Refleksje

Andrzejki wierzenia i przesądy – jak wróżyć z fusów?

Andrzejki wierzenia i przesądy – jak wróżyć z fusów?
Informacja prasowa Poznań, 20 listopada 2017 r. Herbaciane wierzenia i przesądy – jak wróżyć z fusów? Andrzejki to wyjątkowe święto, które zwyczajowo obchodzone jest w

Informacja prasowa
Poznań, 20 listopada 2017 r.

Herbaciane wierzenia i przesądy – jak wróżyć z fusów?

Andrzejki to wyjątkowe święto, które zwyczajowo obchodzone jest w wigilię dnia świętego Andrzeja, czyli w noc z 29 na 30 listopada. Pierwotnie tego dnia wróżyły sobie jedynie panny, a wróżby dotyczyły oczywiście przyszłego wybranka. Dzisiaj jest to pretekst do doskonałej zabawy zarówno dla przyjaciół, jak i całej rodziny. Marka Akbar zachęca do kultywowania zwyczajów, które zagwarantują miłe spędzenie tego wieczoru.

Najpopularniejsze zabawy andrzejkowe to wróżenie z liści herbacianych i lanie wosku. Niegdyś osoby zajmujące się przewidywaniem przyszłości, potrafiły przepowiedzieć pannie, jaki będzie jej przyszły mąż oraz kiedy go pozna. Dzisiaj, wróżenie stanowi element zabawy, który pozwala „przepowiedzieć” nie tylko przyszłość dotyczącą wybranka, ale również nowe znajomości, podróże itp.

Wróżenie z fusów
Chcąc dobrze przygotować się do tej zabawy, należy zaopatrzyć się w dobrej jakości herbatę liściastą. W końcu poza samymi liśćmi, ważny jest również jej smak i aromat, gdyż wróżyć można dopiero wtedy, gdy, wszyscy wypiją zawartość kubka. Warto więc postawić na czarną, cejlońską herbatę, która swoim smakiem umili wieczór.

Potrzebne produkty:
• Herbata Akbar Pure Ceylon
• Kubek
• Podstawka lub mały talerzyk
Przebieg zabawy:
Herbatę parzymy w kubku przez 3-5 minut. Każdy uczestnik zabawy wypija swój napój, a kubek z pozostałymi na dnie liśćmi herbacianymi przekręca nad talerzykiem tak, aby liście mogły swobodnie spaść i utworzyć jakiś kształt. Co przypomina? Serce może oznaczać poznanie miłości lub zamążpójście, góry pewne trudności, a samochód dalekie podróże. Kształty można dowolnie intepretować tak, aby zabawa była udana dla każdego.

Lanie wosku
To wróżba, która również polega na interpretowaniu kształtów, ale tych rzuconych na ścianę w formie cienia.

Potrzebne produkty:
• Wosk
• Garnek do roztopienia wosku
• Miska z zimną wodą
• Klucz z dużą dziurką
• Latarka
Przebieg zabawy:
Wosk roztapiamy w garnuszku. Kiedy będzie już płynny, trzymając w ręku klucz przelewamy go przez dziurkę do miski z zimną wodą. Zastygłe kształty ustawiamy tak, aby padające światło z latarki pozwoliło rzucić cień na ścianę. Co możemy wywróżyć? Gwiazda może symbolizować powodzenie i szczęście, dom poczucie bezpieczeństwa i rozwiązanie ostatnich problemów, a moneta nagły przypływ gotówki.
Herbata Akbar dostępna jest w sklepie internetowym www.sklep.smacznego.pl
Więcej informacji na temat marki Akbar, znaleźć można na stronie www.akbar.pl

A to już wiesz?  „Rockstar” najchętniej słuchanym utworem w lutym 2018

Więcej informacji o Akbar:
Akbar to mieszanka wyśmienitych herbat, pochodzących z najczystszych plantacji na świecie – górzystych, zachodnich stoków Sri Lanki. To, co ją wyróżnia to intensywnie czerwona, szlachetna barwa i cudowny, głęboki aromat, charakterystyczny dla wysokogórskich gatunków. O jej wyjątkowości świadczy cejloński lew, który znajduje się na każdym opakowaniu herbat Akbar i gwarantuje, że jest ona w 100% herbatą cejlońską. Nad całym procesem upraw, zbiorów i pakowania herbat Akbar, od ponad pięciu pokoleń czuwa Akbar Brothers. Jest to rodzinna firma, która dzięki nowoczesnej technologii przetwarzania i pakowania, potrafi zamknąć w pudełku cały aromat i bogactwo smaku cejlońskich liści herbacianych. To właśnie tym procesom zawdzięczamy szlachetną barwę i głęboki aromat herbaty Akbar. Dystrybutorem marki w Polsce jest firma Levant Foods, która oferuje czarne, cejlońskie herbaty w trzech odsłonach: Pure Ceylon, Earl Grey oraz Gold.

Więcej informacji o LEVANT Foods:
LEVANT FOODS- importer, eksporter i producent najwyższej jakości produktów spożywczych – to firma z ponad 25-letnią tradycją. Odkąd powstała w 1991 r., stała się ważnym partnerem handlowym dla polskich i zagranicznych firm. Dynamiczny rozwój i przemyślana polityka firmy sprawiły, że zaufali nam znani i cenieni światowi producenci artykułów spożywczych, z którymi współpracujemy na zasadach wyłączności. Wysoką pozycję rynkową firmy potwierdzają liczne wyróżnienia, m.in.: uzyskany wielokrotnie tytuł „Gazele Biznesu”, certyfikat D&B – „Przejrzysta firma” oraz członkostwo w Polskiej Konfederacji Pracodawców Prywatnych Lewiatan.
Więcej informacji na temat marki, znaleźć można na stronie www.levant.pl

#Andrzejki

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy