Rodzina Wiadomości branżowe

Aż 3 projekty z województwa podkarpackiego otrzymają granty od Fundacji Aviva, łącznie 60 tys. zł. 2. edycja konkursu grantowego ?To dla mnie ważne? rozstrzygnięta!

Z województwa podkarpackiego wybrano aż 3 zwycięskie projekty w konkursie grantowym „To dla mnie ważne”. Inicjatywy: „Jeśli chcesz być szczęśliwy graj na kontrabasie!” z Dębicy, „Sala do terapii widzenia” z Rzeszowa, „Nie boimy się marzeń” z Przemyśla otrzymają w sumie 60 tys. zł od Fundacji Aviva. A nie było łatwo o wygraną. Internetowe głosowanie trwało dwa miesiące, o fundusze walczyło 410 zgłoszonych pomysłów, a na stronie na stronie www.todlamniewazne.pl oddano aż 1 240 000 głosów. Dzięki grantom przyznanym przez Fundację Aviva w Polsce powstaną kolejne miejsca przyjazne dzieciom i ich rodzicom. 5 grudnia 2014 roku jury konkursu ogłosiło 9 laureatów z 6 różnych województw, którzy dostaną łącznie 220 tys. zł na zrealizowanie marzeń.W Dębicy dzieci wreszcie będą grać na kontrabasachProjekt „Jeśli chcesz być szczęśliwy graj

Z województwa podkarpackiego wybrano aż 3 zwycięskie projekty w konkursie grantowym ?To dla mnie ważne?. Inicjatywy: ?Jeśli chcesz być szczęśliwy graj na kontrabasie!? z Dębicy, ?Sala do terapii widzenia? z Rzeszowa, ?Nie boimy się marzeń? z Przemyśla otrzymają w sumie 60 tys. zł od Fundacji Aviva. A nie było łatwo o wygraną. Internetowe głosowanie trwało dwa miesiące, o fundusze walczyło 410 zgłoszonych pomysłów, a na stronie na stronie www.todlamniewazne.pl oddano aż 1 240 000 głosów. Dzięki grantom przyznanym przez Fundację Aviva w Polsce powstaną kolejne miejsca przyjazne dzieciom i ich rodzicom. 5 grudnia 2014 roku jury konkursu ogłosiło 9 laureatów z 6 różnych województw, którzy dostaną łącznie 220 tys. zł na zrealizowanie marzeń.

W Dębicy dzieci wreszcie będą grać na kontrabasach

Projekt ?Jeśli chcesz być szczęśliwy graj na kontrabasie!? zgłosił do 2. edycji konkursu grantowego ?To dla mnie ważne? nauczyciel z PSM w Dębicy. Zauważył, że coraz więcej uczniów chciałoby rozpocząć naukę gry na kontrabasie. To ważny instrument w każdej orkiestrze, zespole jazzowym czy kapeli ludowej, który wzbogacaja niskimi dźwiękami grane melodie. Szkoła jednak nie dysponuje kontrabasami, na których dzieci mogłyby się uczyć gry, a instrumenty są zbyt drogie, by rodzice mogli sobie pozwolić na ich kupno. Jednak dzięki grantowi w wysokości 15 tys. zł otrzymanemu od Fundacji Aviva PSM w Dębicy będzie mogła zakupić małe kontrabasy i rozwijać muzyczne talenty uczniów.

 

W Rzeszowie powstanie Sala do terapii widzenia

W Rzeszowie środki uzyskane od Fundacji Aviva pozwolą na zakup sprzętu, urządzeń i niezbędnych pomocy wspomagających terapię widzenia wśród dzieci niedowidzących w wieku do 12 roku życia. Wniosek ?Sala do terapii widzenia? w konkursie grantowym ?To dla mnie ważne? złożyło Stowarzyszenie na Rzecz Dzieci z Dysfunkcjami Rozwojowymi ?BRUNO?. Od lat prowadzi ono specjalistyczne terapie niosąc pomoc dzieciom z różnymi typami upośledzeń. Wszystkie zajęcia są nieodpłatne. Niedawno uruchomiono terapię widzenia i zajęcia z tyflopedagogiem. Pomysłodawcy potrzebowali funduszy na wyposażenie sali. Na ten cel otrzymali grant w wysokości 20 tys. zł.

A to już wiesz?  ING Bank Śląski dołączył do BAKCYLA

 

Marzenia dzieci z Przemyśla się spełnią

W Przemyślu Katolicka Świetlica Profilaktyczno-Wychowawcza ORATORIUM postanowiła pomóc dzieciom z biednych i dysfunkcyjnych rodzin i zgłosić swój wniosek ?Nie boimy się marzeń? w konkursie grantowym ?To dla mnie ważne?. Marzeniem podpopiecznych jest posiadanie placu zabaw z płotkami, równoważniami, drabinkami, huśtawkami i piaskownicami. Chciałyby też ćwiczyć akrobatykę sportową w salach z poręczami treningowymi. Dzięki środkom pieniężnym w wysokości 25 tys. zł od Fundacji Aviva te cele uda się zrealizować, a dzieci będą mogły poprawiać swoją sprawność fizyczną i psychiczną. Doskonalenie umiejętności sprawi też, że dzieci zyskają poczucie własnej wartości.

 

Fundacja Aviva ogłasza zwycięzców

Jurorzy konkursu grantowego ?To dla mnie ważne?, organizowanego przez Fundację Aviva już po raz drugi, musieli dokonać trudnego wyboru. Spośród 20 finałowych inicjatyw zgłoszonych na stronie internetowej www.todlamniewazne.pl wyłonili 8 laureatów konkursu i rozdzielili między nich pulę grantów o łącznej wysokości 200 tys. zł. Członkowie jury postanowili też wyróżnić jeden z pomysłów zgłoszonych do konkursu grantem specjalnym wynoszącym 20 tys. zł.

 

To nie koniec konkursu. 50 inicjatyw może liczyć na wsparcie dzięki crowdfundingowi!

Pomimo tego, że internetowe głosowanie w konkursie grantowym ?To dla mnie ważne? już się zakończyło ? jeszcze nie wszystko stracone. Wnioski wciąż mają szansę na realizację! Fundacja Aviva zaprosiła 50 autorów projektów (w tym 9 laureatów), którzy w konkursie otrzymali największą liczbę głosów, do udziału w innowacyjnym projekcie crowdfundingu. Projekt prowadzony jest razem z polskim Kickstarterem Wspieram.to ? kierującym portalem crowdfudingowym. Crowdfunding polega na finansowaniu pomysłów przez społeczność, która jest wokół nich zorganizowana (terytorialnie, mentalnie, hobbystycznie lub po prostu wspiera daną działalność czy grupę inicjatorów). To rozwiązanie niespotykane nigdy wcześniej w Polsce w działaniach fundacji korporacyjnych oraz tego typu konkursach grantowych. Autorzy inicjatyw społecznych mogą uzyskać dodatkowe fundusze od wszystkich tych, którzy zechcą wesprzeć ich pomysł. Od 5 grudnia 2014 roku na stronie internetowej www.todlamniewazne.pl przy inicjatywach TOP 50 pojawił się przycisk ?dotuj?. Klikając w przycisk można przekazać wnioskodawcom fundusze. Nie ma kwot maksymalnych. Możliwość pieniężnego wspierania projektów trwać będzie do 31 stycznia 2015 roku. Akcja prowadzona jest pod hasłem zamień głosy na pieniądze w myśl zasady ?Bierzesz ile zbierzesz?. Więcej informacji znajduje się pod adresem: todlamniewazne.pl/crowdfunding lub na wspieram.to/todlamniewazne.

A to już wiesz?  Trzeba uzdrowić pakiet onkologiczny

 

Wspieraj podkarpacki projekt

Z województwa podkarpackiego o dodatkowe fundusze w ramach crowdfundingu stara się projekt ?Promyk nadziei dla dzieciaków? z Ustrzyk Dolnych zgłoszony przez Bieszczadzkie Stowarzyszenie na Rzecz Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnej ?Promyk nadziei?. Szuka ono dofinansowania na zakup busa transportującego upośledzone dzieci i codzienne funkcjonowanie organizacji.


dostarczył infoWire.pl

Źródło AVIVA. Dostarczył

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy