Refleksje

E Allora? Czas na Dni Pizzy

E Allora? Czas na Dni Pizzy
Informacja prasowa Wrocław, 15.02.2018 Popularna pod każdą szerokością geograficzną, wnosi w zwykłą codzienność włoski żar i pasję, a w dodatku dostępna jest o każdej porze

Informacja prasowa Wrocław, 15.02.2018

Popularna pod każdą szerokością geograficzną, wnosi w zwykłą codzienność włoski żar i pasję, a w dodatku dostępna jest o każdej porze dnia i nocy. Bohaterka, do której niepodzielnie należeć będą najbliższe dwa tygodnie. Powszechnemu świętowaniu pizzy przewodzi Pyszne.pl, dzieląc się swoją sekretną wiedzą na temat najlepszej pizzy i miejsc, z których możemy ją zamówić.
W ubiegłym roku w Polsce zamówionych zostało około 100 tysięcy pizz – w restauracjach, online, telefonicznie. Kosztowały one łącznie niemal 4 miliardy zł. Według danych serwisu Pyszne.pl, pizza jest najczęściej zamawianym daniem w Polsce i Austrii, w Niemczech i Belgii zajmuje zaś zaszczytne drugie miejsce. To nieskomplikowane, a jednocześnie kosmopolityczne danie zajmuje należne sobie miejsce niemal w każdej kulturze, poczynając od Europy, poprzez obie Ameryki i Azję, po Afrykę. Jej nazwa brzmi jednakowo po polsku, w języku chińskim i Suahili.
Pizza łączy ludzi
Pizza narodziła się we Włoszech i reprezentuje to, co w tym kraju kochamy najbardziej. Prostotę w najszlachetniejszym wydaniu, której urokowi ulegnie każdy, kto go posmakuje. Nierozłącznym elementem włoskiego dolce vita jest też dzielenie się przyjemnością jedzenia z innymi. Słynne jest umiłowanie Włochów do całonocnych rozmów z bliskimi i przyjaciółmi, przerywanych salwami śmiechu. Oto jeden z najprostszych, a zarazem najdoskonalszych sposobów wyrażania radości życia.

Wiedzą o tym mieszkańcy Wrocławia, Poznania i Łodzi, gdzie pizza jest najczęściej zamawianym daniem. Ulubiona pizza w Polsce to Capricciosa, tuż za nią plasują się Salami i Margherita. Pizza nie bez powodu kojarzy się przede wszystkim z czasem intensywnych kontaktów towarzyskich. Potwierdzają to także liczby. Zamówienia pizzy w godzinach wieczornych są trzykrotnie większe niż w godzinach lunchowych. Do tego aż 35%-45% z nich przypada w weekendy.
Druga połowa lutego stanie się za sprawą Pyszne.pl jednym wielkim świętem. Dni Pizzy potrwają od 15 do 28 lutego. Najemy się w tym czasie do woli pizzy w najróżniejszych rodzajach. Cenne wskazówki znajdziemy na www.pyszne.pl/dni-pizzy. Zwycięzcy konkursu organizowanego we współpracy z Coca-Cola zero sugar zabiorą ukochaną osobę na wycieczkę do Włoch. Inni szczęściarze będą mieli okazję zaprosić kilkoro znajomych na wspólne warsztaty robienia pizzy.

A to już wiesz?  Inspektor ochrony danych pilnie poszukiwany – kto może nim zostać?

Przy okazji Dni Pizzy warto wypróbować najlepiej oceniane przez użytkowników Pyszne.pl restauracje serwujące pizzę w Polsce:
1. Pizza Winchester w Krakowie
2. Pizzeria Muzyczna we Wrocławiu
3. Pizza Enigma w Warszawie
4. Raptorius Pizzera w Poznaniu
5. Pizzeria Piosar w Łodzi

* * * * *

O Pyszne.pl
Marka Pyszne.pl należy do Takeaway.com – jednego z największych na świecie serwisów do zamawiania jedzenia online, współpracującym z ponad 31.000 restauracji, w tym ponad 5.000 w Polsce. Misją Takeaway.com jest łączenie klientów z restauracjami poprzez serwis, oferując szeroki wybór jedzenia. Spółka współpracuje głównie z restauracjami świadczącymi dowóz we własnym zakresie. Oprócz tego Takeaway.com oferuje w 24 europejskich miastach dowóz dla restauracji, które nie realizują go we własnym zakresie.
Założona w 2000 roku grupa szybko wzrosła i stała się wiodącym serwisem do zamawiania jedzenia online w Europie Kontynentalnej, działającym w Holandii, Belgii, Niemczech, Austrii, Polsce, Szwajcarii, Luksemburgu i Portugalii. W ciągu 12 miesięcy do 30 czerwca 2017, Takeaway.com przetworzyło prawie 59 milionów zamówień, złożonych przez 10,2 miliona unikalnych użytkowników.
Zatrudniająca ponad 900 pracowników grupa, zanotowała obroty wysokości 1.126 milionów euro i dochód wysokości 139 milionów euro, w ciągu dwunastu miesięcy do 30 czerwcu 2017. Grupa Takeaway.com zadebiutowała na giełdzie Euronext Amsterdam (AMS: TKWY).
Więcej informacji: https://corporate.takeaway.com/media/press-releases-news/

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy