Refleksje

Mały Grosik, Fabian i… prezes Boniek! Dzieciaki upodobniły się do swoich piłkarskich idoli

Mały Grosik, Fabian i… prezes Boniek! Dzieciaki upodobniły się do swoich piłkarskich idoli
Mały Grosik, Fabian i… prezes Boniek! Dzieciaki upodobniły się do swoich piłkarskich idoli Pięć tygodni zabawy, kreatywne zgłoszenia i dwadzieścioro nagrodzonych dzieci. Właśnie zakończył się

Mały Grosik, Fabian i… prezes Boniek! Dzieciaki upodobniły się do swoich piłkarskich idoli

Pięć tygodni zabawy, kreatywne zgłoszenia i dwadzieścioro nagrodzonych dzieci. Właśnie zakończył się organizowany przez Polski Związek Piłki Nożnej konkurs „Bądź jak Twój piłkarski idol”, w którym najmłodsi futbolowi kibice mieli za zadanie upodobnić się do swoich ulubionych reprezentantów Polski w piłce nożnej. Spośród nadesłanych propozycji, Kapituła Konkursowa wybrała pięć najciekawszych, których autorzy zostaną uhonorowani oryginalnymi koszulkami naszej kadry.

Celem organizatorów konkursu od początku było zainspirowanie najmłodszych fanów futbolu, by wykazali się jak największą pomysłowością, kreatywnością i zaangażowaniem. Nie zawiedli się. Zdjęcia i filmiki nadsyłane przez uczestników były oryginalne, a ich idole – nie zawsze tacy sami. Dzieci wcielały się w najróżniejsze postaci – od piłkarzy, przez selekcjonera Adama Nawałkę, aż po prezesa Polskiego Związku Piłki Nożnej – Zbigniewa Bońka. Tą ostatnią stylizacją prawdziwą furorę zrobiła malutka Marysia Kalbarczyk, której zgłoszenie dotarło do organizatorów w ostatniej chwili, tuż przed zakończeniem konkursu. Teraz Marysia i czterech innych uczestników zabawy: Dominik Kościański (Łukasz Fabiański), Jakub Dziuba (Kamil Grosicki), Jakub Rapita (Wojciech Szczęsny) oraz najmłodszy w towarzystwie – trzyletni Paweł Lubaski (również jako „Grosik”) w ramach nagrody otrzymają koszulki reprezentacji Polski z własnym nazwiskiem i numerem swojego idola oraz upominki zarówno od Polskiego Związku Piłki Nożnej, jak i sponsorów konkursu – firm Tymbark i Electrolux.

Wymieniona powyżej piątka to nie jedyni wyróżnieni. W każdym tygodniu trwania konkursu zestawami piłkarskich gadżetów nagradzanych było po 3 uczestników, a na stronie www.konkurs.zpodworkanastadion.pl można ponadto znaleźć galerię najciekawszych zgłoszeń. Znaczna ich część została nadesłana przez uczestników największej w Europie piłkarskiej rywalizacji dla dzieci – turnieju „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku”. Jego organizatorem jest Polski Związek Piłki Nożnej, sponsorem głównym – od 12 lat firma Tymbark, zaś brązowym – Electrolux. Już w czerwcu ruszają zapisy do kolejnej, XIX edycji rozgrywek, w których w przeszłości występowali m.in. Arkadiusz Milik, Piotr Zieliński, Bartosz Bereszyński czy Paulina Dudek. Szczegóły znajdują się na stronie www.zpodworkanastadion.pl.

A to już wiesz?  Top 5 przekąsek na lato

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy