Polityka Wiadomości branżowe

?Wyprawka szkolna? ? pomoc dla najbardziej potrzebujących uczniów

Rząd przeznaczył 156 mln zł na pomoc w zakupie podręczników dla najbiedniejszych rodzin. Głównym kryterium branym pod uwagę przy udzielaniu wsparcia są dochody.„Pomoc finansowa dla jednej rodziny wynosi od 170 do 770 zł. Można ją otrzymać, jeśli dochód na osobę nie przekracza 539 zł netto” – mówi serwisowi infoWire.pl Joanna Dębek, rzecznik prasowy Ministerstwa Edukacji Narodowej. O pomoc mogą starać się osoby najbiedniejsze oraz uczniowie niepełnosprawni.Aby otrzymać dofinansowanie, należy zachować paragony za zakupione książki. W przypadku dzieci z niepełnosprawnością pomoc obejmuje również inne materiały edukacyjne. Osoby, które złożą wniosek w szkole i spełnią warunki, otrzymają wsparcie finansowe najpóźniej do połowy listopada. Dofinansowanie w ramach „Wyprawki szkolnej” może otrzymać nawet 488 tys. uczniów, w tym 121 – mających specjalne potrzeby edukacyjne.Joanna Dębek zachęca rodziców do sprawdzania cen podręczników i podkreśla, że nie ma żadnego uzasadnienia dla tego, żeby książki co roku były inne: „Podstawa programowa zmieniana jest raz na 10 lat.

Rząd przeznaczył 156 mln zł na pomoc w zakupie podręczników dla najbiedniejszych rodzin. Głównym kryterium branym pod uwagę przy udzielaniu wsparcia są dochody.

?Pomoc finansowa dla jednej rodziny wynosi od 170 do 770 zł. Można ją otrzymać, jeśli dochód na osobę nie przekracza 539 zł netto? ? mówi serwisowi infoWire.pl Joanna Dębek, rzecznik prasowy Ministerstwa Edukacji Narodowej. O pomoc mogą starać się osoby najbiedniejsze oraz uczniowie niepełnosprawni.

Aby otrzymać dofinansowanie, należy zachować paragony za zakupione książki. W przypadku dzieci z niepełnosprawnością pomoc obejmuje również inne materiały edukacyjne. Osoby, które złożą wniosek w szkole i spełnią warunki, otrzymają wsparcie finansowe najpóźniej do połowy listopada. 

Dofinansowanie w ramach ?Wyprawki szkolnej? może otrzymać nawet 488 tys. uczniów, w tym 121 ? mających specjalne potrzeby edukacyjne.

Joanna Dębek zachęca rodziców do sprawdzania cen podręczników i podkreśla, że nie ma żadnego uzasadnienia dla tego, żeby książki co roku były inne: ?Podstawa programowa zmieniana jest raz na 10 lat. Ostatnia miała miejsce w 2009 r. Jeśli widzimy, że nauczyciel wybrał najnowszą edycję podręcznika, zapytajmy go, dlaczego podjął taką decyzję?.


dostarczył infoWire.pl

Źródło infoWire.pl. Dostarczył
A to już wiesz?  Wielkanocne ozdoby ? kupić czy wykonać ręcznie?

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy