Refleksje

Ferie w domu? Kilka pomysłów na dobrze spędzony czas

Ferie w domu? Kilka pomysłów na dobrze spędzony czas
Łódź, 23 stycznia 2018 Informacja prasowa Ferie w domu? Kilka pomysłów na dobrze spędzony czas Tylko nieco ponad 6 procent uczniów wyjechało na ferie zimowe

Łódź, 23 stycznia 2018

Informacja prasowa

Ferie w domu? Kilka pomysłów na dobrze spędzony czas

Tylko nieco ponad 6 procent uczniów wyjechało na ferie zimowe w ubiegłym roku. Choć ten odsetek – jak podaje Ministerstwo Edukacji Narodowej – jest rekordowy w porównaniu do lat poprzednich, nie zmienia to faktu, że przez wolne od nauki dwa tygodnie w domu pozostaje zdecydowana większość dzieci. Może warto na ten czas wziąć urlop i spędzić choć kilka dni ze swoją pociechą? Podpowiadamy, jak je ciekawie wykorzystać, bez uszczerbku na domowym budżecie.
ZAJĘCIA ZORGANIZOWANE
Warsztaty taneczne, wokalne, plastyczne czy teatralne – domy kultury działające w poszczególnych miejscowościach przygotowują zwykle na ferie ofertę specjalną. Dzieci i młodzież, podzieleni na grupy wiekowe, mogą za darmo lub za niewielką opłatą skorzystać ze specjalnych zajęć. To ciekawa propozycja na wypełnienie wolnego czasu, ale też wypróbowanie form aktywności, na które w ciągu miesięcy wypełnionych nauką może brakować czasu.
W KUCHNI RAZEM
Wspólne posiłki – to element codzienności dla wielu trudny do zrealizowania w trakcie tygodnia. Całą rodziną siadamy do stołu często tylko w weekendy. Ferie zimowe to dobry moment, by nacieszyć się swoim towarzystwem. Warto celebrować każdy posiłek, od śniadania po kolację – takie chwile sprzyjają bliskości i długim rozmowom.
NOCOWANIE
Ferie zimowe to jeden z najlepszych momentów na to, by zorganizować wspólne nocowanie. Dzieci uwielbiają być zapraszane i zapraszać na noc przyjaciół czy kuzynostwo. Wspólne mycie zębów, przebieranie się w piżamy, długie wieczorne zabawy i rozmowy – każda z tych czynności nabiera wyjątkowego charakteru.
RODZINNY SEANS
Kino? Czemu nie! Feryjna oferta zwykle jest sporo szersza od tej standardowej. Seanse odbywają się w różnych porach dnia, a repertuar jest dostosowany do różnych grup wiekowych odbiorców. Filmowy wieczór można jednak zorganizować sobie w domu. Niezbędniki na taki domowy seans to na pewno przytulna kanapa, koc i gorąca herbata. Jeśli oglądanie chcemy połączyć z jedzeniem, warto pomyśleć o tym wcześniej i 3 przed startem filmu zamówić pizzę, makaron czy sushi. – Na PizzaPortal.pl po wpisaniu lokalizacji widzimy restauracje w naszej okolicy oferujące opcję dowozu – wyjaśnia Anna Zając, brand manager serwisu do zamawiania jedzenia. – Dzięki takiemu wyszukiwaniu wybranie tego, na co mamy ochotę, zajmuje mniej czasu, sam proces złożenia zamówienia jest też niezwykle prosty i trwa zaledwie kilka minut.
BAŁWAN ALBO ROLKI
Sanki czy lepienie bałwana nie mają sobie równych wśród feryjnych aktywności na świeżym powietrzu. A co robić, gdy nie ma śniegu? Popularne są basen, squash i ścianki wspinaczkowe. Można też pojeździć na rolkach – pod dachem. Bez względu na to, jaki sport wybierzemy, z pewnością będzie to dobrze zainwestowany czas. Wspólna aktywność fizyczna nie tylko podnosi poziom endorfin, ale też wzmacnia więzi.
Ferie zimowe to dobry moment na to, by spędzić więcej czasu z własnym dzieckiem, niezależnie od tego, czy ma lat dziewięć, czy szesnaście. Bardziej niż pieniądze liczą się tu chęć bycia razem i kreatywność. Warto dobrze wykorzystać te chwile, bo do kolejnej okazji – wakacji – jeszcze parę miesięcy.

A to już wiesz?  Grupa Orbis i Accor współorganizatorem Gdańsk Business Run

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy