Książka LIFESTYLE

Zdobywczyni Korony Ziemi w Empiku Arkadia

Zdobywczyni Korony Ziemi w Empiku Arkadia
Z pasjonatką wspinaczki i autorką książki „Siła marzeń – Korona Ziemi” (Wydawnictwo Bezdroża) czytelnicy będą mogli spotkać się już 21 listopada w warszawskim Empiku

Data publikacji: 2018-11-21
Oryginalny tytuł wiadomości prasowej: Zdobywczyni Korony Ziemi w Empiku Arkadia
Kategoria: Książka, LIFESTYLE

Z pasjonatką wspinaczki i autorką książki „Siła marzeń – Korona Ziemi” (Wydawnictwo Bezdroża) czytelnicy będą mogli spotkać się już 21 listopada w warszawskim Empiku Arkadia.

Zdobywczyni Korony Ziemi w Empiku Arkadia Książka, LIFESTYLE - Z pasjonatką wspinaczki i autorką książki „Siła marzeń – Korona Ziemi” (Wydawnictwo Bezdroża) czytelnicy będą mogli spotkać się już 21 listopada w warszawskim Empiku Arkadia.

Zdobycie ostatniego szczytu Korony Ziemi – Mount Everest – to przypieczętowanie życiowego projektu Miłki Raulin. Tego niesamowitego osiągnięcia dokonała w tym roku, w wieku zaledwie 35 lat. Z pasjonatką wspinaczki i autorką książki „Siła marzeń – Korona Ziemi” (Wydawnictwo Bezdroża) czytelnicy będą mogli spotkać się już 21 listopada w warszawskim Empiku Arkadia.

 

Wszystko zaczęło się w 2011 roku – Miłka Raulin, mając już na koncie zdobycie Mont Blanc, postanowiła wspiąć się na wszystkie najwyższe wierzchołki kontynentów – najpierw na Kilimandżaro, a potem w kolejności na: Elbrus, Aconcaguę, Piramidę Carstensza, Denali (McKinley), masyw Vinsona i Górę Kościuszki. Zajęło jej to siedem lat. Najwyższy szczyt Ziemi zostawiła sobie na koniec. Ostatecznie weszła tam w setną rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości i 40-lecie zdobycia szczytu przez Wandę Rutkiewicz.

 

Książka jest fascynującą opowieścią o długiej wyprawie po marzenia – wyprawie realizowanej z perspektywy matki pracującej na pełnym etacie. Miłka Raulin mówi o tym, jak zaczął się jej „wysokogórski romans” i jak z powodzeniem zrealizować najbardziej szalony życiowy projekt, dysponując jedynie dwudziestoma sześcioma dniami urlopu. Wspinaczka to wielka pasja Miłki Raulin, która na co dzień wykonuje zawód kolejarza. Za każdym razem, podejmując wyzwanie, musi sprostać różnym trudnościom, począwszy od samotnego macierzyństwa, skończywszy na zdobyciu funduszy na wyprawę. Jak z tym sobie radzi? Który ze szczytów był najtrudniejszy do zdobycia i co się kryje pod pojęciem „siły marzeń”? Te i szereg innych pytań będzie można zadać Raulin osobiście podczas spotkania autorskiego w Empiku Arkadia.

A to już wiesz?  Akademia w Bronowicach zaprasza na wirtualny spacer pośród dzieł sztuki

 

Miłka Raulin – najmłodsza Polka, która zdobyła Koronę Ziemi, czyli najwyższe szczyty poszczególnych kontynentów. Poza wspinaczką wysokogórską jej pasją jest również szybownictwo. Z zawodu jest inżynierem kolejarzem.

 

21 listopada, godz. 18:00

Empik Arkadia

Warszawa, al. Jana Pawła II 82

źródło: Biuro Prasowe
Załączniki:
Zdobywczyni Korony Ziemi w Empiku Arkadia Książka, LIFESTYLE - Z pasjonatką wspinaczki i autorką książki „Siła marzeń – Korona Ziemi” (Wydawnictwo Bezdroża) czytelnicy będą mogli spotkać się już 21 listopada w warszawskim Empiku Arkadia.
Hashtagi: #Książka #LIFESTYLE

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy