014 roku, wydał swój debiutancki album „Margines”, a na przełomie 2016 i 2017 roku pojawiła się płyta „INSTINCT”. Jego muzyka to próba połączenia dwóch, na pozór odmiennych stylów – muzyki klasycznej i klubowej.
„W tym roku było dużo bardziej różnorodnie, czego wynikiem jest wyłoniona trójka finalistów. Każdy reprezentuje inny gatunek, wrażliwość i styl. Od instrumentalisty po zespół prawie ludowy czy songwriterkę. Jestem bardzo ciekawa ich live sesji i tego kogo wybiorą internauci, bo wybór nie jest łatwy” – podsumowuje Brodka.
Finaliści wzięli udział w specjalnie dla nich przygotowanej sesji live oraz warsztatach muzycznych z jury. Zwycięzcę tegorocznej edycji konkursu wybiorą internauci, głosując na wybrany utwór pomiędzy 15 a 29 kwietnia na stronie www.konkursfirestone.pl.
Na głosujących czekają nagrody. Fani, którzy po oddaniu głosu dodatkowo uzasadnią swoją decyzję, otrzymają szansę wygrania między innymi biletów na Open’er Festival.
Siedemnasta edycja festiwalu odbędzie się w dniach 4 – 7 lipca 2018 roku na terenie Lotniska Gdynia – Kosakowo. Więcej informacji na www.opener.pl

A to już wiesz?  Plogging – pomagaj planecie biegając!

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy