Refleksje

City Break w Krakowie – we wrześniu bez tłumów

City Break w Krakowie – we wrześniu bez tłumów
Kraków, 17 września 2019 r. Informacja prasowa City Break w Krakowie – we wrześniu bez tłumów! Wraz z końcem wakacji wielu turystów z Krakowa wyjechało

Kraków, 17 września 2019 r.

Informacja prasowa

City Break w Krakowie – we wrześniu bez tłumów!
Wraz z końcem wakacji wielu turystów z Krakowa wyjechało i można odwiedzić to miasto ciesząc się nim w stu procentach. Pogoda nadal sprzyja spędzaniu czasu na dworze, a najpopularniejsze miejsca nie są tak tłoczne jak w poprzednich dwóch miesiącach. Jak można spędzić kilka dni w dawnej stolicy Polski?

Nie tylko Rynek Główny i Wawel
Jeśli już byliście w Krakowie i zaznajomieni jesteście ze wszystkimi obowiązkowymi punktami wycieczek to tym razem postarajcie się poznać jego inne, prawdziwe, oblicze. Warto będzie poświęcić czas na spacer po bocznych uliczkach, poznanie części żydowskiej – Kazimierza, który od kilku lat przeżywa odrodzenie i obfituje we wspaniałe kawiarnie, restauracje, a także pracownie, w których można podziwiać prace współczesnych artystów. Nocą otwierają się tutaj także kluby, w których można tańczyć do białego rana. Drugim miejscem, w którym ostatnio krakowianie co raz częściej spędzają czas jest Nowa Huta, ta niegdyś niebezpieczna dzielnica miasta zaskakuje swoją odmiennością, jest kontrapunktem do pałacowego Krakowa. Tutaj zderzyć się można z socrealizmem i architekturą czasów komunizmu oraz rozpocząć odkrywanie jak łączy się to ze współczesnością. W tych dzielnicach można poczuć jak prawdziwie płynie życie oraz nacieszyć oko ciekawą architekturą.

Koncerty i wydarzenia kulturalne
Kraków od zawsze był miastem rozrywki i nie zmienia się to do teraz. Tutaj grają koncerty największe światowe gwiazdy, to właśnie to miasto jest kolebką Piwnicy pod Baranami i domem dla wielu wybitnych polskich artystów. Idealnym pretekstem do wyjazdu we wrześniu może być koncert Lindsey Stirling lub Michaela Buble. Osoby lubiące korzystać z uroków miasta i jego atrakcji szukając hotelu powinny wybrać taki, którego lokalizacja pozwoli na odwiedzenie wielu miejsc pieszo oraz swobodne poruszanie się po mieście – Novotel Kraków Centrum to idealne miejsce do podbijania wszystkich znaczących miejsc w mieście, położony nad Wisłą, w niedalekiej odległości od Wawelu. Z noclegiem w takim miejscu, wszędzie będzie blisko, co pozwoli efektywnie zaplanować weekend.

A to już wiesz?  Pływanie zdrowe dla ciała. Co na to nasze oczy?

Atrakcje na wyciągnięcie ręki
Chcąc wykorzystać koniec lata i pięknych ciepłych dni można także skorzystać z okolicznych atrakcji możemy wykorzystać dostępne w hotelach rowery podczas zwiedzania miasta. Natomiast jeśli chcemy zapuścić się dalej to Kraków jest doskonałą bazą wypadową, aby poznać okolicę i kulturę małopolski, wybrać się do zapierającej dech w piersiach kopalni soli w Wieliczce, idealnego dla miłośników przygód i adrenaliny parku rozrywki czy Opactwa w Tyńcu. Można skorzystać także z bogatej oferty muzeów i wybrać się do Muzeum Sztuki Współczesnej, Muzeum Iluzji czy odwiedzić Podziemia Rynku Głównego.

novotel.com/ mercure.com/ ibis.com/ accorhotels.com

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy