Książka LIFESTYLE

Fikcyjna postać z komiksów prawdziwą żyłą złota

Fikcyjna postać z komiksów prawdziwą żyłą złota
Unikatowy numer komiksu z 1974 roku, w którym zadebiutował Wolverine – pierwowzór postaci granej Hugh Jackmana w serii filmów o największych superbohaterach, trafił pod młotek w europejskim domu aukcyjnym

Data publikacji: 2017-08-22
Oryginalny tytuł wiadomości prasowej: Fikcyjna postać z komiksów prawdziwą żyłą złota
Kategoria: Książka, LIFESTYLE

Unikatowy numer komiksu z 1974 roku, w którym zadebiutował Wolverine – pierwowzór postaci granej Hugh Jackmana w serii filmów o największych superbohaterach, trafił pod młotek w europejskim domu aukcyjnym Catawiki.

Fikcyjna postać z komiksów prawdziwą żyłą złota Książka, LIFESTYLE - Unikatowy numer komiksu z 1974 roku, w którym zadebiutował Wolverine – pierwowzór postaci granej Hugh Jackmana w serii filmów o największych superbohaterach, trafił pod młotek w europejskim domu aukcyjnym Catawiki.

Unikatowy numer komiksu z 1974 roku, w którym zadebiutował Wolverine – pierwowzór postaci granej Hugh Jackmana w serii filmów o największych superbohaterach, trafił pod młotek w europejskim domu aukcyjnym Catawiki. Specjaliści szacują, że wartość wydania od premiery wzrosła aż 40 000-krotnie.

Debiutujący w „Niesamowitym Hulku #181”, w 1974 roku Wolverine w ciągu kolejnych lat zyskiwał coraz mocniejszą pozycję w świecie fantastyki komiksowej. Zwieńczeniem sławy, jaką cieszy się ta postać jest m.in. niezapomniana kreacja aktorska Hugh Jackmana, który wcielił się w rolę czarnego charakteru aż dziewięciokrotnie. Oryginalna, komiksowa historia początku kariery tego niezwykłego bohatera kusi jeszcze bardziej, zwłaszcza w obliczu plotek mówiących o tym, że gwiazdor występem w „Loganie” po 17 latach kończy przygodę z najpopularniejszym z X-menów. Biorąc pod uwagę dotychczasowy wzrost wartości egzemplarza komiksu (wydawnictwo z roku na rok średnio zyskiwało niemal 1000 euro rocznie), trudno oprzeć się wrażeniu, że obrazkowa historia spotkania Hulka z Wolverinem to prawdziwa żyła złota.

– To aukcja przeznaczona dla fanów Marvela, Wolverina debiutującego w „The Incredible Hulk #181” oraz wszystkich poszukiwaczy komiksowych perełek. Z całą pewnością to jedno z najbardziej unikatowych i rzadkich tego rodzaju wydawnictw – mówi Tim Plumbe, ekspert Catawiki w kategorii komiksów.

Pierwsze wydanie komiksu wystawionego na aukcję uzyskało bardzo wysokie noty (9.8) najbardziej liczącej się w branży światowej organizacji weryfikującej wartość komiksów – Certified Guaranty Company (CGC). Specjaliści wzięli pod uwagę m.in. doskonały stan wydania oraz fakt, że stanowi ono jedno z mniej niż 100 pozostałych w obiegu egzemplarzy. Uwieczniona na okładce walka Hulka z Wolverinem, stworzonym przez zespół kreatywny w składzie: Len Wein, John Romirta Sr, Herb Trimple, jest dodatkowo wyeksponowana dzięki oficjalnemu zabezpieczeniu komiksu przez CGC.

A to już wiesz?  „Teatr na leżakach” znów we Wrocławiu

Eksperci szacują wartość wystawionego komiksu na 10 000 euro. Aukcja  egzemplarza „The Incredible Hulk #181” potrwa do czwartku, 24 sierpnia, do godziny 21. Licytować można za pośrednictwem portalu Catawiki, pod adresem: https://aukcja.catawiki.pl/kavels/13199623-marvel-comics-the-incredible-hulk-181-cgc-9-8-1st-appearance-of-wolverine-1974. 

źródło: Biuro Prasowe
Załączniki:
Fikcyjna postać z komiksów prawdziwą żyłą złota Książka, LIFESTYLE - Unikatowy numer komiksu z 1974 roku, w którym zadebiutował Wolverine – pierwowzór postaci granej Hugh Jackmana w serii filmów o największych superbohaterach, trafił pod młotek w europejskim domu aukcyjnym Catawiki.
Hashtagi: #Książka #LIFESTYLE

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy