Refleksje

Totalny must have na siłownię!

Informacja prasowa Warszawa, 6 grudnia 2019 r. Motywacja do treningów bierze się nie tylko z silnej woli lub marzeń o nienagannej sylwetce. Zależy też od

Informacja prasowa
Warszawa, 6 grudnia 2019 r.

Motywacja do treningów bierze się nie tylko z silnej woli lub marzeń o nienagannej sylwetce. Zależy też od wielu czynników, które sprawiają, że wizyta na siłowni staje się przyjemniejsza i dostarcza nam jeszcze więcej endorfin. Otaczanie się rzeczami, które lubimy wprawia nas w dobry nastrój, a co najważniejsze nasza chęć do działania wzrasta. Ulubiony kolor, stylowy strój, designerski gadżet – co należy ze sobą zabrać, aby ćwiczenia dawały radość?

Nieprawdą jest, że wszystkie akcesoria, które zabieramy na trening muszą być nudne i w neutralnych kolorach. Otaczajmy się rzeczami, na które patrzenie i ich używanie sprawia nam przyjemność. Ważne jest, abyśmy za pomocą dodatków mogli zaprezentować swój styl i czuli się dobrze sami ze sobą.

1. Ręcznik szybkoschnący
Wybierając się na zajęcia najlepiej zabrać ze sobą dwa ręczniki. Jeden, który będzie nam towarzyszył na sali, drugi zaś, który przyda nam się po kąpieli. Aby nasza torba treningowa nie była kosmicznych rozmiarów wybierzmy taki model, który zabierze na naprawdę mało miejsca. Dobrze jest postawić wtedy na szybkoschnący ręcznik np. Dr.Bacty. Posiada on technologię Polygiene® działającą przeciwko namnażaniu się bakterii oraz niwelującą przykre zapachy, wchłania 4,5 razy więcej wody niż sam waży, a do tego jest przyjemny w dotyku oraz dostępny w szerokiej gamie kolorystycznej. Pamiętajmy, że bez własnego ręcznika komfort ćwiczenia drastycznie spada i to nie tylko kwestia higieny osobistej, ale również szacunku do innych użytkowników i dbania o sprzęt.

2. Słuchawki
Wielu fanów muzyki, nie wyobraża sobie treningu bez jej słuchania. Chociaż każdy fitness club proponuje swoją playlistę to jednak najczęściej chcemy ćwiczyć przy swoich ulubionych kawałkach. Komfort wzrasta, jeśli posiadamy nienaganny sprzęt, z którego muzyka płynie i otula nasze uszy wysoką jakością dźwięku. Jedni są fanami słuchawek dousznych, a inni lubią tylko te nauszne. Za to większość osób trenujących regularnie zgodzi się co do jednego – słuchawki bezprzewodowe to jeden z najlepszych wynalazków. Dzięki nim telefon nie spadnie nam po raz kolejny, kiedy niechcący oddalimy się od bieżni, a kabelek nie będzie nas ograniczał podczas ćwiczeń wymagających dużego zakresu ruchu.

A to już wiesz?  Znak towarowy na wagę biznesu – jego odpowiednia ochrona wpływa na wartość przedsiębiorstwa

3. Butelka na wodę
Może być kolorowa, we wzory, przeźroczysta z wkładem na owoce, albo składana. To nie tylko doskonała okazja na posiadanie czegoś ładnego, co urozmaici nasz look, ale także pozytywnie wpłynie na środowisko. Posiadając butelkę wielokrotnego użytku redukujemy zużycie plastiku i może zainspirujemy innych do zrobienia takiego kroku np. z butelką marki Contigo, która przetrwa z nami nie jeden sezon.

4. Strój
Podobno w teorii każdy strój jest dobry do ćwiczeń, ale w praktyce nie do końca tak jest. Odpowiedni ubiór to gwarancja wygody oraz dobrego samopoczucia. Strój nie powinien być zbyt mały, ani zbyt obcisły. Powinien również dobrze przepuszczać powietrze i wchłaniać na bieżąco pot. Dla kobiet szczególnie ważne będzie też dobranie odpowiedniego stanika. Warto zwrócić uwagę również na buty, ponieważ te o sportowym przeznaczeniu, mogą uchronić przed niejedną kontuzją.

5. Składany lunchbox
Dużo osób aktywnych fizycznie po skończonym treningu je posiłek, który najczęściej przygotowuje w domu i zabiera ze sobą. Idealnym rozwiązaniem jest składany lunchbox ze sztućcami wielorazowego użytku. Po zjedzeniu zajmuje mało miejsca, można wrzucić go do torby i nigdy nie zapomni się o sztućcach!

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy