Edukacja Wiadomości branżowe

Mistrzowie Kodowania są już w całej Polsce!

120 szkół z 16 województw, 330 nauczycieli i ponad 5000 uczniów wzięło udział w edukacyjnej przygodzie z programem Mistrzowie Kodowania - inicjatywie, która udowodniła, że programowanie jest proste i wciągające oraz…konieczne!Pierwsza edycja Mistrzów Kodowania dobiegła już końca. 13 czerwca w Zamku Ujazdowskim w Warszawie odbył się oficjalny finał programu edukacyjnego. Dzieci i nauczyciele prezentowali swoje najlepsze projekty zgromadzonym gościom, partnerom i patronom programu, demonstrując ogrom pasji i zaangażowania w cyfrową edukację. Tego dnia ogromne wyróżnienie spotkało Szkołę Podstawową nr 58 z Poznania. Za nieszablonowe podejście do nauczania reprezentanci szkoły odebrali z rąk Blanki Fijołek, Senior CSR Managera Samsung Electronics Polska, symboliczny voucher na Cyfrową Klasę Samsung. Oznacza to, że uczniowie z Poznania już po wakacjach będą mogli cieszyć się nową, w pełni wyposażoną salą informatyczną.Wszystkim uczestnikom programu za pasję i zaangażowanie podziękowali Sang Woo Kim, President of Corporate Affairs Samsung Electronic Europe i Rafał Trzaskowski, Minister Administracji i Cyfryzacji. Odczytano także list z

120 szkół z 16 województw, 330 nauczycieli i ponad 5000 uczniów wzięło udział w edukacyjnej przygodzie z programem Mistrzowie Kodowania – inicjatywie, która udowodniła, że programowanie jest proste i wciągające oraz?konieczne!

Pierwsza edycja Mistrzów Kodowania dobiegła już końca. 13 czerwca w Zamku Ujazdowskim w Warszawie odbył się oficjalny finał programu edukacyjnego. Dzieci i nauczyciele prezentowali swoje najlepsze projekty zgromadzonym gościom, partnerom i patronom programu, demonstrując ogrom pasji i zaangażowania w cyfrową edukację. Tego dnia ogromne wyróżnienie spotkało Szkołę Podstawową nr 58 z Poznania. Za nieszablonowe podejście do nauczania reprezentanci szkoły odebrali z rąk Blanki Fijołek, Senior CSR Managera Samsung Electronics Polska, symboliczny voucher na Cyfrową Klasę Samsung. Oznacza to, że uczniowie z Poznania już po wakacjach będą mogli cieszyć się nową, w pełni wyposażoną salą informatyczną.

Wszystkim uczestnikom programu za pasję i zaangażowanie podziękowali Sang Woo Kim, President of Corporate Affairs Samsung Electronic Europe i Rafał Trzaskowski, Minister Administracji i Cyfryzacji. Odczytano także list z gratulacjami od patronki honorowej programu, Małżonki Prezydenta Rzeczypospolitej Pani Anny Komorowskiej oraz Marszałek Sejmu Ewy Kopacz.

Atrakcje czekały na dzieci i mieszkańców Warszawy także dzień później. W sobotę 14 czerwca odbył się Rodzinny Piknik z Mistrzami Kodowania. Oprócz nauki programowania w Scratchu, można było również wziąć udział w spotkaniach ze znanymi sportowcami, zwiedzić wystawę ?Umysł Przyłapany? z Centrum Nauki Kopernik czy nauczyć się scratchować wraz z DJami.

Pasja i zaangażowanie uczniów i nauczycieli, które ujawniły się zarówno w trakcie trwania finału, jak i całej pierwszej edycji Mistrzów Kodowania, zaowocowały stworzeniem kilkuset niesamowitych projektów programistycznych oraz popularyzacją nauki kodowania w całym kraju. Dzięki serii innowacyjnych zajęć z języka Scratch, prostego narzędzia opracowanego w Massachusetts Institute of Technology (MIT), uczestnicy programu nabyli umiejętności pozwalające im swobodniej poruszać się w świecie nowych technologii. Głównym celem projektu jest wspieranie rozwoju kompetencji cyfrowych oraz propagowanie nauki ?trzeciego języka?, jak już dziś eksperci określają umiejętność programowania.

A to już wiesz?  RPP w końcu obniża stopy procentowe

Program Mistrzowie Kodowania nie tylko kształtuje kluczowe umiejętności przyszłości, ale zmienia także schematy utarte w systemie edukacji: sprawia, że nauczyciele chętniej wymieniają się wiedzą i doświadczeniami z podopiecznymi, włącza kojarzone z naukami humanistycznymi dziewczynki do świata technologii, wreszcie ? pokazuje, że kodowania uczyć mogą nie tylko informatycy czy osoby z wykształceniem ścisłym. W Mistrzach Kodowania uczą logopedzi, pedagodzy, opiekunowie klas 1-3, wuefiści, poloniści, a nawet bibliotekarze i nauczyciele muzyki. Wystarczy zainteresowanie nowymi technologiami i chęć przekazywania wiedzy.

Z uwagi na ogromne zainteresowanie projektem już w czerwcu rusza rekrutacja do kolejnej edycji Mistrzów Kodowania, która rozpocznie się we wrześniu 2014 roku i obejmie swoim zasięgiem zarówno szkoły podstawowe, jak i gimnazja. Szkoły oraz placówki edukacyjne, które zechcą uczestniczyć w programie, powinny wypełnić formularz zamieszczony na stronie www.mistrzowiekodowania.pl.

 


dostarczył infoWire.pl

Źródło Samsung Electronics Polska Sp. z o.o.. Dostarczył netPR.pl

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy